• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Frankfurt wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Frankfurt

Sty.
max min
17
Lu.
max min
12
Mar.
max 13° min
4
Kw.
max 12° min
12
Maj.
max 19° min 10°
17
Cze.
max 26° min 14°
11
Lip.
max 27° min 14°
10
Sie.
max 29° min 17°
14
Wrz.
max 19° min 10°
12
Pa.
max 18° min
7
Lis.
max min
8
Gru.
max min
22

Tygodniowa prognoza pogody Frankfurt

Pogoda Frankfurt dni

Poniedziałek 22-04-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 0° / 8°
Wtorek 23-04-2024 Częściowe zachmurzenie 0° / 12°
Środa 24-04-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 3° / 11°
Czwartek 25-04-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 2° / 10°
Piątek 26-04-2024 Częściowe zachmurzenie 3° / 13°
Sobota 27-04-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 11°
Niedziela 28-04-2024 Częściowe zachmurzenie 5° / 17°
Poniedziałek 29-04-2024 Zachmurzenie 6° / 15°
Wtorek 30-04-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 8° / 9°
Środa 01-05-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 7° / 8°
Czwartek 02-05-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 8° / 16°
Piątek 03-05-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 8° / 12°
Sobota 04-05-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 15°
Niedziela 05-05-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 6° / 15°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Frankfurt atrakcje i porady turystyczne

Wynajem samochodu we Frankfurcie to pod każdym względem dobra decyzja. Frankfurt jest ważnym punktem jeśli chodzi o komunikację lotniczą, dlatego warto wynajęty samochód odebrać wprost z lotniska. Rezerwacja internetowa nie zajmuje dużo czasu, a może sprawić, że Państwa podróż będzie dużo przyjemniejsza. Z tego względu nie ma na co czekać i wynająć samochód przez portal HAPPYCAR już teraz.

Informacje ogólne

Frankfurt nad Menem leży w kraju związkowym Hesja w Niemczech. Miasto uważane jest za jedną z najważniejszych metropolii finansowych świata oraz jako znane centrum wystawiennicze. Przez miasto przepływa rzeka Men, a niedaleko znajdują się góry Taunus. Centralne położenie miasta sprawia, że jest ono ważnym węzłem komunikacyjnym, a lotnisko znajdujące się na jego terenie jest drugim w Europie pod względem liczby pasażerów.

Frankfurt – centrum finansowe

Na świecie Frankfurt jest znany przede wszystkim jako centrum finansowe. W centrum miasta swoją siedzibę mają trzy najwieksze prywatne banki niemieckie: Commerzbank mieszczący się w prawie trzystu metrowym charakterystycznym wieżowcu, Deutsche Bank oraz Dresdner Bank. Swoją siedzibę we Frankfurcie ma także wiele znaczących prywatnych domów bankierskich i innych instytucji finansowych. Dodatkowo, w mieście ma swoją siedzibę ponad 300 innych banków, głównie zagranicznych. Frankfurt to także drugie na świecie miejsce obrotu papierami wartościowymi, obsługujące zdecydowaną większość niemieckiego rynku. Swoją siedzibę ma tu giełda papierów wartościowych i elektroniczna platforma obsługi rynku kasowego. We Frankfurcie znaleźć można także wiele instytucji publicznych jak Europejski Bank Centralny, Deutsche Bundesbank czyli Niemiecki Bank Federalny, IFC Deutschland, który jest częścią Banku Światowego.

Zabytki we Frankfurcie, wynajem samochodu

Niestety Frankfurt nie ma do zaoferowania zbyt wielu wiekowych zabytków, ponieważ miasto zostało całkowicie zniszczone podczas wojny. Römerberg, czyli stare miasto straciło około 90% budynków i niewiele z nich zostało odbudowanych. Z ciekawszych miejsc warto wymienić Steinernes Haus, kamienny dom, w którym mieści się galeria sztuki. Ze względu na swoją bardzo długą, dobrze udokumentowaną historię i średniowieczną architekturę odróżnia się on od innych budowli. Inne zabytki to Kościół św. Bartłomieja, czy Dom Goethego, w którym urodził się ten poeta. Obecnie mieści się tu trzy-piętrowe muzeum, a w nim znajduje się kronika domu i jego mieszkańców. Warto zobaczyć także zabytkowy ratusz, Römer. Wysokie szklane wieżowce i cała biznesowa dzielnica zachwyca nie tylko turystów, ale i mieszkańców. Ta nowoczesna dzielnica nieoficjalnie nazywana jest „Mainhattanem”, gdyż niczym nie odbiega od amerykańskiej dzielnicy biznesu – Manhattanu. Można poczuć się tu jak w Nowym Jorku. Architektura Frankfurtu nie ogranicza się tylko do nowoczesnych drapaczy chmur, wręcz przeciwnie - znajduje się tu kilka zabytkowych budynków, takich jak na przykład kościół św. Pawła, który jest najważniejszym historycznym i politycznym budynkiem na mapie miasta.

Atrakcje i imprezy

Oprócz tego, że Frankfurt słynie z bycia centrum finansowym i transportowym miasto nie poprzestaje jedynie na tym kierunku rozwoju. Co roku ma tu miejsce wiele ciekawych imprez, zarówno kulturalnych, jak i gospodarczych. Messe Frankfurt, czyli Targi Frankfurckie to jeden z największych organizatorów targów branżowych na świecie. Każdego roku dzięki „Messe Frankfurt” organizowane są na całym świecie imprezy targowe, kongresy czy imprezy kulturalne. Miejsce umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych dla ponad 64 tysięcy wystawców i około 3 milionów odwiedzających. Najsłynniejszą i największą imprezą na świecie są targi samochodowe Internationale Automobilausstellung. Inne to pochodzące już z czasów Guttenberga Targi Książki, czy targi muzyczne i konsumpcyjne. Festiwal Muzeów jest największym frankfurckim festiwalem, który przyciąga 3 miliony turystów. Frankfurt uważany jest za najbardziej wielokulturowe miasto Niemiec - Około 25% mieszkańców nie posiada niemieckiego paszportu, bądź nie urodziło się w Niemczech. Ten etniczny tygiel ma swoje odbicie nie tylko w kulturze, ale i w kuchni. Na ulicach Frankfurtu możemy znaleźć restauracje serwujące dania z całego świata. Mówiąc o kuchni, nie można nie wspomnieć o frankfurterkach, czyli kiełbaskach serwowanych z kiszoną kapustą.

Wycieczka wynajętym samochodem, okolice Frankfurtu

Wypożyczenie samochodu we Frankfurcie to możliwość przyjemnego zwiedzania podczas urlopu i przemieszczanie się po mieście w trakcie wizyty biznesowej. HAPPYCAR zostaje do Państwa dyspozycji. Jeżeli po spotkaniu w biznesowej dzielnicy, bądź zapoznaniu się z miastem, chcieliby Państwo wyjechać poza granice Frankfurtu. Dobrym pomysłem będzie wizyta w byłej stolicy zachodnich Niemiec, a mianowicie w Bonn. Historyczne budynki i starówka godna stolicy zachwycają. Aby porównać Frankfurt z innym dużym miastem, proponujemy przejazd do Stuttgartu – mekki niemieckiej motoryzacji.

Zapraszamy do rezerwacji samochodu z HAPPYCAR już dziś.