Wypożyczalnia Samochodów Fuerteventura

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 6 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 5 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 07 gru 2019, 03:28 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Fuerteventura

Mały samochód

Mały samochód

Od 6 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 03:28 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 03:28 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 13 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 03:28 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 03:28 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 25 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 11:49 .

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 11:49 .

Klasa specjalna

Klasa specjalna

Od 32 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 11:49 .

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 11:49 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Fuerteventura

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Fuerteventura:

4.6 do 5 (194 oceny)

(4.7 do 5)
Dobrze znająć rzetelność i sprawność środków kominukacji miejskiej postanowilismy w kumplami wynająć auto na nasz trip i w necie znaleźlismy portal happy car, firma porządka, szybko sie dogadaliśmy i ruszyliśmy!!!
Ocena wynajętego samochodu przez Bartek F.- 19 lip 2015, 09:43
(4.1 do 5)
Pozdrawiam zespół HAPPYCAR!!!
Ocena wynajętego samochodu przez Filip Y.- 19 lip 2015, 14:52
(4.4 do 5)
Jestem zadowolony z oferty, dziękuję!
Ocena wynajętego samochodu przez Nikodem R.- 20 lip 2015, 00:19
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Fuerteventura

Fuertavertura jest częścią Wysp Kanaryjskich, które spokojnie można nazwać rajem na ziemi. Ten skrawek lądu leży u północno-zachodnich wybrzeży Afryki, ale oficjalnie jest częścią Hiszpanii. Ostatni fakt czyni wyspę bardzo popularną wśród europejskich turystów. Na Fuertaverturę przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy słonecznej Hiszpanii, ale też Niemcy, Francuzi i Polacy. Wśród odwiedzających region podróżnych spotkamy wyjątkowo dużo miłośników windsurfingu. To dlatego, że w odróżnieniu od swoich sióstr, np. Teneryfa, Fuertavertura jest dosyć płaska. Nie ma tutaj naturalnych barier, które mogłyby hamować porywiste wiatry. Z kolei najlepszym sposobem na przemieszczanie się po lądzie jest wypożyczenie samochodu na Fuerteventura. Nasza wyszukiwarka pozwala wybrać auto optymalne pod względem ceny i charakterystyk.


Fuertavertura - wyspa wiatrów


Zasadniczo istnieją dwie teorie odnośnie pochodzenia nazwy "Fuertavertura". Pierwsza ma związek z europejskim zdobywcą wyspy - Jean de Béthencourtem. To tutaj po raz pierwszy na Kanarach miał on napotkać opór miejscowej ludności. Według niektórych sprawozdań francuski żeglarz określił później swój pobyt na tym lądzie jako "forte aventure" - "mocną przygodę". Druga wersja brzmi o wiele bardziej prawdopodobnie. Mówi mianowicie, że nazwa wywodzi się od "fuerte viento" - z hiszpańskiego "mocny wiatr". Dzisiaj, aby dostać się na tę rajską wyspę nie musimy żeglować i polegać na nieprzewidywalnych kaprysach pogody. Samoloty do Puerto del Rosario latają z wielu miast Europy. Nie będziemy też mieli nieprzyjemnych przygód jak Jean de Béthencourt. Współczesna ludność wyspy jest przyjazna i nastawiona na zarobek w branży turystycznej. Problemów nie będzie również nastręczało nam podróżowanie po wyspie. Wypożyczalnia samochodów na Fuerteventura znajduje się już przy samym lotnisku. Tak naprawdę w pobliżu portu lotniczego mamy do wyboru kilka tego typu firm. Będziemy mogli wybrać spośród usług takich renomowanych marek jak Rentalcars, Hertz czy Autoescape. Autem możemy zwiedzić wyspę dosłownie wzdłuż i wszerz. Z Puerto del Rosario wybiega droga FV-1, która prowadzi aż do miasta Corralejo położonego na samej północy. Na południe z kolei pojedziemy nitką FV-2. Doprowadzi nas ona aż do znajdującego się na samym dole wyspy Parku Narodowego Jandia. Wymienione powyżej drogi położone są tuż przy wschodnim wybrzeżu. Aby zwiedzić zachodnią część regionu musimy już skorzystać z lokalnych, odrobinę gorzej przygotowanych, ciągów komunikacyjnych. Fuerteventura wynajem samochodu to najlepsza metoda na zwiedzanie wyspy!


Fuertavertura - zwyczaje i ludność


Wypożyczenie samochodu na Fuerteventura zdecydowanie ułatwi nam dotarcie do najdalszych nawet zakątków wyspy. A skoro chcemy już samodzielnie zwiedzać ostępy tej części Kanarów, to lepiej zawczasu zapoznać się z zamieszkującymi ją ludźmi. Przed przybyciem Europejczyków w piętnastym wieku Fuertavertura była domem ludu Guanczów. Nie wiadomo zbyt wiele na temat ich kultury. Przypuszcza się, że plemiona te łączyło bliskie pokrewieństwo z Berberami. Z przekazów jasno wynika też, że w momencie lądowania mieszkańców Starego Kontynentu Guanczowie żyli w osadach o niskim stopniu zaawansowania. Ich cywilizację można wręcz porównać do pierwotnych, neolitycznych ludów. Guanczowie czystej krwi dosyć szybko zostali wytępieni lub wchłonięci przez kulturę Hiszpańską. W dzisiejszych tradycjach w dalszym ciągu jednak możemy zobaczyć ślady ich zwyczajów. Wymienić tutaj można formę ludowych zapasów, metodę walki pałką oraz "skok pasterza". Ta ostatnia zabawa zadziwiająco przypomina sporty ekstremalne współczesnych czasów. Uczestnicy przemieszczają się po trudnym terenie używając tyczek z metalowym zakończeniem. Potrafią przy ich pomocy dokonywać niewiarygodnych skoków i ewolucji. Wypożyczalnia samochodów na Fuerteventura pozwoli nam zwiedzić wyspę i poznać też odrobinę kultury latynoamerykańskiej. Kastylijscy mieszkańcy Kanarów tłumnie osiedlali się w Argentynie, Puerto Rico oraz na Kubie. Pod koniec dwudziestego wieku wielu z nich wróciło. Osoby mówiące po hiszpańsku nie powinny się więc dziwić, jeśli na kanaryjskich ostępach usłyszą słowa i zwroty charakterystyczne dla tych krajów.


Co należy zobaczyć na Fuertaverturze?


Trzeba przyznać, że większość turystów nie przyjeżdża na wyspę, aby obcować z tutejszą barwną kulturą. Podróżnych przyciągają raczej białe plaże i niewiarygodne wręcz warunki do surfowania. Istotnym elementem charakteru wyspy jest też słońce świecące przez niemalże dziewięćdziesiąt dni w roku. Fuerteventura wynajem samochodu daje nam szansę cieszenia się codziennie innym zakątkiem tego lądu. Na północy warto odwiedzić samo Corralejo. Tutaj czeka na nas prawie dziesięć kilometrów bielutkiego piasku obmywanego przez lazur Oceanu Atlantyckiego. Miejscowość graniczy z pełnym wydm parkiem narodowym, a u jej wybrzeży znajduje się urocza wysepka Isla de Lobos. Swoistą konkurencję i zarazem przeciwwagę dla Corralejo stanowi Costa Calma lub Półwysep Jandia. Znajduje się na północy i również oferuje wyjątkowo czyste i szerokie plaże. Jandia jest też siedliskiem wielu rzadkich zwierząt i roślin. Caleta de Fuste znajduje się na wschodzie wyspy i przez znaczną część roku spotkamy też tutaj ogromne ilości surferów i windserferów wykorzystujących unikalną aurę regionu do uprawiania ulubionych sportów wodnych.