• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Helsinki wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Helsinki

Sty.
max min -2°
20
Lu.
max min -5°
12
Mar.
max min -2°
9
Kw.
max min
14
Maj.
max 12° min
12
Cze.
max 19° min 11°
11
Lip.
max 21° min 14°
16
Sie.
max 22° min 15°
14
Wrz.
max 13° min
12
Pa.
max 11° min
18
Lis.
max min
21
Gru.
max min -3°
25

Tygodniowa prognoza pogody Helsinki

Pogoda Helsinki dni

Środa 04-10-2023 Średnie opady deszczu 8° / 12°
Czwartek 05-10-2023 Częściowe zachmurzenie 6° / 11°
Piątek 06-10-2023 Słonecznie/Bezchmurnie 3° / 9°
Sobota 07-10-2023 Pochmurno 3° / 7°
Niedziela 08-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 2° / 5°
Poniedziałek 09-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 1° / 8°
Wtorek 10-10-2023 Częściowe zachmurzenie 2° / 7°
Środa 11-10-2023 Częściowe zachmurzenie 1° / 6°
Czwartek 12-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 6° / 11°
Piątek 13-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 9°
Sobota 14-10-2023 Częściowe zachmurzenie 4° / 8°
Niedziela 15-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 4° / 7°
Poniedziałek 16-10-2023 Częściowe zachmurzenie 3° / 6°
Wtorek 17-10-2023 Częściowe zachmurzenie 1° / 5°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Opinie o wynajmie samochodów - Helsinki

Klienci oceniają nas na 8.3/10 w 206 recenzjach

Helsinki atrakcje i porady turystyczne

Mimo, iż Helsinki nie są wielką metropolią, przypominającą inne europejskie miasta, to oferują równie wiele atrakcji, zabytków oraz możliwości spędzenia niezapomnianego urlopu. Dzięki portalowi HAPPYCAR znajdą Państwo najlepsze oferty na wynajęcie samochodu w Finlandii. Czy to rodzinny urlop, czy weekendowy wyjazd ze znajomymi, HAPPYCAR dopasuje samochód na każdą okoliczność.

Informacje ogólne

Helsinki są stolicą i największym miastem Finlandii, sąsiadującej ze Szwecją, Norwegią i Rosją. Aglomerację Helsinek zamieszkuje około ,2 mln ludzi, a w jej skład wchodzą miasta Espoo, Vantaa i Kauniainen. Mieści się tu także główny fiński port lotniczy Helsinki - Vantaa. Miasto Helsinki zostało założone w roku 1550 przez króla Gustawa Wazę. Helsinki zostały stolicą Finlandii po wielkim pożarze w 1812. Przeniesiono wtedy stolicę z Turku do Helsinek, a miasto zaczęto rozbudowywać na wzór Sankt Petersburga. Helsinki są położone na południu kraju, a dokładniej na brzegu sąsiadującym z Zatoką Fińską, zarówno na stałym lądzie, jak i na archipelagu szkierowym (skaliste wysepka powstała w wyniku niszczenia podłoża przez lodowiec oraz zalania).

Atrakcje i zabytki Helsinek, wynajem samochodu

Będąc w Helsinkach, na pewno nie ma mowy o nudzie. W mieście jest bowiem wiele ciekawych miejsc i zabytków. Mając do dyspozycji wynajem samochodu w mieście Helsinki, warto udać się do dzielnicy Kruununhaka. Znajdują się tu ocalałe z pożaru domy z XVI-XVII wieku. Do innych najważniejszych zabytków miasta zalicza się: Senaatintori, czyli plac senacki. Położony jest on w centralnej części Helsinek w bliskim sąsiedztwie Kauppatori, rynku znajdującego się na wschodnim krańcu Esplanadi. Plac Senacki do wieku XIX nie był właściwie placem tylko chaotycznie zabudowanym miejscem. Najpierw na placu wybudowano budynek dla senatu, sądu najwyższego i gabinetu rządowego Wielkiego Księstwa Finlandii. Kolejno swoją siedzibę miał tam rząd kraju. Obecnie swoją siedzibę ma tu premier Finlandii. Po przeciwnej stronie znajduje się Uniwersytet Helsiński. W centralnym miejscu placu znajduje się pomnik cara Aleksandra II. Drugim uniwersytetem w Helsinkach jest Helsingin Yliopisto. Niedaleko brzegu na sześciu wyspach znajduje się Suomenlinna, czyli „Twierdza Fińska” lub „Twierdza Szwedzka”. Jej dawnym zadaniem była obrona Helsinek od strony morza. Obecnie już nie posiada swoich militarnych walorów a jedynie znaczenie kulturowe jako atrakcja turystyczna i zabytek. Twierdza wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Suomenlinny można dotrzeć promem z rynku głównego, Kauppatori. Wielką atrakcją dla najmłodszych i nie tylko, jest wesołe miasteczko Linnanmäki. Jest to najczęściej odwiedzany cel podróży. Położone w dzielnicy Alpilla, wesołe miasteczko należy do fundacji zbierającej pieniądze na ochronę dzieci. Linnanmäki wyposażone jest w około 40 różnorodnych urządzeń, dodatkowo w automaty do gry, restauracje i kioski. Jednym z największych parków w centrum Helsinek jest Kaivopuisto. W najwyższym miejscu w parku znajduje się obserwatorium astronomiczne Ursa, które jest udostępnione dla zwiedzających. Wieża obserwatorium jest bardzo dobrym punktem orientacyjnym i zarazem jednym z symboli Helsinek. W mieście nie brakuje także muzeów. Największe zbiory historyczne Finlandii odnaleźć można w Muzeum Narodowym. Ateneum jest największym muzeum sztuki znajdującym się w Finlandii. Do obejrzenia są tu m.in. obrazy Gallena-Kalleli, Järnefelta, Sallinena, van Gogha, Cezanne’a, Chagalla i dużo innych.

Okolice Helsinek wynajętym samochodem

Wynajem samochodów w Helsinkach daje możliwość zwiedzenia wszystkich najciekawszych zabytków Helsinek, jak i przepięknych krajobrazów w okolicy miasta. Posiadanie samochodu w takim wypadku daje dużą możliwość i swobodę w podejmowaniu decyzji dotyczących celu podróży. Chyba najważniejszą i najpiękniejszą atrakcją okolic Helsinek jest przyroda. Samo miasto także „tonie” w zieleni, ponieważ parki są jego integralną częścią. Łatwo zauważyć, że Finowie przywiązują dużą wagę do natury i życia w harmonii z nią. W obrębie Helsinek znajduje się ponad 300 wysp i wysepek z licznymi zatoczkami i kanałami. Korzystając z lotniska w Helsinkach, można zaplanować ciekawą wycieczkę do Sztokholmu - równie pięknej stolicy regionu skandynawskiego. Wypożyczenie samochodu w Helsinkach lub na lotnisku zapewni Państwu łatwy sposób rozpoczęcia swojej podróży do oddalonego o niespełna 400 km Sankt Petersburga, bądź Tallina, który leży po drugiej stronie Zatoki Fińskiej. Wizyta w tych historycznych miastach urozmaici Państwu podróż po północy Europy.