Wypożyczalnia Samochodów Split

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 4 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 23 wrz 2020, 04:30 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Lotnisko Split

Mały samochód

Mały samochód

Od 4 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 23 wrz 2020, 04:30 .

Ta oferta została znaleziona 23 wrz 2020, 04:30 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 7 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 23 wrz 2020, 04:30 .

Ta oferta została znaleziona 23 wrz 2020, 04:30 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 18 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 13 wrz 2020, 08:55 .

Ta oferta została znaleziona 13 wrz 2020, 08:55 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 45 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 10 wrz 2020, 06:29 .

Ta oferta została znaleziona 10 wrz 2020, 06:29 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Lotnisko Split

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Lotnisko Split :

4.9 do 5 (195 oceny)

(4.5 do 5)
przy rezerwacji brak opcji drugi kierowca .
Ocena wynajętego samochodu przez Jacek R.- 03 sie 2017, 07:36
(4.2 do 5)
Szeroki wybór floty samochodowej, to mi się podoba!
Ocena wynajętego samochodu przez Piotr D.- 21 lip 2015, 19:47
(4.3 do 5)
Zdarzyło sie tak, że musiałam oddać samochód w nocy i bałam się, że nikt nie potwierdzi stanu w jakim oddałam samochód ale na szczęście nie było żadnych problemów.
Ocena wynajętego samochodu przez Anna G.- 21 lip 2015, 07:32
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Split

Tanie wynajęcie samochodu lotnisko Split

Wypożyczenie samochodu w Splicie na lotnisku daje możliwość dokładnego poznania miasta jak i jego równie urokliwych okolic. Rezerwacji auta warto dokonać nieco wcześniej za pośrednictwem portalu HAPPYCAR, gdzie można porównać oferty z różnych wypożyczalni (np. w AtlasOption, Avis czy Europcar), a następnie wybrać najlepszą, idealnie dopasowaną do zindywidualizowanych potrzeb nawet najbardziej wymagającego turysty. W Splicie na lotnisku wynajem samochodu to minimum formalności, a maksimum wygody i bezpieczeństwa.

Informacje, wynajem samochodu lotnisko Split

Split jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji i jednocześnie stolicą pięknej Dalmacji. To również niezwykle ważny ośrodek komunikacyjny, administracyjny oraz gospodarczy kraju. Przyjęło się sądzić, że w Splicie mieszkają najbardziej urodziwi ludzie w całym kraju. Łatwo to zaobserwować późnym popołudniem kiedy to lokalni mieszkańcy wychodzą na codzienny spacer po nabrzeżnym deptaku. Zawsze wyróżniają się z tłumu turystów. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety są bardzo wysocy i szczupli lecz dość dobrze zbudowani, a ich postawa pełna jest charakterystycznej godności.

Pomimo tego, że Split jest stosunkowo sporym miastem, wydaje się, że wszystko jest w nim w zasięgu ręki. Zarówno dworzec autobusowy, dworzec kolejowy oraz przystań promowa znajdują się bardzo blisko siebie oraz zaledwie kilka kroków od najważniejszego zabytku miasta - pałacu Dioklecjana.

Wjeżdżając do miasta samochodem raczej trudno jest się w nim zgubić. ­Kierując się cały czas w kierunku przystani promowej można łatwo dojechać do centrum. Niestety bardzo dużym problemem jest wyszukanie choćby niewielkiego miejsca do zaparkowania w centrum.

Split jest największym węzłem komunikacji promowej w całej Chorwacji. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj połączenia na najbliższe wyspy Morza Adriatyckiego. W Splicie na lotnisku wynajem samochodu jest nie mniej popularny niż podróże promami.

Atrakcje, wynajem samochodu Split

Największą atrakcją turystyczną miasta są ruiny ogromnego pałacu ­rzymskiego cesarza Dioklecjana. Pozostałości murów pałacu z biegiem lat “wrosły” w nowszą zabudowę, stając się niemal integralną częścią starego miasta. Dawne korytarze i komnaty pałacu to teraz wąskie uliczki i placyki centrum Splitu.

Kierując się na północ przedłużeniem perystylu dochodzi się dość szybko do pałacu Ivellio. Warto zwrócić uwagę na gotycki portal tego budynku i jego wewnętrzny renesansowy dziedziniec. Od północnej strony ulica kończy się tzw. Złotą Bramą, która dawniej prowadziła w kierunku Salony. Po dzień dzisiejszy widoczne są ślady jej dawnej świetności.

Wracając na południe ul. Dioklecijanovą, można skręcić w lewo, i dojść do wspaniałego pałacu Papalić. Budynek ten uważa się obecnie za najcenniejszy gotycki zabytek w Splicie.

Nieco bardziej na północ od Złotej Bramy wznosi się znany pomnik Grgura Ninskiego, którego autorem jest Ivan Mestrovic. Grgur, w X w. biskup Ninum zasłynął przede wszystkim wprowadzeniem ojczystego języka do liturgii podczas odprawianej mszy świętej. Przechodząc obok pomnika, warto dotknąć wielkiego palca u stopy biskupa gdyż podobno przynosi to szczęście. Nieopodal zachowały się jeszcze ruiny przedromańskiego kościoła św. Eufemii, który służył kiedyś klasztorowi Benedyktynów.

Opuszczając pałac Żelazną Bramą, wychodzi się na Narodni trg ( Plac Ludowy)o całkiem nieregularnych kształtach. Jest to centrum średniowiecznego Splitu. Na zachód od Starówki wznosi się wzgórze półwysep Marjan, na którym jeszcze przed rozpoczęciem budowy pałacu Dioklecjana Rzymianie zbudowali świątynię bogini Diany. Jest to idealne miejsce, aby odpocząć od miejskiego zgiełku.

Okolice Splitu wynajętym samochodem

Wypożyczalnia samochodów w Splicie na lotnisku daje również możliwość zwiedzania okolic miasta. Nieco ponad 5 km na południowy wschód od Splitu znajduje się jeden z najważniejszych historycznych zabytków całej Chorwacji – twierdza Klis. Przypomina ona nieco wyglądem wczesnośredniowieczne twierdze wznoszone w tamtym okresie na Bliskim Wschodzie. Twierdza Klis była siedzibą pierwszego chorwackiego księcia Trpimira. Niestety budowla ucierpiała podczas ostatniej wojny na Półwyspie Bałkańskimi i obecnie kontynuowane są tam prace konserwatorskie. W ramach wycieczki można zobaczyć m.in. kaplicę św. Wita, bastion Bembo i apartamenty komendanta. Z samej twierdzy roztacza się również wspaniały widok na Split, okoliczne wioski oraz turkusowe morze.

Nieco dalej, bo ok. 20 km na zachód od Splitu położone jest miasteczko Omiš. W sezonie letnim, ta niewielka miejscowość leżąca nad Adriatykiem, zamienia się w tętniący życiem ośrodek turystyczny. Znajdują się tam nieliczne na chorwackim wybrzeżu piaszczyste plaże, które są wyśmienitym miejscem do nauki pływania lub dziecięcych zabaw. Omiš znany jest jednak w Chorwacji przede wszystkim z Festiwalu Klap Dalmatyńskich. Odbywa się on corocznie w lipcu.

Niedaleko Omiš położony jest niezwykle malowniczy kanion Cetiny ze wspaniałymi wodospadami.

Wypożyczenie samochodu w Splicie na lotnisku, to gwarancja niezapomnianych i udanych wakacji w komfortowych warunkach.