• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Poznań Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Poznań Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Poznań, historyczna stolica Wielkopolski, jedno z najpiękniejszych i najważniejszych polskich miast. Miejsce, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją. Malutkie Stare Miasto o nieprawdopodobnym uroku przyciąga tysiące turystów każdego roku. Za starymi miejskimi murami czeka już tętniąca życiem nowa metropolia, a jeszcze dalej czają się miasta i wsie Wielkopolski, pełne zagadek i historii. Ale, żeby poznać dobrze Poznań i cały region trzeba się uwolnić z kajdan ograniczeń, złapać mobilność i niezależność. Najlepiej zatem wynająć samochód i gładkimi szosami sunąć na podbój tradycji wtapiając się beztrosko w świat Wielkopolan. Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu-Ławicy na lotnisku to miejsce gdzie wypada skierować pierwsze kroki zaraz po zejściu z pokładu samolotu.

Magiczna Starówka, o której wspomniano we wstępie to nie tylko słynny Ratusz, ale też odrestaurowany niedawno Zamek Królewski. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest to najstarsza zachowana rezydencja królewska w Polsce. Jego budowę podobno zlecił Przemysł I. Co do autentyczności tego zdarzenia historycy mają pewne wątpliwości, nie zmienia to jednak faktu, że budowlę tę obowiązkowo trzeba zobaczyć.

Innymi must-see w tym mieście są między innymi, słynna poznańska katedra i Ostrów Tumski czyli jedyna w granicach miasta wyspa na Warcie. Na jej terenie niegdyś znajdował się jeden z grodów Mieszka I. Kto chce odkrywać sekrety pierwszych Piastów ten powinien wyruszyć w dalszą drogę i udać się w głębsze części regionu. Pierwszy historyczny władca naszego kraju, Mieszko I, posiadał 3 główne grody między którymi podróżował, sprawując tym samym kontrolę nad swoim raczkującym państwem. O jednym już wspomniano, to właśnie Poznań. Kolejny z nich to słynne Gniezno, pierwsza stolica Polski. Leżące tylko 60 km od stolicy Wielkopolski jest obligatoryjnym punktem każdej objazdowej wycieczki. Archikatedra gnieźnieńska wraz ze słynnymi drzwiami gnieźnieńskimi to unikatowe zabytki w skali kraju, które każdy obywatel tego państwa powinien przynajmniej raz w życiu zobaczyć z bliska. Szczególnie drzwi gnieźnieńskie są arcydziełem ponadczasowym, zabytkiem romańskiej sztuki odlewniczej.

Na wschód od Poznania, w odległości około 40 minut jazdy samochodem, znajduje się trzecie, najmniej znane, dawne miejsce pobytu piastowskich królów, Giecz. Mało znana wieś jest typowana jako prawdopodobna siedziba rodowa pierwszych Piastów. Trudno tam dotrzeć komunikacją zbiorową, ale to akurat nie jest żadnym problemem. Wypożyczenie samochodu w Poznaniu-Ławicy na lotnisku to szybka i banalna sprawa.

Odwiedzając tę część Polski należy pamiętać, że jest ona wyjątkowo rozległa, a ciekawe miejsca są porozrzucane na mapie. Dlatego do zwiedzania wielkopolski najlepiej zabrać się samochodem. Sprawa jest prosta bo wystarczy lądując na lotnisku wynająć wóz przy minimum formalności. Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu-Ławicy na lotnisku dostarcza pojazdy różnej klasy w różnym zakresie cenowym. Najlepiej przy tym skorzystać z porównywarki cen. Jest to gwarancja uzyskania najkorzystniejszej oferty. W Poznaniu-Ławicy na lotnisku wynajem samochodu jest wyjątkowo prosty ze względu na szeroką gamę usługodawców. Swoje oferty proponują między innymi: GLOBAL Rent-a-Car, Avis czy Alamo.

Port lotniczy leży na terenie miasta, nieopodal drogi ekspresowej S11. Dzięki temu dojazd zarówno do centrum jak i na obrzeża województwa jest bardzo łatwy.

Będąc w okolicy pierwszy raz, najlepiej zabrać samochód i wyruszyć w drogę śladami pierwszych Piastów. Należy odwiedzić nie tylko wspomniane wyżej Gniezno i Giecz, ale też inne miasta takie jak np. Kruszwica. W miejscowości tej można podziwiać słynną "Mysią wieżę", w której to zgodnie z przekazywaną dzieciom historią zginął legendarny król Popiel. Ważnym celem jest też Strzelno, gdzie można natrafić na zabytki klasy zerowej, Biskupin, ze słynną osadą z czasów kultury łużyckiej i Kórnik, z jednym z najpiękniejszych polskich zamków. Tak zorganizowana trasa dostarczy walorów nie tylko rozrywkowych, ale też edukacyjnych, a podróżując samochodem można szybko się przekonać, że wielkopolskie drogi należą do najlepszych w kraju. W Poznaniu-Ławicy na lotnisku wynajem samochodu może zająć dosłownie parę minut jeśli wcześniej się go zarezerwuje. Wypożyczenie samochodu w Poznaniu-Ławicy na lotnisku najlepiej rozpocząć przygotowując się do tego już w domu. W ten sposób zyskujemy bezpieczeństwo, komfort i niezależność. To co? Kierunek Poznań.