• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Grenada wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Grenada

Sty.
max 12° min
8
Lu.
max 14° min
6
Mar.
max 13° min
22
Kw.
max 17° min
14
Maj.
max 27° min 12°
5
Cze.
max 34° min 15°
1
Lip.
max 38° min 18°
0
Sie.
max 37° min 18°
5
Wrz.
max 30° min 16°
8
Pa.
max 28° min 14°
8
Lis.
max 19° min
6
Gru.
max 11° min
21

Tygodniowa prognoza pogody Grenada

Pogoda Grenada dni

Sobota 06-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 15° / 29°
Niedziela 07-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 15° / 30°
Poniedziałek 08-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 13° / 31°
Wtorek 09-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 15° / 32°
Środa 10-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 17° / 37°
Czwartek 11-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 22° / 39°
Piątek 12-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 23° / 39°
Sobota 13-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 22° / 32°
Niedziela 14-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 16° / 32°
Poniedziałek 15-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 16° / 33°
Wtorek 16-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 17° / 35°
Środa 17-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 19° / 35°
Czwartek 18-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 20° / 37°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Grenada atrakcje i porady turystyczne

Granada to niezaprzeczalnie jedno z ważniejszych turystycznych punktów na mapie Hiszpanii. Nazywana miastem tysiąca zamków, przykuwa uwagę podróżujących architekturą i bujnymi historiami oraz pogłoskami, krążącymi między mieszkańcami południa. Wakacje w Granadzie to świetny moment, aby odłożyć przewodniki na bok i udać się w miejsca znane tylko mieszkańcom. W miejsca, do których nie dojadą Państwo autobusem czy kolejką miejską. Tutaj pomocą służy HAPPYCAR oraz wypożyczalnie samochodowe w Granadzie.

Informacje ogólne

Granada to miasto znajdujące się w południowej części Hiszpanii u podnóża gór Sierra Nevada. Region Andaluzji to mekka gorącego słońca, flamenco, fiesty i corridy. To wszystko można poznać między innymi w Granadzie. W ten region Hiszpanii można dostać się np. tanimi liniami lotniczymi, które lądują w porcie lotniczym w Sewilii lub bezpośrednio na lotnisku w Granadzie. Wedle preferencji, mogą Państwo wybrać dogodną lokalizację.

Atrakcje Granady, wynajem samochodu

Mówi się, że Granada to miasto mroczniejsze od Sewilii czy Malagi, w którym wielkomiejskie życie miesza się z turystycznym charakterem tego miejsca. Jest to niezaprzeczalnie miasto kontrastów –monumentalne, eleganckie wille przeplatają się z opuszczonymi kamienicami i murami, stanowiącymi scenę dla sztuki ulicznej. Miasto pełne życia ale i melancholijne. Granada jest obfita w zabytki potwierdzające bieg historii i fuzję kultury hiszpańskiej z arabską. Najchętniej odwiedzanym miejscem jest kompleks pałacowy Alhambra pochodzący z XIII wieku. Wielbiciele architektury bez wątpienia powinni udać się w to miejsce, gdyż jest to wspaniały przykład arabskiego budownictwa powstałego w Europie. Uważany jest również za najpiękniejszy powstały na świecie pałac arabski. Pałac ten był miejscem kultu religii, kultury, rozwijała się tutaj również muzyka i poezja. Oprócz mieszanki stylów, ciekawostką jest również zależność matematyczna prostokątów, na której oparty był projekt tej budowli. Pałac jest tak monumentalny i zapierający dech w piersiach, że nawet katoliccy monarchowie po powrocie do władzy w Hiszpanii nie zdecydowali się zniszczyć tej pięknej budowli. W gmachu znajduje się również Muzeum Archeologiczne czy słynny zamek Alcazaba z potężnymi murami obronnymi. Wynajem samochodu w Granadzie będzie dobrą opcją, aby swobodnie udać się w podróż do Alhambry, do której doprowadzi nas autostrada i poświęcić twierdzy tyle czasu, ile sobie Państwo zażyczą. Granada jest mekką dla miłośników architektury sakralnej.W mieście znajdują się liczne zabytki sakralne, z czego warta uwagi jest gotycko-renesansowa katedra Catedral de Santa María de la Encarnación, w której znajduje się kaplica królewska z grobami hiszpańskich monarchów. Capilla Real de Granada to jeden z niewielu przykładów stylu izabelińskiego, który powstał w Hiszpanii za panowania Izabeli I Katolickiej. Ciekawym pomysłem na spędzenie kolejnego dnia w Granadzie jest udanie się na wzgórza wzgórza Albacín i Sacromonte. Wypożyczenie samochodu w Granadzie jest o tyle wygodne, iż przemieszczając się w bardziej odległe od centrum miejsca, nie będą musieli Państwo polegać na komunikacji miejskiej i przystosowywać się do jej rozkładów. Na wzgórza warto udać się na wycieczkę całodniową, aby obserwować miasto o różnych porach dnia. Właśnie tam znajdą Państwo małe sklepiki oferujące rzemiosło artystyczne. Warto udać się również w te mniej oblegane miejsca i kręte uliczki, na których poznają Państwo rdzenny charakter miasta. Na wzgórzach będą mieli Państwo okazję zatańczyć z mieszkańcami do gorących rytmów flamenco i poznać typową hiszpańską architekturę, tj. małe budynki zdobione kwiatami i tabliczkami oferującymi różnego typu usługi. Pod koniec dnia wystarczy znaleźć punkt widokowy, których nie brakuje na wzgórzu i podziwiać usypiającą Granadę.

Region Andaluzji – zwiedzanie wynajętym w Granada samochodem

Choć Granada jest niezaprzeczalnie wspaniałym miastem, Andaluzja ma do zaoferowania o wiele więcej. Biorąc pod uwagę duże odległości między miastami w Hiszpanii, wycieczka np. do Madrytu może stać pod znakiem zapytania, jednakże, na południu mają Państwo dużo możliwości. Wynajęcie samochodu w Granadzie to świetne rozwiązanie to osób pragnących odwiedzić sąsiadującą Malagę. Costa del Sol przyciąga turystów z całej Europy, którzy po intensywnym zwiedzaniu czy to Granady, czy Malagi chcą nacieszyć się słońcem i plażą. Aby zaznać wielkomiejskiego życia, warto udać się do Sewilii. Jeden dzień to mało, dlatego też zwiedzanie samochodem może ułatwić nam to zadanie. Pałac Królewski Alkazar, Giralda czy Plac Hiszpański to miejsca, które warto zobaczyć na własne oczy podczas krótkiego wypadu do Sewilli.

HAPPYCAR zaprasza Państwa do zapoznania się z ofertami wypożyczalni samochodowych w Granadzie i całej Andaluzji. Długie podróżowanie może być wygodne!