Wypożyczalnia Samochodów Porto

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 40 zł za dzień
Klasa kompaktowa

Tani przykład cenowy Klasa kompaktowa

przy 32 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 05 gru 2019, 10:56 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Porto

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 40 zł za dzień
przy 32 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 05 gru 2019, 10:56 .

Ta oferta została znaleziona 05 gru 2019, 10:56 .

Mały samochód

Mały samochód

Od 44 zł za dzień
przy 1 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 05:21 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 05:21 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 79 zł za dzień
przy 1 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 05:21 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 05:21 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 163 zł za dzień
przy 1 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 05:21 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 05:21 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Porto

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Porto:

4.8 do 5 (213 oceny)

(4.2 do 5)
Dziękuję happycar za usługi, jestem zadowolona!
Ocena wynajętego samochodu przez Ania A.- 20 lip 2015, 00:16
(4.4 do 5)
Przy następnej okzji też wynajmę auto przez happycar.
Ocena wynajętego samochodu przez Franciszek H.- 20 lip 2015, 10:25
(4.5 do 5)
Możliwość rezerwacji drugiego kierowcy bardzo ułatwiła podróż!
Ocena wynajętego samochodu przez Bartek J.- 21 lip 2015, 10:33
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Porto

Tanie wynajęcie samochodu Porto

Chcąc zwiedzić miasto Porto znajdujące się na północy Portugalii, nad Oceanem Atlantyckim najwygodniej jest wypożyczyć samochód za pośrednictwem HAPPYCAR i na przykład odebrać go z lotniska znajdującego się w mieście. Wtedy nie będą Państwo zależni od transportu publicznego i podróż dostosujecie Państwo do własnych potrzeb.

Informacje ogólne

Porto, znane także jako Oporto, drugie co do wielkości miasto w Portugalii, położone u ujścia rzeki Douro. Najstarsze dostępne informacje o mieście pochodzą z V wieku. Osada pierwotnie założona została przez Rzymian lub Celtów. Obecnie miasto jest ważnym ośrodkiem handlowym. Oferuje ono nie tylko ciekawą architekturę jego centrum, wspaniałe zabytki, ale także słynne na cały świat wino Porto, które oczywiście smakuje najlepiej będąc na miejscu. Porto jest jednym ze sztandarowych kierunków turystycznych w Portugalii, tuż obok Lizbony i południowego Faro. W okresie wakacyjnym nie ma problemu z dotarciem do Porto, gdyż funkcjonujący port lotniczy Oporto obsługuje loty z całej Europy, w tym z Polski. Wypożyczenie samochodu w Porto jest możliwe nie tylko w mieście, ale i na lotnisku.

Atrakcje Porto

Na przemysłowych przedmieściach Porto znajdują się największe wytwórnie wina porto. W rejonie górskiego biegu rzeki Douro w XVII i XVIII w. produkowano głównie czerwone wina stołowe. W roku 1829 mikroklimat Porto uległ nieoczekiwanej zmianie. Temperatura wzrosła i dzięki temu otrzymywano bardzo słodkie winogrona do produkcji wina. Szczególne uznanie wino zdobyło wśród Brytyjczyków, co spowodowało dobre stosunki między obydwoma krajami na długie lata. Chcąc zatrzymać proces fermantacji i związać cukry zawarte w trunku, producenci zaczęli dodawać aguardente czyli wódkę i tak powstały znane do dziś słodkie i mocniejsze od standardowych win nektary. Dzielnicą w której wytwarza się wino porto jest Vila Nova de Gaia. Tu znajduje się około 80 piwnic, a niektóre z nich oferują zwiedzanie pomieszczeń oraz degustację wina.

Chcąc ujrzeć najpiękniejszą panoramę miasta powinniśmy udać się mostem w stronę Vila Nova de Gaia. Wzdłuż wybrzeża znajdziemy dużo ławek, gdzie można usiąść i podziwiać jedną z najsłynniejszych panoram miasta. Tam także znajduje się plac Mercado do Bolhão, duży, kolorowy i tętniący życiem rynek z żelazną XIX-wieczną kutą bramą. Artykuły, które można tu kupić oferowane są przez mieszkańców miasta przekrzykujących się nawzajem, aby kupić właśnie u nich. Warto zobaczyć także kościół i wieżę Clerigos - Igreja e Torre dos Clérigos. Są to jedne z okazalszych budowli i zarazem symboli Porto. Sama wieża widziana z wielu miejsc Porto stanowi zaś doskonały punkt orientacyjny dla turystów. Architektem pochodzącego w XVIII w. kościoła był Włoch, Nicolau Nasoni. Frontowa fasada jest bogato zdobiona elementami barokowymi, a wnętrze kościoła wypełnione jest barokowo-rokokowymi złoconymi rzeźbieniami. Wieża ma wysokość nieco ponad 75 m, a na jej szczyt prowadzi 225 schodków. Casa da Música – Dom Muzyki, to duża hala koncertowa, w której gra się i tworzy przeróżne gatunki muzyki. Dom Muzyki mieści się w 12 – piętrowym budynku o nieregularnych kształtach, który wyróżnia się na tle całego miasta. Budynek został zaprojektowany przez holenderskiego architekta i stanowi część większego projektu nazwanego „Stolica Kultury Europejskiej – Porto 2001”. Obiekt oferuje także wycieczki z lokalnymi przewodnikami. Chcąc dotrzeć do tego miejsca powinniśmy udać się na Rotunda da Boavista. 

Okolice Porto wynajętym samochodem

HAPPYCAR oraz wypożyczalnie samochodowe w Porto służą pomocą przy wyborze odpowiedniego samochodu do podróżowania w okolicach miasta. Posiadając samochód do własnej dyspozycji, bardzo łatwo i wygodnie można przemieszczać się po całym regionie. Dla wielbicieli niecodziennych i naturalnych krajobrazów, Porto i jego otoczenie oferuje wiele możliwości na spędzenie ciekawego weekendu, a nawet i całego urlopu. Wynajem samochodu w Porto sprawdzi się szczególnie, jeżeli zdecydują się Państwo na odwiedziny Bragi, jednego z najstarszych miast w Portugalii i zarazem jednego z najstarszych miast chrześcijańskich. Posiada ono ponad 2000-letnią historię i zostało założone w czasach rzymskich. Droga z Porto do Bragi to około 40 min samochodem. Mieszczą się tu bogate architektonicznie w budynki z czasów późnego neolitu i czasów rzymskich. Dawniej miasto było skarbnicą cywilnej, militarnej i religijnej architektury, co można podziwiać do dzisiejszych czasów. Aby poznać wielkomiejskie życie Portugalii, warto udać się do Lizbony. Stolica jest bardzo ciekawa, a kolorowe budynki sprawiają, że miasto jest bardzo radosne.

Zespół HAPPYCAR zaprasza do rezerwacji i życzy Państwu Przyjemnej Podróży.