Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Kreta

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Od 38 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 23 paź 2017, 08:09 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Kreta

Mały samochód

Mały samochód

Od 38 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 23 paź 2017, 08:09 .

Ta oferta została znaleziona 23 paź 2017, 08:09 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 69 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 23 paź 2017, 08:09 .

Ta oferta została znaleziona 23 paź 2017, 08:09 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 108 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 14 paź 2017, 07:53 .

Ta oferta została znaleziona 14 paź 2017, 07:53 .

Klasa specjalna

Klasa specjalna

Od 149 zł za dzień
przy 11 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 paź 2017, 03:26 .

Ta oferta została znaleziona 20 paź 2017, 03:26 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Kreta

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Kreta:

4.7 do 5 (70 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko OK. Auto troszkę zabrudzone wewnątrz.
Ocena wynajętego samochodu przez Filip K.- 19 paź 2017, 15:13
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18

Wypożyczalnia samochodów Kreta

Kreta jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków i nie trudno sie dziwić. Wyspa przyciąga swoją błekitną i krystalicznie czystą wodą, pięknymi piaszczystymi plażami, zabytkami i zawsze słoneczną pogodą. Aby się o tym przekonać mogą Państwo łatwo i korzystnie wynająć samochód na Krecie za pośrednictwem portalu HAPPYCAR i ruszyć na niezapomnianą przygodę.

Odkryj Kretę z wynajętym samochodem

Kreta oferuje wiele aktrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu. Jest to górzysta wyspa z krętymi drogami, dlatego podróż samochodem przez tereny Krety to najlepsza opacja aby miło i spokojnie spędzić wakacje. Główne drogi na wyspie są dość szerokie i jeździ się po nich dobrze. Jedynie niewielkie problemy z wymijaniem samochodów mogą występować na drogach w wioskach i fragmentach dróg w górach.

Informacje ogólne

Kreta jest największą grecką wyspą położoną na Morzu Śródziemnym. Klimat charakteryzuje się umiarkowaną, jak i subtropikalną pogodą. Lato jest suche i gorące a zimą jest nieco chłodniej. Planując podróż samolotem, mamy do wyboru dwa porty lotnicze znajdujące się na Krecie. Pierwszy z nich to Port lotniczy Heraklion a drugi Daskalogiannis w Chania. Na Krecie wyodrębnić można trzy najważniejsze pasma górskie. Góry Białe, których nazwa pochodzi od szczytów pozostających długo ośnieżonymi z najwyższym szczytem Pachnes. Kolejne góry, to Góry Idajskie z najwyższym szczytem Psiloritis. Trzecie pasmo, to góry Triptis, których najwyższy szczyt wynosi 1476 m n.p.m.

Heraklion

Największe miasto Krety, położone na północnym wybrzeżu. Uwage zwiedzających przykuwa ładny wenecki port, gdzie rankiem można zaobserwować kutry wracające z morza i wpływające do portu. Na cyplu otaczającym port znajduje się Twierdza Koules a na niej wizerunek lwa św. Marka. Z tego też miejsca zobaczyć można zabytkowe Arsenali. Przy porcie znajduje się rondo, od którego biegnie deptak a wzdłuż niego usytuowanych jest większość ciekawych budynków znajdujących się w mieście. Heraklion to miejsce idealne dla miłośników zakupów. Centrum miasta obfituje w przeróżne butiki znnaych, międzynarodowych marek.

Chania

Miasto, którego historia sięga czasów minojskich, kolejno przechodziła pod panowanie Arabów, Bizancjum, Wenecjan, Turków aż ostatecznie wyspa Kreta została przyłączona do Grecji. Warto poświęcić uwagę portowi weneckiemu z XIV w. z malowniczymi domkami, położonymi jeden obok drugiego. Przy porcie znajduje się również Meczet Janczarów zwany Meczetem Hassana. Aktualnie znajduje się tam galeria sztuki. Nieopodal znajduje się Platia Venizelou ze znajdująca się pośrodku piękną fontanną. Warto zobaczyć także halę targową z początku XX wieku zbudowaną na miejscu dawnej agory.

Rethymnon

Trzecie co do wielkości miasto znajdujące się na Krecie. Osiedlone zostało już za czasów minojskich, jednak od tego czasu nie przetrwały żadne zabytki. Z okresu panowania Wenecjan, w mieście zachowała się Fortezza. Jest to największy wenecki zamek na wyspie. Znajduje się w nim Meczet Sułtana Ibrahima oraz teatr, w którym latem odbwają się plenerowe imprezy. Fortezza stanowi także doskonały punkt widokowy na panoramę miasta. Ponadto Rethymnon posiada mały ale ładnym port weneckich a wokół niego stoi mnóstwo tawern, gdzie można kupić świeże ryby i owoce morza. Centrum miasta to plątanina wąskich uliczek z niewielkimi sklepikami.

Samochodem przez Kretę

Najpiękniejsze miejsca na Krecie to laguna Balos i wyspa Gramvousa, dlatego koniecznie trzeba je odwiedzić. W lagunie można podziwiać wszelkie możliwe odcienie błękitu wody. Dostać się tam można szutrową drogą, jest ona jednak wąska i kręta, więc najlepiej wybrać się tam terenowym samochodem. Gramvousa jest wyspą znajdującą się nieopodal Balos, dlatego można zaparkować samochód w porcie w Kissamos i wsiąść na statek wycieczkowy płynący na Gramvousa. Atrakcje, które się tam znajdują to wrak statku, który ugrzązł na mieliźnie i zupełnie sie rozpadł, ruiny twierdzy znajdujące się na wzgórzu i niewielka plaża z krystalicznie czystą wodą.