Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Palermo

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Od 6 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 3 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 21 lis 2017, 09:47 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Palermo

Mały samochód

Mały samochód

Od 6 zł za dzień
przy 3 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 21 lis 2017, 09:47 .

Ta oferta została znaleziona 21 lis 2017, 09:47 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 10 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 28 lis 2017, 09:54 .

Ta oferta została znaleziona 28 lis 2017, 09:54 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 25 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 28 lis 2017, 09:54 .

Ta oferta została znaleziona 28 lis 2017, 09:54 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 63 zł za dzień
przy 4 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 05 gru 2017, 08:29 .

Ta oferta została znaleziona 05 gru 2017, 08:29 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Palermo

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Palermo:

4.7 do 5 (81 oceny)

(5 do 5)
Bezproblemowa obsługa, niska cena, dograne warunki rezerwacji z wypożyczalnią. Pomimo drobnych zmian umowa z HAPPYCAR okazała się ważniejsza od warunków wypożyczalni. Duży plus.
Ocena wynajętego samochodu przez Krystian J.- 05 gru 2017, 16:27
(5 do 5)
Happy car pozwolilo mi nawet w ostatbiej chwili zarezerwowac latwo samochod. Bylo to latwe, szybkie i tanie.
Ocena wynajętego samochodu przez Anna H.- 28 lis 2017, 14:01
(5 do 5)
Auto o swych wymiarach zdało egzamin do parkowania i sprawnego poruszania się w wąskich uliczkach Katani gdzie nigdy nie miałem jeździć w takich warunkach .
Ocena wynajętego samochodu przez Leonard S.- 23 lis 2017, 19:41

Wypożyczalnia samochodów Palermo

Tanie wynajęcie samochodu Palermo

Szczególnie miłośnicy baroku i architektury mogą odnaleźć coś dla siebie w nabrzeżnym mieście Palermo. By całkowicie zwiedzić miasto warto jest wynająć samochód. HAPPYCAR wynajem samochodu w Palermo oferuje możliwość komfortowej podróży i niezależność w stosunku do publicznych środków transportu. Sami dokonują Państwo wyboru gdzie i kiedy chcą jechać. Na naszej stronie na pewno znajdą Państwo odpowiedni dla siebie samochód.

Informacje ogólne

Palermo to miasto i zarówno gmina położona we Włoszech a dokładniej na Sycylii. Początki miasta sięgają starożytności, kiedy zostało założone jako kolonia fenicka. Obecnie jest kulturalną, gospodarczą i turystyczną stolicą Sycylii. Miasto jest głównym centrum handlowym i przemysłowym. W Palermo znajduje się także międzynarodowe lotnisko, lecz można skorzystać z portu lotniczego w Trapani. W pobliżu Palermo znajduje się wzgórze Monte Pellegrino o wysokości ok. 600 m. Dzięki uprawie cytryn i pomarańczy Palermo rozwinęło się jako centrum gospodarcze i urosło do rangi owocnego miasta. Najlepszą porą na wizytę w Palermo jest czas między majem, a sierpniem.

Zabytki i atrakcje Palermo

Wypożyczenie samochodu w Palermo oferuje niezapomnianą podróż przez wspaniałe miasto i podziwianie jego zabytków. Wśród głównych zabytków Palermo można wymienić pozostałości murów rzymskich, nekropolii punickich, pałac królewski, nazywany Pałacem Normanów. Znajduje się w nim Capella Palatina, najlepszy przykład normańsko-arabsko-bizantyjskiej sztuki, która dominowała na Sycylii w XII wieku. Pałac został wzniesiony przez Normanów na ruinach zamku arabskiego. Inna historyczna budowla znajdująca się w mieście to katedra S. Rosalia. Katedrę charakteryzuje obecność różnych stylów. Ma ona bowiem długą historię uzupełnień, prac renowacyjnych i zmian. Znajduje się przy ulicy Corso Vittorio Emanuele, na rogu Via Matteo Bonello. Katedra ozdobiona jest mozaikami i znajdują się w niej grobowce królów. W stylu gotyckim można podziwiać kościoły S. Agostino, della Gancia, delle Ree Pentife i della Catena. Z tego samego okresu można znaleźć także pałace Chiaromonte, Sclafani, Pietratagliata, Aiutamicristo, Abbatelli i Marchesi. W stylu renesansowym są natomiast kościoły S. Giovanni di Napoletana, S. Maria dei Miracoi, S. Gorgio dei Genovesi oraz pałace Fieravecchia i Scavuzzo. Bardzo urokliwym miejscem w centrum Palermo jest Piazza Bellini, na którym znajdują się trzy kościoły, z czego jeden bardziej przypomina arabską medynę, niż katolicką budowlę. Warto wybrać się na targi miejskie, na których turyści garściami kupują sycylijskie owoce oraz sery i wina. Wszystkie produkty są świeże i niepowtarzalne. Ciekawą atrakcją jest również Museo delle Marionette, doceniony przez UNESCO teatr marionetek, który stanowi typowo sycylijską formę rozrywki, dlatego też będąc tutaj, warto wybrać się np. na spektakl.

Zwiedzanie Palermo wynajętym samochodem

Będąc na Sycylii oczywistym jest, że nie można pominąć wizyty w jej stolicy. Przez stulecia Palermo było pod panowaniem różnych grup. Rzymianie, Normanowie oraz Arabowie wywarli oni znaczny wpływ na miasto. Do odkrycia są katakumby klasztoru kapucynów, będące rozgałęzioną siecią podziemnych dróg. Ten mroczny klimat jest dobrym kontrastem do wytwornego nastroju licznych, okazałych katedr i innych wystawnych budowli znajdujących się w mieście. Katakumby są najbardziej lubianym miejscem posiadającym ponad 8 tysięcy mumii, które można zwiedzać.

Wycieczki po okolicy Palermo

Dla chcących poznać typowe krajobrazy i uroki natury, poleca się w tym celu wycieczki w strony niewielkich wsi sycylijskich. Również wyjazd na jedną z dostępnych tu plaż będzie niezapomnianą przygodą. Uważana za najładniejszą z plaż, plaża Mondello Bay położona jest około 10 km od Palermo. Oprócz turkusowo niebieskiej wody dostaniemy tu także plaże o wspaniałej jakości piasku nadającego się na długie słoneczne kąpiele. Mając do dyspozycji wynajęty samochód są Państwo elastyczni i sami mogą zdecydować kiedy wybrać się w podróż. Popularnym celem w pobliżu jest również Trapani, bądź Katania, znajdująca się we wschodniej części wyspy i stanowi doskonały punkt wypadowy na wulkan Etna. Wynajem samochodu Palermo umożliwia nie tylko zwiedzanie wspaniałego tego miasta, ale także wyjechanie nieco poza jego granice. Każdy kto lubi nieco podjeść, na pewno znajdzie coś dla siebie w licznie dostępnych restauracjach, knajpkach i kawiarenkach. Można na ten sposób skosztować miejscowych rarytasów i napić się prawdziwej włoskiej kawy.

Wynajem samochodów Palermo to bardzo dobra opcja na spędzanie wymarzonego urlopu w niezwykłych zakątkach Sycylii. Najlepiej już dziś spakować walizki i ruszyć w podróż!