Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Turcja

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Turcja

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Turcja:

4.6 do 5 (68 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko OK. Auto troszkę zabrudzone wewnątrz.
Ocena wynajętego samochodu przez Filip K.- 19 paź 2017, 15:13
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18

Wypożyczalnia samochodów Turcja

Podróż po Turcji zostawi po sobie na pewno niezapomniane chwile. Wynajem samochodów Turcja to możliwość spędzenia wspaniałego urlopu w niezwykłym kraju. Jeśli nie mogą się Państwo zdecydować czy spędzić urlop w Azji czy w Europie, wystarczy wybrać się na wyprawę do Turcji! Północny-zachód kraju oferuje Morze Marmara i część Stambułu leżącą w Europie, podczas gry cała reszta Turcji to Azja. Turcja cieszy się dużym powodzeniam wśród krajów jako cel urlopu. Tu znajdą Państwo różnorodne krajobrazy, wspaniałe morze i cudowna kultura.

Informacje ogólne

Republika Turcji jest w większej mierze położona w Azji, na półwyspie Azja Mniejsza. Stolicą jest Ankara. Jedynie 3% kraju położone jest w Europie – Tracja. Jest oddzielona od części Azjatyckiej Morzem Marmara oraz cieśniną Dardanele i Bosfor. Od północy Turcję otacza Morze Czarne, od zachodu Morze Egejskie i Morze Marmara, a od południa Morze Śródziemne. Turcja graniczy z 8 państwami. Republika Turcji powstała po I wojnie światowej na resztkach Imperium Osmańskiego. Jest teraz jedną z dwudziestu największych gospodarek świata, na co wpływ wywiera wielkość tego państwa. Pod względem rolnictwa, Turcja jest jednym z sześciu państw świata, które są całkowicie samowystarczalne pod względem żywnościowym. Turystyka jest najszybciej rozwijająca się gałęzią gospodarki. Polacy są w grupie najchętniej odwiedzających Turcję turystów. Sieci dróg są tu bardzo dobrze rozwinięte dlatego podróż samochodem jest jak najbardziej godna polecenia. Zwierzeta domowe chodowane w Turcji to bydło domowe, kozy, konie, osły i owce, jak i wielbłądy i bawoły. Na wolności można spotkać czasami jelenie, rysie, szakale, dziki, wilki i rzadko lamparty czy niedźwiedzie.

Wycieczka po Turcji

Wynajem samochodów Turcja i podróż po tak niezwykłym kraju jak Turcja to czysta przyjemność. Tu mogą Państwo rozkoszować się śródziemnomorskim klimatem. W trakcie podróży mogą Państwo szybko zauważyć, że występuje tu także wiele innych stref klimatycznych. Idąc w głąb napotkają Państwo coraz to przyjemniejszy klimat. Na południu czeka gorący i suchy klimat śródziemnomorski, w regionie Morza Czarnego panuje raczej łagodny, przyjemny klimat. Wyróżnić można także ponad 235 plaż, które dysponują nad wyraz dobrą jakością wody. Z tego powodu miłośnicy wody i słońca mogą do woli korzystać z uroków, które oferują tutejsze plaże. Proszę uwzględnić także podczas podróży piękne widoki górskie, które to porośnięte są cyprysami czy drzewami oliwnymi na obrzeżach drogi. Amatorzy wspinaczek górskich na pewno odnajdą się na terenie gór Taurus i  w okolicach Turunc każdy może zobaczyć fascynujący podwodny świat podczas nurkowania.

Atrakcje i zabytki Turcji

W Turcji znajduje się wiele atrakcji i zabytków, które nie sposób obejrzeć w zaledwie kilka dni. Efez położony 35 kilometrów na północny-wschód od kurortu Kusadasi, prawdopodobnie jest najlepiej zachowanym starożytnym miastem regionu Morza Śródziemnego. Dawniej był on centrum handlowym, ośrodkiem kultu bogini płodności Kybele oraz domem jednej z pierwszych wspólnot chrześcijańskich. To tu ostatnie lata swojeg życia spędził św. Jan i prawdopodobnie powstała tu Ewangelia i Apokalipsa. Także św. Paweł spędził tu 3 lata i napisał List do Efezjan. Kizkalesi to niewielkie miasto położone w południowej Turcji, na wschód od Riwiery Tureckiej. Miasto słynie z przytulnych plaż i ciepłych wód Morza Śródziemnego oraz z imponującej twierdzy, od której nazwę wzięło to nadmorskie miasteczko. Amasya oddalona około 130 km od wybrzeża Morza Czarnego to jedna z największych pereł północnej Turcji. Warto zobaczyć tu wspaniałe meczety, grobowce królów Pontu wykute w skale i pochodzące z czasów hellenistycznych. Ważnym punktem jest także Troja, której pozostałości zostały odkryte w XIX wieku w Anatolii. Miasto znane jest przede wszystkim z wojny opisanej w starogreckim poemacie epickim. Monastyr Sumela wykuty w skale nad doliną Altindere znajdującą się w okolicach miasta Macka. Teren całego klasztoru jest dostepny dla zwiedzających. Jedno z najpiękniejszych miast w Turcji, Safranbolu położone jest w prowincji Karabuk. Od XIII wieku było ważnym miejscem postoju karawan na szlaku handlowym. Do dnia dzisiejszego zachowała się w mieście architektura pochodząca z czasów Imperium Osmańskiego. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji świata znajdująca się także w Turcji to Pamukkale czyli wapienne tarasy leżące na zboczu góry Cokelez. Położone są niecałe 20 km od miejscowości Denizli. Albo wykorzystacie Państwo ten czas, aby odwiedzić nawet piękne miasto Antalya. O atrakcjach Turcji możnaby pisać w nieskończoność a po co o nich czytać, lepiej wybrać się w podróż po Turcji i osobiście wszystko zobaczyć. Wynajem samochodów Turcja na pewno ułatwi podróż!