Wypożyczalnia Samochodów Rzym

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 8 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 08 gru 2019, 02:03 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Rzym

Mały samochód

Mały samochód

Od 8 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 02:03 .

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 02:03 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 14 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 02:03 .

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 02:03 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 26 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 08:22 .

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 08:22 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 26 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 08:22 .

Ta oferta została znaleziona 08 gru 2019, 08:22 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Rzym

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Rzym:

4.9 do 5 (220 oceny)

(4.6 do 5)
Dobrze, że jest możliwość kontaktu w różnoraki sposób, bo ja akurat preferuję rozmowy telefoniczne.
Ocena wynajętego samochodu przez Norbert P.- 17 lip 2015, 13:48
(4.1 do 5)
Odbiór i zwrot był bez zbednych formalności.
Ocena wynajętego samochodu przez Ewelina K.- 17 lip 2015, 05:13
(4 do 5)
Przy rezerwacji samochodu zapomniałem zaznaczyć, że potrzebuję nawigacji dlatego musiałem ją dokupić na miejscu przy odbiorze samochodu.
Ocena wynajętego samochodu przez Artur Y.- 18 lip 2015, 08:12
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Rzym

Tanie wynajęcie samochodu Rzym

Już dziś rezerwując samochód z HAPPYCAR mogą poczuć Państwo niesamowitą atmosferę wiecznego miasta, jakim jest Rzym. Szybko i wygodnie znajdą Państwo odpowiednią dla siebie ofertę, a nasz serwis zajmie się wszystkimi szczegółami.

Informacje, wynajem samochodu Rzym

Miasto Rzym jest największym miastem Włoch i stolicą od 1871 roku, jednakże jego początki sięgają czasu starożytności, a dokładniej roku 753 p.n.e. Jak głosi legenda fundatorem-założycielem był Romulus. Ta sama legenda opisuje postaci Romulusa i Remusa, dwóch braci, których karmiła i wypielęgnowała wilczyca w grocie Lupercal. Historia ta sprawiła, że wilczyca stała się jednym z symboli miasta Rzym.

Obszar administracyjny miasta to 1523 km2, a liczba ludności przekracza 2,7 mln ludzi. Stolica Włoch położona jest w środkowej części kraju nad rzeką Tybr. Państwem-enklawą znajdującym się na terenie miasta jest Watykan, stanowiąc jednocześnie najmniejsze państwo świata. Rzym jako jedno z najciekawszych turystycznie miast świata, przyciąga turystów mnogością zabytków, uważane jest także za najromantyczniejsze miejsce na świecie, a przypomina o tym samanazwa miasta - Roma czytana wspak, amor.

Atrakcje, wynajem samochodu Rzym

Amfiteatr Flawiuszów czyli Koloseum został zbudowany na życzenie Nerona z myślą, aby mógł pomieścić 50 tysięcy widzów. Na arenie Koloseum odbywały się zwykle walki gladiatorów, a swoją nazwę budowla zawdzięcza potężnemu posągowi Nerona (kolos) znajdującemu się nieopodal Koloseum.

Wycieczka do Watykanu opłaca się szczególnie, gdyż to najmniejsze państwo świata znajduje się w centrum Rzymu. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest Bazylika św. Piotra w Watykanie, druga co do wielkości świątynia chrześcijańska. Jak głosi tradycja, Bazylika powstała na miejscu ukrzyżowania św. Piotra, który uznawany jest przez kościół katolicki za pierwszego papieża. Wewnątrz świątyni znaleźć można znane dzieło Pieta, autorstwa Michała Anioła. Podążając prostą drogą od Bazyliki św. Piotra dotrzemy do Zamku św. Anioła, wybudowanego w latach 135-139. Początkowo spełniał funkcję grobowca cesarza Hadriana i jego rodziny a od IX w. zamek połączony jest murem obronnym z Watykanem. Popularnym celem w Rzymie jest również Forum Romanum, czyli rynek rzymski - najstarszy miejski plac w Rzymie. Inna jego nazwa to Forum Magnum. Dawniej był centrum życia politycznego, gospodarczego, towarzyskiego i religijnego. Odbywały się tu najważniejsze uroczystości publiczne. Wieczorną porą warto zobaczyć najsłynniejszą fontannę świata – fontannę di Trevi. Ten barokowy kolos ma 20 metrów szerokości i 26 metrów wysokości. Zwyczajem jest, że turysta musi wrzucić do fontanny drobniaki, koniecznie za siebie, przez ramię – dzięki temu los ma go ponownie pokierować do wiecznego miasta – Rzymu. Ponoć zależy też ile monet się wrzuci – jedna zapewnia rewizytację Rzymu, dwie – romans, trzy – ślub. Ponieważ drobnych ląduje w fontannie bardzo dużo, pieniądze są wyławiane przez służby miejskie i przeznaczone na konserwację zabytków oraz utrzymanie najbiedniejszych Rzymian.

Okolice Rzymu wynajętym samochodem

Ważnym punktem zwiedzania jest Monte Cassino, włoskie wzgórze, na szczycie którego, wznosi się opactwo benedyktyńskie z 529 roku. Miejsce to ma duże znaczenie w polskiej historii. W trakcie II wojny światowej miały miejsce walki wojsk alianckich z niemieckimi. Po stronie alianckich wojsk walczył również II Korpus Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa. Grób generała znajduje się na polskim cmentarzu we włoskiej miejscowości Cassino. W odległości około 40 km na północ od Rzymu znajduje się niewielkie miasteczko Bracciano, położone nad jeziorem o tej samej nazwie. Wulkaniczne jezioro Bracciano oraz zamek znajdujące się w mieście sprawiają, że miasto jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów.

Dla osób pragnących odpocząć od miejskiego szumu, polecić można nadmorska dzielnicę Rzymu, Ostię. Ze względu na łatwość dojazdu, miasteczko jest ulubionym miejsce spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Rzymu. Powierzchnia plaż to ponad 14 km2, a znaleźć można tu zarówno publiczne jak i prywatne plaże wyposażone w prysznice i przebieralnie.

Jeżeli pragną Państwo wyruszyć wgłąb słonecznej Italii, proponujemy wyruszyć wynajętym samochodem do nadmorskiego Neapolu. Zobaczyć Neapol i umrzeć - mówi stare przysłowie, które podkreśla wyjątkowość tego miasta. My radzimy pojechać i do Neapolu i do niezwykłej Florencji, która swoim toskańskim słońcem i architekturą zachwyca przyjezdnych. Wypożyczenie samochodu z pomocą HAPPYCAR już na lotnisku Rzym Ciampino zapewni Państwu łatwy sposób rozpoczęcia swojej podróży do centrum Rzymu lub w jego okolice.

Zespół HAPPYCAR życzy Państwu Przyjemnej Podróży!