• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Gran Canaria Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 25% u różnych wypożyczalni - Ważne do 29 lutego 2024
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Gran Canaria Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu w Las Palmas

Las Palmas to stolica i największe miasto Gran Canarii, jednej z wysp hiszpańskiego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Miasto zamieszkuje ponad 380 tysięcy osób. Klimat panujący na wyspie jak i w mieście z uwagi na bliskie położenie względem kontynentu afrykańskiego charakteryzuje się występowaniem gorącego pustynnego powietrza. Jest tu ciepło przez cały rok i zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Syrakuzach Las Palmas posiada najlepszy klimat na świecie! Brzmi zachęcająco? Jeśli tak zachęcamy Państwa do wynajęcie samochodu z Las Palmas za pośrednictwem HAPPYCAR już dziś, gdyż zwiedzanie miasta, jego okolicy jak i całej Gran Canarii właśnie z pomocą tego środka transportu jest najbardziej komfortową opcją. Szczególnie wygodne będzie przejęcie samochodu bezpośrednio na lotnisku w Las Palmas.

Atrakcje, wynajem samochodu Las Palmas

Stolica Gran Canarii posiada kilka znaczących zabytków. Zwiedzanie warto zacząć od dzielnicy La Vegueta. Jest to centrum starego miasta, w którym zobaczymy zabytkowe domy, Katedrę Świętej Anny i Dom Kolumba. Hiszpańska nazwa tego ostatniego to Casa de Colón. Jest to urokliwy dworek, w którym znajduje się wiele ekspozycji związanych z odkryciem Ameryki oraz konekcjami łączącymi Wyspy Kanaryjskie z kontynentami amerykańskimi. Nazwa budynku wzięła się od faktu iż goszczono w nim jednego z najważniejszych odkrywców XV wieku – Krzysztofa Kolumba. Ciekawą opcją spędzenia czasu w Las Palmas będzie także wybranie się na słynną ulicę Mayor de Triana, na której mieści się wiele interesujących architektonicznie budynków, które mieszczą w sobie klimatyczne restauracje, sklepy z pamiątkami, a także luksusową odzieżą i akcesoriami. Będąc w stolicy Gran Canarii warto także skusić się na odwiedzenie jednej z wielu dyskotek i klubów! Miłośnicy imprez z pewnością mogą spędzić tu kilka dni bawiąc się każdego wieczoru w innym klubie. Po zwiedzeniu miasta i zapoznaniu się z jego życiem nocnym przyda się nieco odpocząć. Będąc w Las Palmas warto odwiedzić jedno z najlepszych miejskich kąpielisk w Europie – Las Canteras. Piasek w blasku słońca mieni się tu na złoto, a bardziej aktywni mają szansę podszkolić się trochę w surfowaniu. Fanom spokojnego wypoczynku proponujemy jednak wybrać się na jedną z plaż poza miastem. W tym celu przyda się Państwu wynajęty samochód aby komfortowo i niezależnie od transportu publicznego wybrać się na wybrane kąpielisko. Wynajem samochodu w Las Palmas i HAPPYCAR z pewnością to Państwu ułatwi.

Okolice Las Palmas wynajętym samochodem

Najbliższą z plaż poza centrum miasta jest El Confital, znajdująca się około 7 km poza miastem. Inna to oddalona o 23 km na południe od Las Palmas Melenara. Mając dużo czasu i będąc w posiadaniu wynajętego samochodu mają Państwo możliwość wybrać się na jakąkolwiek z plaż na Gran Canarii. Nie ma co się ograniczać do tych w okolicach stolicy! Jeśli interesuje Państwa coś więcej niż tylko plażowanie i zwiedzanie Las Palmas, warto wsiąść w wynajęty z HAPPYCAR samochód i przejechać się do innych miast czy atrakcji wyspy. W przypadku gdy nie mają Państwo zbyt wiele wolnego czasu warto odwiedzić zlokalizowany tylko 11 km od Las Palmas ogród botaniczny Viera y Clavijo. Jeśli Państwa urlop jest nieco dłuższy warto odbyć kilka jednodniowych wycieczek w dalsze zakątki wyspy. Proponujemy zacząć od znajdującej się w północnej części Gran Canarii jaskini Pintada oraz muzeum i parku archeologicznego związanych z tym miejscem. Jaskinię odkryto pod koniec XIX wieku, a malunki z której słynie pochodzą z okresu między XI, a XIII wiekiem naszej ery. Po odwiedzeniu jaskini wskazana jest kontynuacja podróży w kierunku południowo-zachodnim, ku drodze numer GC-200 ,z której to podziwiać możemy majestatyczne, schodzące do Oceanu Atlantyckiego klify. Warto odwiedzić także znajdujące się na południu miasto Maspalomas będące konkurencyjnym dla Las Palmas kurortem. Poza plażami i miejskimi atrakcjami warto tu także odwiedzić ogromne malownicze wydmy, stanowiące relikt Sahary pochodzący jeszcze z czasów kiedy to Wyspy Kanaryjskie wchodziły w skład kontynentu Afrykańskiego.

Jak widać wynajęcie samochodu w Las Palmas niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego warto sprawdzić ofertę HAPPYCAR i zarezerwować samochód już dziś!