• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Split Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Split Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu lotnisko Split

Wypożyczenie samochodu w Splicie na lotnisku daje możliwość dokładnego poznania miasta jak i jego równie urokliwych okolic. Rezerwacji auta warto dokonać nieco wcześniej za pośrednictwem portalu HAPPYCAR, gdzie można porównać oferty z różnych wypożyczalni (np. w Active Car Rental, Avis czy Europcar), a następnie wybrać najlepszą, idealnie dopasowaną do zindywidualizowanych potrzeb nawet najbardziej wymagającego turysty. W Splicie na lotnisku wynajem samochodu to minimum formalności, a maksimum wygody i bezpieczeństwa.

Informacje, wynajem samochodu lotnisko Split

Split jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji i jednocześnie stolicą pięknej Dalmacji. To również niezwykle ważny ośrodek komunikacyjny, administracyjny oraz gospodarczy kraju. Przyjęło się sądzić, że w Splicie mieszkają najbardziej urodziwi ludzie w całym kraju. Łatwo to zaobserwować późnym popołudniem kiedy to lokalni mieszkańcy wychodzą na codzienny spacer po nabrzeżnym deptaku. Zawsze wyróżniają się z tłumu turystów. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety są bardzo wysocy i szczupli lecz dość dobrze zbudowani, a ich postawa pełna jest charakterystycznej godności.

Pomimo tego, że Split jest stosunkowo sporym miastem, wydaje się, że wszystko jest w nim w zasięgu ręki. Zarówno dworzec autobusowy, dworzec kolejowy oraz przystań promowa znajdują się bardzo blisko siebie oraz zaledwie kilka kroków od najważniejszego zabytku miasta - pałacu Dioklecjana.

Wjeżdżając do miasta samochodem raczej trudno jest się w nim zgubić. ­Kierując się cały czas w kierunku przystani promowej można łatwo dojechać do centrum. Niestety bardzo dużym problemem jest wyszukanie choćby niewielkiego miejsca do zaparkowania w centrum.

Split jest największym węzłem komunikacji promowej w całej Chorwacji. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj połączenia na najbliższe wyspy Morza Adriatyckiego. W Splicie na lotnisku wynajem samochodu jest nie mniej popularny niż podróże promami.

Atrakcje, wynajem samochodu Split

Największą atrakcją turystyczną miasta są ruiny ogromnego pałacu ­rzymskiego cesarza Dioklecjana. Pozostałości murów pałacu z biegiem lat “wrosły” w nowszą zabudowę, stając się niemal integralną częścią starego miasta. Dawne korytarze i komnaty pałacu to teraz wąskie uliczki i placyki centrum Splitu.

Kierując się na północ przedłużeniem perystylu dochodzi się dość szybko do pałacu Ivellio. Warto zwrócić uwagę na gotycki portal tego budynku i jego wewnętrzny renesansowy dziedziniec. Od północnej strony ulica kończy się tzw. Złotą Bramą, która dawniej prowadziła w kierunku Salony. Po dzień dzisiejszy widoczne są ślady jej dawnej świetności.

Wracając na południe ul. Dioklecijanovą, można skręcić w lewo, i dojść do wspaniałego pałacu Papalić. Budynek ten uważa się obecnie za najcenniejszy gotycki zabytek w Splicie.

Nieco bardziej na północ od Złotej Bramy wznosi się znany pomnik Grgura Ninskiego, którego autorem jest Ivan Mestrovic. Grgur, w X w. biskup Ninum zasłynął przede wszystkim wprowadzeniem ojczystego języka do liturgii podczas odprawianej mszy świętej. Przechodząc obok pomnika, warto dotknąć wielkiego palca u stopy biskupa gdyż podobno przynosi to szczęście. Nieopodal zachowały się jeszcze ruiny przedromańskiego kościoła św. Eufemii, który służył kiedyś klasztorowi Benedyktynów.

Opuszczając pałac Żelazną Bramą, wychodzi się na Narodni trg ( Plac Ludowy)o całkiem nieregularnych kształtach. Jest to centrum średniowiecznego Splitu. Na zachód od Starówki wznosi się wzgórze półwysep Marjan, na którym jeszcze przed rozpoczęciem budowy pałacu Dioklecjana Rzymianie zbudowali świątynię bogini Diany. Jest to idealne miejsce, aby odpocząć od miejskiego zgiełku.

Okolice Splitu wynajętym samochodem

Wypożyczalnia samochodów w Splicie na lotnisku daje również możliwość zwiedzania okolic miasta. Nieco ponad 5 km na południowy wschód od Splitu znajduje się jeden z najważniejszych historycznych zabytków całej Chorwacji – twierdza Klis. Przypomina ona nieco wyglądem wczesnośredniowieczne twierdze wznoszone w tamtym okresie na Bliskim Wschodzie. Twierdza Klis była siedzibą pierwszego chorwackiego księcia Trpimira. Niestety budowla ucierpiała podczas ostatniej wojny na Półwyspie Bałkańskimi i obecnie kontynuowane są tam prace konserwatorskie. W ramach wycieczki można zobaczyć m.in. kaplicę św. Wita, bastion Bembo i apartamenty komendanta. Z samej twierdzy roztacza się również wspaniały widok na Split, okoliczne wioski oraz turkusowe morze.

Nieco dalej, bo ok. 20 km na zachód od Splitu położone jest miasteczko Omiš. W sezonie letnim, ta niewielka miejscowość leżąca nad Adriatykiem, zamienia się w tętniący życiem ośrodek turystyczny. Znajdują się tam nieliczne na chorwackim wybrzeżu piaszczyste plaże, które są wyśmienitym miejscem do nauki pływania lub dziecięcych zabaw. Omiš znany jest jednak w Chorwacji przede wszystkim z Festiwalu Klap Dalmatyńskich. Odbywa się on corocznie w lipcu.

Niedaleko Omiš położony jest niezwykle malowniczy kanion Cetiny ze wspaniałymi wodospadami.

Wypożyczenie samochodu w Splicie na lotnisku, to gwarancja niezapomnianych i udanych wakacji w komfortowych warunkach.