Wypożyczalnia Samochodów Islandia

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Islandia

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Islandia:

4.5 do 5 (194 oceny)

(4.9 do 5)
Udało się zaoszczędzić nieco pieniędzy rezerwując przez happycar.
Ocena wynajętego samochodu przez Tamara P.- 22 lip 2015, 22:13
(4.7 do 5)
Happycar to portal spełniający wszelkie wymagania klientów, dostawcy sprawdzeni, miła i rzetelna obsługa.
Ocena wynajętego samochodu przez Olek F- 22 lip 2015, 14:36
(4.7 do 5)
Urlop można zaliczyć do udanych!
Ocena wynajętego samochodu przez Danuta A.- 22 lip 2015, 12:10
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Islandia

Islandia to wyspiarski kraj, położony w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Należy do grupy krajów nordyckich. Choć geopolitycznie należy on do Europy, pod względem fizyczno – geograficznym, a zwłaszcza geologicznym nie jest to aż tak bardzo oczywiste. Należy zauważyć, że przez Islandię przechodzi, jedyna w swoim rodzaju, widoczna na powierzchni ziemi granica płyt litosferycznych – Północnoamerykańskiej i Euroazjatyckiej. Biorąc zatem pod uwagę geologię zachodnia część Islandii leży w Ameryce Północnej, a wschodnia w Europie. Kraj ten zamieszkuje jedynie około 330 000 ludzi, co czyni ją jednym z najmniej zaludnionych Państwa na świecie.

Atrakcje, wynajem samochodu Islandia

Islandia to kraj wyjątkowy pod względem historycznym i kulturowym. Dla większości odwiedzających są to jednak aspekty drugorzędne. Nie będzie przesadą napisać iż pod względem atrakcji przyrodniczych Islandia wiedzie prym wśród krajów na całym świecie. Znaleźć tu można dziesiątki (jak nie setki!) wodospadów, wulkanów, malowniczych kanionów, jezior i lodowców. W dwóch częściach wyspy znajdują się rozbudowane systemy fiordów – Fiordy Wschodnie i Zachodnie. Wyjątkowym zjawiskiem Islandii, związanym z jej umiejscowieniem na aktywnym geotermalnie punkcie na Ziemi są gorące źródła, także te wybuchające! Mowa tu oczywiście o gejzerach. To właśnie od największego z nich, znajdującego się w pobliżu stolicy, czyli Reykjaviku wzięła się właśnie nazwa gejzer występująca obecnie w literaturze. Geysir – bo tak brzmi jego imię w języku islandzkim, obecnie należy już do grona uśpionych gejzerów. Uaktywnia się on tylko podczas występujących w pobliżu wstrząsów sejsmicznych, czy wybuchów wulkanów. To tylko ułamek atrakcji, a już widać, że niezbędne będzie wypożyczenie samochodu, by zobaczyć wszystko co oferuje Islandia.

Zwiedzanie Islandii wynajętym samochodem

Decydując się na wynajem samochodu można zwiedzić całą wyspę! Warto poświęcić na to co najmniej 10 dni, gdyż zwiedzania jest tu co nie miara! Po zapoznaniu się ze stolicą i atrakcjami wokół niej warto wybrać się w malowniczy region gór Landmanalaugar. Kolejno na trasie południowej części Ring Road – czyli głównej trasy przebiegającej przez Islandię – są wodospady Sejlalandofoss i Skogafoss. Dalej warto zatrzymać się w najbardziej wysuniętym na południe miasteczku Vik, by zobaczyć piękne bazaltowe klify i formacje skalne przy malowniczej plaży Reynisfjara. Latem spotkać tu można urocze, charakterystyczne dla Islandii ptaki – maskonury. Także w tej okolicy, nieco wgłąb wyspy znajduje się niesamowity region Laki – liniowego systemu wulkanicznego, którego powstanie poskutkowało jedną z największych klęsk przyrodniczych w wyniku erupcji. Obecnie jest to jeden z najbardziej malowniczych obszarów wulkanicznych na świecie. Wyjątkowym na skalę światową, obiektem znajdującym się na Islandii jest laguna lodowcowa Jokulsarlon. Jest to najgłębsze islandzkie jezioro, zlokalizowane u czoła lodowca. Dzięki jego wyjątkowemu położeniu wypełnione jest krą i dziesiątkami gór lodowych o różnych kształtach i rozmiarach. Latem można tu odbyć mini rejs amfibią, a zimą jest szansa na spotkanie odpoczywających tu fok. Przed dotarciem do Jokulsarlon polecamy odwiedzenie kanionu Fjaðrárgljúfur oraz obszaru w okolicach Skaftafell. W Skaftafell mamy możliwość wybrania się na profesjonalnie zorganizowany trekking po jednym z jęzorów największego w Europie lodowca – Vatnajokull. Na północy wyspy warto odwiedzić największy islandzki wodospad Dettifoss oraz wyjątkowe jezioro Myvatn, a także kratery i formacje wulkaniczne w jego okolicy. Polecamy zatrzymać się w miejscowości Husavik, skąd warto wybrać się na rejs w celu obserwacji wielorybów. Kierując się na zachód mijamy wodospad Godafoss i północną „metropolię” Akureyri. Jadąc dalej docieramy do niesamowitych, wyobcowanych Fiordów Zachodnich. Także tu zobaczyć można wiele wygasłych stożków wulkanicznych, wiosek rybackich i przede wszystkim malowniczych fiordów. Jadąc już na południe zahaczyć należy także o półwysep Snaefellsnes, gdzie podobno rozgrywała się historia znanej powieści Juliusza Verne – „Podróż do wnętrza Ziemi”. Także tutaj znajduje się malownicza, znana wszystkim ze zdjęć, góra Kirkjufell. Wycieczkę po Islandii każdy powinien zakończyć w Błękitnej Lagunie, czyli wyjątkowym geotermalnym kąpielisku znajdującym się w pobliżu lotniska międzynarodowego w Keflaviku.

Jak widać Islandia oferuje wiele atrakcji, które zlokalizowane są w wielu różnych zakątkach wyspy. Warto zauważyć iż transport publiczny wokół niej jest bardzo ograniczony, a także stosunkowo kosztowny. W tym wypadku najlepszym sposobem na sprawne i komfortowe zwiedzanie będzie tanie wynajęcie samochodu z HAPPYCAR. Miłośnikom przyrody proponujemy wynajęcie samochodu terenowego, gdyż właśnie taki pozwoli nam na dotarcie w najmniej dostępne atrakcje!

Zapraszamy do rezerwacji z HAPPYCAR już dziś!