• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Port lotniczy Lublin wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Port lotniczy Lublin atrakcje i porady turystyczne

Lublin to bardzo ciekawe miejsce w środkowo-wschodniej Polsce. Malowniczo położone nad rzeką Bystrzycą, która dzieli miasto na dwie krajobrazowe części. Lublin jest jednym z najszybciej rozwijających się miast. Miasto wysokiej kultury i jeden z najbardziej znanych kraju i w świecie ośrodek akademicki o niesamowicie bogatej historii sięgającej VI wieku. To miejsce, w którym doskonale połączono stare z nowym, oferuje coraz więcej atrakcji i to właśnie przyciąga turystów. Widać to po ilości obsługiwanych pasażerów na lotnisku. Sam port lotniczy zlokalizowany jest kilkanaście kilometrów od Lublina w miejscowości Świdnik, a dojazd samochodem do centrum Lulina zajmuje ok. 15-20 minut. Miasto zadbało o komfortową komunikacją. Wypożyczalnia samochodów w Lublinie na lotnisku np. Carwiz rent a car, Your Rent, Kaizen Rent rozwiązuje problem dojazdu do miasta. Dzięki wyszukiwarce HappyCar w prosty sposób znajdziemy najtańszą ofertę wynajmu samochodów. W Lublinie na lotnisku wynajem samochodu funkcjonuje znakomicie. Zarezerwowany samochód czaka na parkingu, tuż przy wyjściu z terminala. Pełen profesjonalizm, wygoda i bezpieczeństwo.

Wypożyczalnia samochodów w Lublinie na lotnisku to niezwykłe udogodnienie, które pomaga zaplanować urlop, jednodniową wycieczkę czy podróż służbową. Dzięki temu jesteśmy niezależni. Samodzielnie określamy cel i czas podróży. Nie musimy myśleć o spóźnionym pociągu czy autobusie.

Kiedy już zakończymy w Lublinie na lotnisku wynajem samochodu warto zwiedzić terminal lotniska. Został on bowiem nominowany do nagrody w prestiżowym konkursie Życie w Architekturze za najlepszy budynek użyteczności publicznej.

W Lublinie jest wiele oryginalnych miejsc. Szukając noclegu warto wziąć to pod uwagę, gdyż dogodna lokalizacja noclegowa ułatwi nam zwiedzanie miasta. Turyści odwiedzający miasto polecają hotel Vanilla nieopodal Starówki, w zabytkowym budynku z XVII wieku. Koniecznie trzeba zobaczyć magiczne Stare Miasto, Zamek Królewski, kamienice na Placu Zamkowym i Bramę Krakowską Starówka jest niestety wyłączona z ruchu. Samochód najlepiej zaparkować na placu pod zamkiem, pod archikatedrą lub za Nowym Ratuszem.

Nie tylko sam Lublin warto zobaczyć. Całe Województwo lubelskie jest pełen urokliwych miejsc i ciekawej architektury. Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów to tak zwany trójkąt turystyczny województwa lubelskiego w sam raz na wakacyjny wypad. Wypożyczenie samochodu w Lublinie na lotnisku wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Możemy po prostu wsiąść w samochód i przejechać cały szlak. W Kazimierzu Dolnym na uwagę zasługuje Rynek z charakterystyczną studnią i wspaniałymi kamienicami. Warto wspomnieć także o Janowcu, który sąsiaduje z Kazimierzem Dolnym. Znajduje się tu wybudowany na początku XVI wieku, wspaniały zamek.

Wypożyczenie samochodu w Lublinie na lotnisku to doskonała alternatywa dla kosztownego użytkowania własnych pojazdów oraz komunikacji publicznej. Z Janowca do Puław najłatwiej dojechać bowiem samochodem. Nie możemy przecież ominąć Pałacu Czartoryskich. Kolejny przystanek to Zamość uznany za "Perłę Renesansu". Zwiedzając okolice Lublina nie zapominajmy o Lubartowie. Tam też do obejrzenia czeka Pałac Sanguszków, a przy okazji warto zobaczyć także Kościół pod wezwaniem Św. Anny.

Dobrym pomysłem będzie także wycieczka do Kozłówki. Miejscowość znajduje się  30 km od Lublina i największym jej atutem jest Pałac Zamoyskich, zwany niekiedy lubelskim Wersalem. Tam zaś znajduje się ogród, a na jego terenie słynna Galeria Sztuki Socrealizmu.

Lublin słynie też z ciekawostek i legend. Najsłynniejsza dotyczy sądu diabelskiego, o skorumpowanych sędziach, którzy wydali wyrok korzystny dla swojego zleceniodawcy, bardzo bogatego. "Gdyby diabli sądzili, wydaliby sprawiedliwszy wyrok!" - tak krzyknęła skazana wdowa. Tej samej nocy w trybunale pojawili się szatani. Legenda głosi że Bóg zesłał ich aby powtórnie osądzili sprawę. I rzeczywiście tym razem wyrok był korzystny dla wdowy. Po zatwierdzeniu wyroku przewodniczący sądu diabelskiego położył na stole rękę i wypalił na blacie jej ślad. Potem diabły opuściły sąd.

Będąc w Lublinie, trzeba koniecznie spróbować co najmniej jednego z kilkunastu regionalnych przysmaków. Wiejskie pierogi lubelski nadziewane kaszą, twarogiem, boczkiem, cebulą i miętą to pierwsza propozycja. Kolejny przysmak to cebularz lubelski, który w 2007 r. wpisany na listę produktów tradycyjnych. Najbardziej zaś znane danie to forszmak lubelski czyli gulasz z ogórkami kiszonymi i koncentratem pomidorowym podawany w bochenku chleba. Dla wielbicieli słodyczy numerem jeden będzie zapewne lubelski piernik z przepysznymi powidłami śliwkowymi.

Udany pobyt zapewnią sobie Państwo korzystając z porównywarki cenowej. Wypożyczenie samochodu w Lublinie na lotnisku nigdy nie było tak proste jak teraz. Nasza wyszukiwarka proponuje najkorzystniejszy wynajem samochodów. Dzięki tej usłudze znajdzie Państwo samochód na każdą okazję. W prosty i szybki sposób znajdą Państwo potrzebne informacje: ceny last minute oraz poranne rezerwacje. Zapraszamy do Lublina.