Wypożyczalnia Samochodów Chania

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 45 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 5 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 07 gru 2019, 10:24 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Chania

Mały samochód

Mały samochód

Od 45 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 10:24 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 10:24 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 58 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 10:24 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 10:24 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 63 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 10:24 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 10:24 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 118 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 10:24 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 10:24 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Chania

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Chania:

4.6 do 5 (214 oceny)

(4.8 do 5)
Nie ma na co narzekać
Ocena wynajętego samochodu przez Kasia W.- 18 lip 2015, 01:57
(4.6 do 5)
Pozdrawiam cały serwis ;-)
Ocena wynajętego samochodu przez Patryk H.- 17 lip 2015, 15:16
(5 do 5)
Generalnie wszystko dobrze, tylko otrzymany kupon jako spam jest nieco mylący.
Ocena wynajętego samochodu przez weronika F.- 19 lip 2015, 02:47
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Chania

Przemierzając drogę wzdłuż nabrzeża Chani podziwiać możemy atrakcyjne zabudowania dzielnicy portowej w charakterystycznej zabudowie weneckiej. Dzięki HAPPYCAR mogą Państwo zapoznać się z miastem Chania rezerwując samochód na naszym portalu. Proszę podać wszystkie znane Państwu informacje, porównać dostępne oferty i cieszyć się niezapomnianymi wakacjami!

Informacje ogólne

Miasto położone na największej z greckich wysp - Krecie. Założone zostało przez Wenecjan w miejscu, gdzie wcześniej istniało starożytne minojskie osiedle Kydonia. Kydonia słynie obecnie z interesującej nabrzeżnej portowej dzielnicy. Jest drugim co do wielkości miastem Krety i zarazem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów dzięki swojemu niepowtarzalnemu charakterowi i architekturze powstałej z połączenia wielu kultur.

Miejsca warte odwiedzenia w Chanii

Na pewno nie wolno pominąć w planie zwiedzania Portu Weneckiego. Jak sama nazwa wskazuje został on zbudowany przez Wenecjan w XIV wieku. Pod koniec XV wieku na terenie portu zbudowano 23 arsenały. Były to sąsiadujące ze sobą kamienne hale z ołowianymi dachami stosowane do przechowywania galer zimą. Aktualnie możemy zwiedzać jedynie dziewięć arsenałów, które pozostały do czasów współczesnych. Na obszarze portu pozostał także meczet Janczarów. Kolejno warto odwiedzić stare miasto przyciągające turystów malowniczymi uliczkami, gdzie mieszczą się romantyczne restauracje i kafejki. Starsza część miasta ma do zaoferowania sporą ilość ciekawych zabytków i interesujących muzeów. Poleca się rozpoczęcie zwiedzania od spaceru nadmorskim bulwarem, ulubionym miejscem na tego typu aktywności. Punkt centralny miasta to plac Sandrivani. W Chanii znajdują się także obronne mury z czasów weneckich. Fragmenty murów można znaleźć po wschodniej części starej dzielnicy. Od strony zachodniej fortyfikacje zamyka bastion Frikas, na terenie którego znajduje się Muzeum Morskie, w którym można zobaczyć makietę miasta z XVII wieku, modele statków czy przyrządy służące do nawigacji. Uwagę zwiedzających może także zwrócić wenecka latarnia znajdująca się na cyplu przy wejściu do portu. Osoby chcące wydać nieco więcej pieniędzy, mogą udać się na teren hali targowej, uważanej za jedną z najpiękniejszych w Grecji, w której kupić można dosłownie wszystko, miejscowe warzywa, owoce, sery i słodycze. Nieopodal hali targowej można odpocząć w Ogrodach Miejskich, które są fantastycznym miejscem na odpoczynek od słońca. Zieleń i kwiaty prezentują się w ogrodzie nienagannie. W mieście znajduje się także Muzeum Archeologiczne ze znaleziskami wykopanymi w najstarszej części miasta. Mieści się ono w budynku dawnego kościoła Franciszkanów. W ekspozycji muzeum znajdują się eksponaty prezentowane chronologicznie począwszy od późnego neolitu. Wynajem samochodu w Chanii z pewnością ułatwi Państwu dojazd do muzeum. W Chanii znajduje się także jedyna czynna na wyspie Krecie synagoga, Etz Chaim. Powstała ona w średniowieczu i użytkowana była do roku 1944, w którym to aresztowano Żydów mieszkających na wyspie. Po zakończeniu II wojny światowej synagoga zaczynała stopniowo niszczeć. W latach 90 XX w. została poddana remontom i ponownie otwarto ją w roku 1999. Atrakcją dla naszych oczu będzie również dzielnica willowa, która słynie z XIX i XX – wiecznych rezydencji.

Okolice Chanii – wynajem samochodu, Chania

Wybierając się w okolice Chanii wynajętym samochodem, mamy okazje przeżyć niezapomniane przygody. Dla amatorów pieszych wędrówek, wspinaczki górskiej, to doskonałe miejsce. W regionie Chania znajduje się transeuropejski pieszy szlak E4. Miejsca te są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą odpocząć od gwaru modnych kurortów. Napotkać można typowe kamienne domy, a nocleg oferują kwatery agroturystyczne. Szczególnie dobre do wspinaczki górskiej są Kalathas i Stawro na stokach Gigilosu, wąwozy Therisos, Agia Irini, Topolia i Gre Leska. Chania jak i cała wyspa Kreta, to wspaniałe miejsce obfitujące w fascynującą dziką przyrodę. W okolicach Chanii występuje osiem stref roślinnych, kolejno: roślinność nadbrzeżna, nizinna, podgórska, górska, roślinność subalpejska, alpejska, bagienna i strefa wąwozów i przepaści. Każda z tych stref oferuje ciekawą i bogatą faunę i florę charakterystyczną dla każdej z nich. Ciekawą podróżą może być przejażdżka do stolicy Krety i jednego z największych miast w Grecji – Heraklionu. Dlatego też wynajęcie samochodu w Chanii będzie świetnym rozwiązaniem. Jeżeli jednak chcieliby Państwo oprócz Krety, zwiedzić również Grecję kontynentalną, to bez wyrzutów prosimy kierować się do Aten, które zagwarantują Państwu niezliczoną ilość zabytków świata starożytnego, piękne słońce i wspaniałe wspomnienia.

Najdogodniej jest wybrać się do Chanii samolotem, ponieważ miasto posiada dobrze zorganizowany port lotniczy, jednakże jeszcze więcej lotów obsługuje port lotniczy w Heraklionie. Z niego oczywiście najłatwiej jest odebrać samochód i zacząć podróż po Krecie. Chania jest wspaniałym miejscem na rozpoczęcie wycieczki.