Wypożyczalnia Samochodów Norwegia

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Norwegia

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Norwegia:

4.7 do 5 (209 oceny)

(5 do 5)
Całkowicie zadowolona.
Ocena wynajętego samochodu przez Gosia O.- 17 lip 2015, 15:26
(4.8 do 5)
Ekstraaaa stronaaa!!!
Ocena wynajętego samochodu przez Lucyna T.- 18 lip 2015, 06:50
(4.7 do 5)
Strona internetowa cieszy oko przejrzysta. Ponad to na obsługę też nie można narzekać.
Ocena wynajętego samochodu przez Jan D.- 19 lip 2015, 16:45
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Norwegia

Tanie wynajęcie samochodu Norwegia

Gdzieś wysoko na północy Europy, rozpościera się jeden z najpiękniejszych krajów Skandynawii i zarazem jeden z bardziej samotnych. Zagęszczenie kraju wynosi bowiem około 13 osób na kilometr kwadratowy. Jednakże oprócz osamotnionych przestrzeni norweskich, znajduje się tu także cywilizacja pod postacią wspaniałych miast, które można wygodnie zwiedzić mając do dyspozycji samochód. Wynajem samochodu Norwegia oferuje szerokie spektrum możliwości na wycieczki i wiele różnych aktywności.

Informacje ogólne

Królestwo Norwegii to państwo położone w zachodniej części Półwyspu Skandynawskiego, którego stolicą jest Oslo. Mimo tak dużej powierzchni kraju, Norwegia jest zamieszkiwana tylko przez około 5 milionów ludzi. Jest zatem drugim najrzadziej zaludnionym państwem Europy. Nazwa kraju prawdopodobnie wywodzi się z języka staro nordyckiego: nord vegen czyli droga na północ. Linię brzegową tworzą charakterystyczne zatoki zwane fiordami. Miastem, z którego najkorzystniej rozpocząć zwiedzanie najpiękniejszych norweskich fiordów jest Bergen. Norwegia południowa i środkowa położona jest w strefie klimatu umiarkowanego morskiego. Z kolei północ kraju należy do strefy klimatu umiarkowanego chłodnego morskiego. Najstarsze ślady wskazujące na zamieszkanie terenów Norwegii datuje się na 9000 r.p.n.e – 8000 r.p.n.e. Zostały one odkryte niedaleko Komsa w okręgu Finnmark i Fosna w okręgu Nordmøre.

Atrakcje i zabytki, wynajem samochodu Norwegia

Norwegia oferuje niewątpliwie wiele możliwości, zarówno na aktywne spędzanie wolnego czasu, jak i na zwykłe leniuchowanie. Bardzo lubianą aktywnością jest wędkowanie. Wody fiordów są bardzo bogate w różnorodne gatunki ryb. Wędkarze łowią tu chętnie małe rekiny, zwane koleniami, zębacze smugowe, karmazyny i halibuty. Tradycyjne zajęcie Norwegów to wielorybnictwo. Organizowane są nawet bezkrwawe łowy, morskie safari, podczas których uczestnicy mają okazję obserwować wielkie ssaki morskie, orki. Odbywa się to na wyspach Lofotach. Sąsiedni archipelag Vesteralen to miejsce gdzie znajdziemy prawdziwe olbrzymy, mianowicie kaszaloty. Przyroda jest chyba największą i najpiękniejszą atrakcją tego niesamowitego kraju. Ciekawym zjawiskiem są w Norwegi białe noce. Jest to naturalne zjawisko. W letnim okresie słońce nie zachodzi w ogóle i gdy pogoda dopisuje można je podziwiać 24 godziny na dobę. Czas, w którym słońce wcale nie zachodzi zależy od tego jak daleko na północ się znajdujemy. Warto wspomnieć także o samych Norwegach. Pielęgnują oni bowiem swoje tradycje kulturowe, co najbardziej widać na przykładzie strojów ludowych. W trakcie obchodów narodowego święta, 17 maja w całym kraju odbywają się parady i wiele innych uroczystości we wspomnianych strojach ludowych. W całym kraju można także zwiedzić liczne muzea poświęcone tradycjom ludowym. Przedstawiają one budownictwo i kulturę typową dla każdego regionu. Ważne miejsce w norweskiej kulturze zajmują także sagi, które są przekazywane z ust do ust. Główną rolę gra w nich troll. Norwegowie jako społeczeństwo są sympatyczni, otwarci i skorzy do pomocy. Bardzo dbają o środowisko naturalne.

Wycieczka po Norwegii wynajętym samochodem

Jest wiele obliczy Norwegii, które sprawiają, że kraj jest jeszcze bardziej interesujący i godny uwagi. Każda miejscowość oczarowuje swoim niepowtarzalnym klimatem i atmosferą. Mając do dyspozycji samochód mogą Państwo udać się na wycieczkę po Norwegii i zwiedzić wiele dostępnych miejsc. Wynajem samochodu Norwegia to wygoda i niezależność podczas podróży. Nie muszą Państwo martwić się o częstotliwość kursowania publicznych środków transportu. Sami Państwo decydują gdzie i kiedy jadą. Będąc w Norwegii warto także skosztować miejscowych specjałów. Zostaniemy tu uraczeni takimi potrawami jak lutefisk czyli ługowany dorsz, lammesteck-pieczona jagnięcina i pardwa z żurawiną. Dostępne są także takie specjały jak dania z wieloryba czy foki oraz wszystkiego co pływa w lodowatych wodach Norwegii. Mimo iż Norwegia leży na tej samej szerokości geograficznej co Alaska, Syberia czy Grenlandia to posiada znacznie przyjemniejszy klimat i do tego równie piękną przyrodę. Będąc w Norwegii, warto odwiedzić także dwa pozostałe skandynawskie państwa - sąsiednią Szwecję, czy dostępną drogą promową Danię.