Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Porto

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Od 9 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 3 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 14 paź 2017, 09:34 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Porto

Mały samochód

Mały samochód

Od 9 zł za dzień
przy 3 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 14 paź 2017, 09:34 .

Ta oferta została znaleziona 14 paź 2017, 09:34 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 18 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 16 paź 2017, 08:55 .

Ta oferta została znaleziona 16 paź 2017, 08:55 .

Klasa specjalna

Klasa specjalna

Od 61 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 24 wrz 2017, 09:20 .

Ta oferta została znaleziona 24 wrz 2017, 09:20 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 82 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 21 paź 2017, 12:08 .

Ta oferta została znaleziona 21 paź 2017, 12:08 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Porto

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Porto:

4.7 do 5 (71 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko OK. Auto troszkę zabrudzone wewnątrz.
Ocena wynajętego samochodu przez Filip K.- 19 paź 2017, 15:13
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18

Wypożyczalnia samochodów Porto

Chcąc zwiedzić miasto Porto znajdujące się na północy Portugalii nad Oceanem Atlantyckim najwygodniej jest wypożyczyć samochód za pośrednictwem HAPPYCAR i na przykład odebrać go z lotniska znajdującego się w mieście. Wtedy nie będą musieli być Państwo zależni od transportu publicznego i podróż będzie indywidualnie dostosowana do Państwa potrzeb.

Informacje ogólne

Porto, znane także jako Oporto, drugie co do wielkości miasto w Portugalii, położone u ujścia rzeki Douro. Najstarsze dostępne informacje o mieście pochodzą z V w. Osada pierwotnie założona była przez Rzymian lub Celtów. Obecnie miasto jest ważnym ośrodkiem hadlowym. Oferuje ono nie tylko ciekawą architekturę centrum, wspaniałe zabytki ale także słynne na cały świat wino Porto, które oczywiście smakuje najlepiej będąc na miejscu. Porto jest jednym ze sztandarowych kierunków turystycznych w Portugalii, obok Lizbony i południowego Faro. W okresie wakacyjnym nie ma problemu z dotarciem do Porto, gdyż funkcjonujący port lotniczy Oporto obsługuje loty z całej Europy, w tym z Polski. Wypożyczenie samochodu w Porto jest możliwe nie tylko w mieście, ale i na lotnisku.

Atrakcje Porto

Na przemysłowych przedmieściach Porto znajdują się największe wytwórnie wina porto. W rejonie górskiego biegu rzeki Duero w XVII i XVIII w. produkowano głownie czerwone wina stołowe. W roku 1829 mikroklimat Porto uległ nieoczekiwanej zmianie. Temperatura wzrosła i dzięki temu otrzymywano bardzo słodkie winogrona do produkcji wina. Szczególne uznanie wino zdobyło wśród Brytyjczyków, co spowodowało dobre stosunki między obydwoma krajami na długie lata. Chcąc zatrzymać proces fermantacji i związać cukry zawarte w trunku, producenci zaczeli dodawać aguardente czyli wódkę i tak powstały znane do dziś słodkie nektary. Dzielnicą w której wytwarza się wino porto jest Vila Nova de Gaia. Tu znajduje sie około 80 piwnic a niektóre z nich oferują zwiedzanie pomieszczeń oraz degustację wina.

Chcąc ujrzeć najpiękniejszą panoramę miasta powinnismy udać się mostem w stronę Vila Nova de Gaia. Wzdłuż wybrzeża znajdziemy dużo ławek, gdzie można usiąść i podziwiać jedną z najsłynniejszych panoram miasta. Tam także znajduje się plac Mercado do Bolhão, duży, kolorowy i tętniący życiem rynek z żelazną XIX-wieczną kutą bramą. Artykuły, które można tu kupić oferowane są przez mieszkańców miasta przekrzykujących się nawzajem, aby kupić właśnie u nich.Warto także zobaczyć kościół i wieżę Clerigos - Igreja e Torre dos Clérigos. Są to jedne z okazalszych budowli i zarazem symboli Porto. Sama wieża widziana z wielu miejsc Porto stanowi zaś doskonały punkt orientacyjny dla turystów. Architektem pochodzącego w XVIII w. kościoła był Włoch Nicolau Nasoni. Frontowa fasada jest bogato zdobiona elementami barokowymi a wnętrze kościoła wypełnione jest barokowo-rokokowymi złoconymi rzeźbieniami. Wieża ma wysokość 75,6 metrów a na jej szczyt prowadzi 225 schodków. Casa da Música – Dom Muzyki, to duża hala koncertowa, w której gra się i tworzy przeróżne gatunki muzyki. Dom Muzyki mieści się w 12 – piętrowym budynku o nieregularnych kształtach, który wyróżnia się na tle całego miasta. Budynek został zaprojektowany przez holenderskiego architekta i stanowi część większego projektu jakim był „Stolica Kultury Europejskiej – Porto 2001”. Dom Muzyki oferuje także wycieczki z lokalnymi przewodnikami. Chcąc dotrzeć do tego miejsca powiniśmy udać się na Rotunda da Boavista. 

Okolice Porto – rent a car Porto

HAPPYCAR oraz wypożyczalnie samochodowe w Porto służą pomocą przy wyborze odpowiedniego samochodu do podróżowania w okolicach miasta. Posiadając samochód do własnej dyspozycji, bardzo łatwo i wygodnie można przemieszczać się po całym regionie. Dla wielbicieli niecodziennych i naturalnych krajobrazów Porto i jego otoczenie oferuje wiele możliwości na spędzenie ciekawego weekendu, a nawet i całego ulopu. Wynajem samochodu w Porto sprawdzi się szczególnie, jeżeli zdecydują się Państwo na odwiedziny Bragi, jednego z najstarszych miast w Portugalii i zarazem jedno z najstarszych miast chrześcijańskich. Posiada ono ponad 2000-letnią historię i zostało założone w czasach rzymskich. Droga z Porto do Bragi to około 40 min samochodem. Bogate architektonicznie w budynki z czasów późnego neolitu i czasów rzymskich. Dawniej miasto było skarbnicą cywilnej, miltarnej i religijnej architektury, co można podziwiać do dzisiejszych czasów. Aby poznać wielkomiejskie życie Portugalii, warto udać się do Lizbony. Stolica jest bardzo ciekawa, a kolorowe budynki sprawiają, że miasto jest bardzo radosne.

Zespół HAPPYCAR życzy Państwu Przyjemnej Podróży