• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Bydgoszcz Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Bydgoszcz Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Bydgoszcz to miasto położone w Polsce w województwie kujawsko-pomorskim, zamieszkałe przez ponad 360 tysięcy mieszkańców. Bydgoszcz posiada trzy uniwersytety oraz wiele szkół wyższych, nie mniej jednak, miasto należy do grupy industrialnej. Przemysłowy charakter miasta nie oznacza jednak, że w mieście nie ma atrakcji, bądź ciekawych zabytków.

Rent a car Bydgoszcz Airport

Wynajem samochodu na lotnisku w Bydgoszczy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią być mobilne i niezależne podczas podróżowania. Miasto ma bardzo dogodną lokalizację, dlatego też po wylądowaniu na lotnisku im. Paderewskiego, mogą Państwo udać się w każdym kierunku, czy to do centrum miasta czy w jego okolice. Dzięki HAPPYCAR znajdą Państwo odpowiednie auto w dogodnym terminie, zdobędą Państwo niezależność i komfort podróży. Zaletą wyszukiwarki jest również możliwość sprawdzenia całej oferty, jaką przedstawiają konkretne firmy, które wynajmują samochody w Bydgoszczy na lotnisku.

Atrakcje w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest jednym z większych polskich miast i dlatego oferuje mnóstwo atrakcji. Z pewnością nie będą się Państwo tutaj nudzić. Wypożyczalnie samochodów na lotnisku w Bydgoszczy umożliwią każdemu zwiedzanie miasta bez przeszkód. Po zameldowaniu się w wybranym hotelu można pojechać od razu na wycieczkę. Bydgoszcz oferuje wiele ciekawych miejsc. Starówka miasta, której zabudowa sięga XIX wieku pięknie współgra ze spuścizną architektury staropolskiej, którą stanowią trzy gotyckie kościoły, a także byłe kolegium jezuickie, kilka szachulcowych spichlerzy z XVIII wieku i kilkanaście budynków oraz kamienic z XVII-XVIII wieku. Zabudowa architektoniczna z okresu 1850-1914 jest również bogata. Wokół Starego Rynku znajduje się wiele kawiarni, restauracji i pubów, które w okresie wiosenno-letnim otwierają swoje ogródki zdobione kwiatami. Walorem podstawowym Bydgoszczy jest jednak woda: rzeki, budowle hydrotechniczne, kanały, nabrzeża, bulwary, kaskady czy elewacja zabudowy miasta od strony rzeki. Jednym z najciekawszych miejsc w Bydgoszczy jest Wyspa Młyńska – zielone serce miasta. Obecnie na terenie tej zrewitalizowanej enklawy znajdują się liczne alejki, ławki, strumienie wody i muzea. Nieopodal można zobaczyć również bydgoską Wenecję, czyli kompleks kamienic nad rzeką Młynówką. Tuż przy wyspie stoi słynna Opera Nova, której budowana trwała wiele lat. Te wszystkie zabytki sprawiają, że miasto jest ciekawym miejscem do zwiedzania. Jeżeli uwielbiają Państwo długie spacery, to zaraz po Wyspie Młyńskiej polecamy przejechać do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku - Myślęcinek. Jest to największy park miejski w Polsce. Podzielony jest na trzy części, z czego część zachodnia jest stefą ciszy i wypoczynku, część wschodnia to tereny spacerowe, ścieżki rowerowe, lunapark i ogród zoologiczny, a strefa północna obejmuje ogród botaniczny oraz Górę Myślęcińską, która w okresie zimowym przystosowana jest dla narciarzy. Miłośnikom sportu polecamy krótką wycieczkę do Hali Widowiskowo – Sportowej Łuczniczka, która niejednokrotnie gościła kibiców siatkarskich podczas Mistrzostw Europy i Świata. Hala znajduje się tuż przy rzece Brda, a cały teren jest świetnie zagospodarowany, dlatego też jest do dobre miejsce na spacer. W Bydgoszczy znajduje się również odnowiony stadion piłkarski oraz tor żużlowy, na którym trenował sam Tomasz Golob.

Okolice Bydgoszczy

Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Bydgoszczy to również możliwość zwiedzenia najbliższej okolicy. Blisko Bydgoszczy bo około 46 kilometrów dalej leży Toruń. To ciekawe, średniowieczne miasto oferuje naprawdę wiele. Warte zwiedzenia są: przepiękna bazylika oraz liczne kościoły, kolorowe kamienice, a także Dom Kopernika, Krzywy Dom, czy Dom Eskenów. Do zabytków Torunia wliczyć należy również ruiny zamku krzyżackiego. Nie powinniśmy ominąć również Ratusza Miejskiego oraz postawionego w jego pobliżu pomnika Mikołaja Kopernika, czy Teatru imienia Wiliama Horzycy. Toruń oferuje nam również swoje Planetarium, gdzie codziennie przedstawianych jest kilka seansów tematycznie powiązanych z Ziemią oraz kosmosem. Ciekawą atrakcją dla dzieci może okazać się również Baj Pomorski, czyli teatr lalkowy, jak również liczne muzea, w tym Muzeum Piernika. Jest to bardzo kameralne, małe studenckie miasto, które zdecydowanie różni się od nowoczesnej Bydgoszczy. Również  warto poświęcić kilka dni na dokładne zwiedzanie najbardziej znanych zakątków tego miasta, zapewne pomoże nam w tym wynajęty samochód. Dalej obejrzeć można odwiedzić uzdrowiskowy Ciechocinek. Z Bydgoszczy możemy również wybrać się do oddalonego o 21 kilometrów Solca Kujawskiego, gdzie znajduje się Park Dinozaurów (JuraPark Solec Kujawski) oraz kilka zabytków. W odległości 50 kilometrów od Bydgoszczy znajduje się również Biskupin, który oferuje przede wszystkim stanowisko archeologiczne (świetnie zachowana osada obronna z XVIII wieku p.n.e.). Osobom, które nie mogą odpuścić sobie wycieczki nad morze, serdecznie polecamy wybrać się do Trójmiasta, oddalonego o ok. 140 km. Do Gdańska dostaniemy się autostradą, tak więc podróż samochodem będzie szybka i bezpieczna.