Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Portugalia

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Portugalia

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Portugalia:

4.6 do 5 (71 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko OK. Auto troszkę zabrudzone wewnątrz.
Ocena wynajętego samochodu przez Filip K.- 19 paź 2017, 15:13
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18

Wypożyczalnia samochodów Portugalia

Wybierzcie się Państwo w niezapomnianą podróż z wynajem samochodów Portugalia odkrywając jej najpiękniejsze zakątki. Portugalia oferuje wszystko to, czego potrzebują Państwo podczas swojego urlopu. Malownicze wioski rybackie, imponujące wybrzeża klifowe i piękne plaże. Południowy zew na pewno porwie każdeg z Państwa. Z pomocą HAPPYCAR znajdą Państwo odpowiedni samochód w lokalnych wypożyczalniach i przeżyją niesamowite wrażenia podążając wedle własnych upodobań.

Informacje ogólne

Republika Portugalska położona jest na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego co czyni ją najadalej wysuniętym na zachód państwem Europy. Portugalia ma także dostęp do Oceanu Atlantyckiego i w jej skład wchodzą wyspy położone na Atlantyku, takie jak Archipelag Azorski i Madera. Portugalia jest członkiem NATO i Unii Eurpejskiej. Północny teren kraju jest górzysty i wyżynny. Znajdują się tu góry Serra do Larouco, Serra do Marão i Serra de Estrela. Południe kraju to wyżynno-nizinny teren a na południowym wybrzeżu znajdują sie klify. Pozostały teren kraju to wydmy i laguny. Najbardziej ruchliwymi portami lotniczymi w Portugalii są lotnisko w Lizbonie i lotnisko w Porto.

Wycieczka po Portugalii wynajętym samochodem

Portugalia leży bezpośrednio na wybrzeżu atlantyckim i graniczy z Hiszpanią. Położone w idyllicznym otoczeniu wioski zapraszają chętnie do siebie turystów oferując wspaniałe miejscowe jedzenie i prześliczne krajobrazy. Dodatko można mieć nieco szczęścia i przejeżdżając samochodem niedaleko wybrzeża zobaczyć spokojnie pływające delfiny. Miasta Portugalii zachwycają pod każdym względem, zarówno kulturowym jak

i architektonicznym. W Lizbonie możemy zobaczyć wiele domów pokrytych antycznymi fasadami połączonych z nowoczesnymi elementami nadającymi specjalny charakter miasta. Wizyta w Lizbonie to pod każdym względem niezwykła przygoda i możliwość spędzenia niezapomnianych chwil w tym zachwycającym mieście. Najsłynniejszą dzielnicą Lizbony jest Alfama, w której pełno jest uroczych uliczek, zaułków i na każdym kroku można spotkać artystów i muzyków grających szczególnie muzykę fado. Nad miastem góruje także sporo zabytków takich jak: Zamek św. Jerzego, Katedra Sé, imponujące Museu de Artes Decorativas i kościół Santa Luzia, w którym znajduje się azulejos pokazujące Lizbonę sprzed trzęsienia ziemi. Kolejne miasto, które urzeka swoją atmosferą i przyjaznym nastawieniem mieszkańców to Faro. Położone jest na południowym wybrzeżu z dostępnymi ślicznymi plażami.

Najciekawsze atrakcje Portugalii

Mimo iż Portugalia nie jest dużym krajem może poszczycić się wspaniałą historią, zabytkami i wieloma atrakcjami turystycznymi. Ufundowany przez króla Manuela I Szczęśliwego klasztor jest dziękczynnym wotum dla udanej ekspedycji Vasco da Gamy. Na szczególną uwagę zasługują zdobne kolumny i krużganki. W klasztorze znajdują się także szczątki rodziny królewskiej i wielkiego podróżnika. Miejsce jest także ważne ze względu podpisania w nim Traktatu Lizbońskiego. Na terenie Madery możemy znaleźć unikatowy na skale światową las wawrzynowy. Las jest największym lasem tego rodzaju i obejmuje obszar prawie 15 tys.ha. Miejsce jest otwarte dla turystów i można podziwiać tu endemiczne gatunki roślin i zwierząt. Ponadto wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto wybrać się także na Azory, wyspę powstałą w wyniku erupcji podmorskich wulkanów. Z tego powodu krajobraz archipelagu Azorów to liczne kratery, kaldery i wulkaniczne korytarze oraz bogata roślinność a przede wszystkim wszechobecna niebieska hortensja. Warto nadmienić, że Azory zostały uznane za jedno z lepszych miejsc do obserwacji wielorybów. Najbardziej wysuniętym na południe regionem Portugalii jest Algarve. Jest to idealne miejsce dla miłośników plażowania. Złociste, ciepłe piaski i czysta, błękitna woda co roku przyciągają rzesze turystów, nawet zimą. Fani sportów wodnych takich jak windsurfing, surfing czy wyprawy jachtem, także odnajdą tu coś dla siebie. Drugim co do wielkości miastem w Portugalii jest Porto. Jest to także przemysłowo-handlowe centrum kraju z urzekającą starówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, bogato zdobioną katedrą

i nowoczesną architekturą. Znajdują się tu także liczne urocze kawiarenki i winiarnie serwujące znane na całym świecie wino Porto. Ważnym centrum kultu religijnego jest Fatima, do którego zo roku przyjeżdża miliony pielgrzymów z calego świata. Z miejscem związane jest objawienie Matki Bożej, w miejscu którego wybudowano wspaniałe sanktuarium.

Jak widać Portugalia przyciąga każdego roku wiele turystów z całego świata dlatego warto już dziś zaplanować podróż i w tym celu najlepiej jest zarezerwować samochód w HAPPYCAR!