• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Wrocław wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 25% u różnych wypożyczalni - Ważne do 29 lutego 2024
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Wrocław

Sty.
max min
16
Lu.
max min
13
Mar.
max 11° min
5
Kw.
max 11° min
19
Maj.
max 19° min 10°
19
Cze.
max 26° min 13°
13
Lip.
max 27° min 15°
15
Sie.
max 28° min 17°
14
Wrz.
max 24° min 12°
11
Pa.
max 18° min 10°
8
Lis.
max min
6
Gru.
max min -5°
24

Tygodniowa prognoza pogody Wrocław

Pogoda Wrocław dni

Środa 28-02-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 6° / 8°
Czwartek 29-02-2024 Częściowe zachmurzenie 5° / 13°
Piątek 01-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 7° / 15°
Sobota 02-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 9° / 14°
Niedziela 03-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 9° / 14°
Poniedziałek 04-03-2024 Zachmurzenie 7° / 13°
Wtorek 05-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 9° / 14°
Środa 06-03-2024 Zachmurzenie 5° / 10°
Czwartek 07-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 1° / 6°
Piątek 08-03-2024 Słonecznie/Bezchmurnie -1° / 6°
Sobota 09-03-2024 Częściowe zachmurzenie 0° / 10°
Niedziela 10-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 4° / 7°
Poniedziałek 11-03-2024 Częściowe zachmurzenie 2° / 10°
Wtorek 12-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 2° / 5°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Wrocław atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu Wrocław

Wrocław to miasto położone nad rzeką Odrą, będące również stolicą województwa dolnośląskiego. Jest to jedno z największych i najpiękniejszych polskich miast. Rocznie odwiedza je ponad 3 miliony turystów, zachęconych wspaniałą architekturą stworzoną na przestrzeni wieków. Będąc we Wrocławiu warto zwiedzić inne miasta położone na południowym zachodzie Polski - Legnicę, Jelenią Górę czy Kłodzko. Aby podróż była bardziej komfortowa, warto wynająć samochód, który zapewni niezależność i łatwość przemieszczania się. W tym celu najlepiej skorzystać z wyszukiwarki samochodów. Porównywarka cen, które uwzględnia oferty kilku partnerów, pozwoli wybrać najtańszą propozycję, dostosowaną do indywidualnych wymagań. Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu spełnia potrzeby turystów, ponieważ firmy swoje punkty wynajmu ulokowały na lotnisku, dzięki czemu od razu po wylądowaniu można skorzystać z wygodnego transportu. Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w odległości około 10 km od miasta. We Wrocławiu wynajem samochodu oferuje partnerstwo różnych firm, m.in. Europcar, GLOBAL Rent-a-Car czy Avis. Ich oferty można porównać, aby wybrać najbardziej korzystną propozycję - wystarczy uzupełnić termin wynajmu, typ samochodu i ewentualne udogodnienia. Zwykle samochody można zwrócić w dowolnych punktach wynajmu danej firmy ulokowanych w całej Polsce. Takie rozwiązanie z pewnością doceni każdy turysta, który ceni sobie swój czas oraz niezależność w podróży.

Informacje, wynajem samochodu Wrocław

Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu pozwoli na wygodne poruszanie się w granicach rozległego miasta. Najstarsza część Wrocławia to Ostrów Tumski, otoczony malowniczymi wodami Odry, nad którymi góruje gorycka katedra Jana Chrzciciela. Mieści ona w sobie cenne zabytki malarstwa i rzeźby, a w muzeum archidiecezjalnym można podziwiać między innymi Księgę Henrykowską z XII-XIV w., w której znajduje się pierwsze zdanie zapisane w języku polskim. Z tarasu widokowego katedry można podziwiać panoramę Wrocławia i okolic. Najbardziej urokliwym zakątkiem Ostrowa Tumskiego jest uliczka Kanonia, na której znajduje się najstarszy wrocławski kościół św. Idziego. Miasto posiada również kilkanaście znaczących obiektów muzealnych. Należy szczególnie pamiętać o Panoramie Racławickiej, która jest obowiązkowym punktem programu na wycieczce w stolicy Dolnego Śląska, podobnie jak Wawel w Krakowie. We Wrocławiu wynajem samochodu umożliwi szybkie przemieszczanie się, dzięki czemu łatwo można moderować harmonogram wycieczki. Po zwiedzeniu najstarszej części miasta warto zobaczyć znajdujący się w dzielnicy Śródmieście zabytek architektury ekspresjonistycznej, czyli Halę Stulecia. Przed Halą ustawiona jest charakterystyczna, wysoka na 96 metrów stalowa Iglica, która na stałe wpisała się w krajobraz miasta. Również współczesna architektura Wrocławia oferuje ciekawe budowle. Na 49 piętrze Sky Tower znajduje się taras widokowy, będący najwyżej położonym punktem widokowym na budowli w Polsce. Dla miłośników natury Wrocław również przygotował wiele atrakcji, wśród których są przede wszystkim Ogród Botaniczny, Ogród Japoński oraz Ogród Zoologiczny.

Okolice Wrocławia wynajętym samochodem

Wypożyczenie samochodu we Wrocławiu gwarantuje możliwość zwiedzenia pozostałych miast województwa dolnośląskiego, co umożliwi lepsze poznanie całego regionu Dolnego Śląska. Jednym z takich miast jest położona 77 km na zachód od Wrocławia Legnica. Tutaj również można zwiedzić średniowieczną zabudowę miasta, do której przylegają budowle renesansowe (szczególnie malownicze kamieniczki, tzw. "Śledziówki) i barokowe (Akademia rycerska). Inne ciekawe miasto to położona nad rzeką Bóbr Jelenia Góra, do której od północy przylegają Góry Kaczawskie, od południa z kolei Karkonosze. Panoramę Jeleniej Góry można podziwiać z Góry Szybowcowej. Miasto oprócz szeregu ciekawych obiektów architektury sakralnej zachowało również mury obronne z basztami. Częścią Jeleniej Góry jest uzdrowisko Cieplice Śląskie-Zdrój, które dawniej było samodzielnym miastem. Miejsce stało się znane dzięki występującym tutaj wodom leczniczym. Innym miastem, na które warto zwrócić uwagę jest Kłodzko, położone nad rzeką Nysą Kłodzką. Jako jedno z nielicznych w Polsce zachowało ono kompletny i oryginalny średniowieczny układ urbanistyczny, który jest dostosowany do ukształtowania terenu. Nad miastem góruje bastionowa twierdza, dostępna do zwiedzania. Nieopodal znajduje się gotycki most z figurami, które stylistyczne przypominają rzeźby z Mostu Karola w Pradze. Województwo dolnośląskie słynie z bardzo dużej liczby zamków i pałaców, które są rozsiane na całym jego obszarze - np. Zamek w Bolkowie, Zamek Czocha, Zamek Grodno czy Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim. Aby w pełni dostrzec urok i wyjątkowość tych terenów warto samemu ułożyć swój plan wycieczki, uwzględniając rzeczy najbardziej interesujące i następnie cieszyć się jego realizacją, którą z pewnością umożliwi wypożyczenie samochodu we Wrocławiu. Będąc tutaj warto udać się także do nie tak odległych miast, takich jak Poznań, Katowice, czy Kraków. Wynajęty we Wrocławiu samochód z pewnością to Państwu ułatwi.