Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Helsinki

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Od 81 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 28 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 20 paź 2017, 09:40 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Helsinki

Mały samochód

Mały samochód

Od 81 zł za dzień
przy 28 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 paź 2017, 09:40 .

Ta oferta została znaleziona 20 paź 2017, 09:40 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 90 zł za dzień
przy 28 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 paź 2017, 09:40 .

Ta oferta została znaleziona 20 paź 2017, 09:40 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 129 zł za dzień
przy 28 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 paź 2017, 09:40 .

Ta oferta została znaleziona 20 paź 2017, 09:40 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Helsinki

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Helsinki:

4.7 do 5 (75 oceny)

(5 do 5)
Bezproblemowa obsługa, niska cena, dograne warunki rezerwacji z wypożyczalnią. Pomimo drobnych zmian umowa z HAPPYCAR okazała się ważniejsza od warunków wypożyczalni. Duży plus.
Ocena wynajętego samochodu przez Krystian J.- 05 gru 2017, 16:27
(5 do 5)
Happy car pozwolilo mi nawet w ostatbiej chwili zarezerwowac latwo samochod. Bylo to latwe, szybkie i tanie.
Ocena wynajętego samochodu przez Anna H.- 28 lis 2017, 14:01
(5 do 5)
Auto o swych wymiarach zdało egzamin do parkowania i sprawnego poruszania się w wąskich uliczkach Katani gdzie nigdy nie miałem jeździć w takich warunkach .
Ocena wynajętego samochodu przez Leonard S.- 23 lis 2017, 19:41

Wypożyczalnia samochodów Helsinki

Mimo, iż Helsinki nie są wielką metropolią, przypominającą inne europejskie miasta, to oferują równie wiele atrakcji, zabytków oraz możliwości spędzenia niezapomnianego urlopu. Dzięki portalowi HAPPYCAR znajdą Państwo najlepsze oferty na wynajęcie samochodu w Finlandii. Czy to rodzinny urlop, czy weekendowy wyjazd ze znajomymi, HAPPYCAR dopasuje samochód na każdą okoliczność.

Informacje ogólne

Helsinki są stolicą i największym miastem Finlandii, sąsiadującej ze Szwecją, Norwegią i Rosją. Aglomerację Helsinek zamieszkuje około ,2 mln ludzi, a w jej skład wchodzą miasta Espoo, Vantaa i Kauniainen. Mieści się tu także główny fiński port lotniczy Helsinki - Vantaa. Miasto Helsinki zostało założone w roku 1550 przez króla Gustawa Wazę. Helsinki zostały stolicą Finlandii po wielkim pożarze w 1812. Przeniesiono wtedy stolicę z Turku do Helsinek, a miasto zaczęto rozbudowywać na wzór Sankt Petersburga. Helsinki są położone na południu kraju, a dokładniej na brzegu sąsiadującym z Zatoką Fińską, zarówno na stałym lądzie, jak i na archipelagu szkierowym (skaliste wysepka powstała w wyniku niszczenia podłoża przez lodowiec oraz zalania).

Atrakcje i zabytki Helsinek, wynajem samochodu

Będąc w Helsinkach, na pewno nie ma mowy o nudzie. W mieście jest bowiem wiele ciekawych miejsc i zabytków. Mając do dyspozycji wynajem samochodu w mieście Helsinki, warto udać się do dzielnicy Kruununhaka. Znajdują się tu ocalałe z pożaru domy z XVI-XVII wieku. Do innych najważniejszych zabytków miasta zalicza się: Senaatintori, czyli plac senacki. Położony jest on w centralnej części Helsinek w bliskim sąsiedztwie Kauppatori, rynku znajdującego się na wschodnim krańcu Esplanadi. Plac Senacki do wieku XIX nie był właściwie placem tylko chaotycznie zabudowanym miejscem. Najpierw na placu wybudowano budynek dla senatu, sądu najwyższego i gabinetu rządowego Wielkiego Księstwa Finlandii. Kolejno swoją siedzibę miał tam rząd kraju. Obecnie swoją siedzibę ma tu premier Finlandii. Po przeciwnej stronie znajduje się Uniwersytet Helsiński. W centralnym miejscu placu znajduje się pomnik cara Aleksandra II. Drugim uniwersytetem w Helsinkach jest Helsingin Yliopisto. Niedaleko brzegu na sześciu wyspach znajduje się Suomenlinna, czyli „Twierdza Fińska” lub „Twierdza Szwedzka”. Jej dawnym zadaniem była obrona Helsinek od strony morza. Obecnie już nie posiada swoich militarnych walorów a jedynie znaczenie kulturowe jako atrakcja turystyczna i zabytek. Twierdza wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Suomenlinny można dotrzeć promem z rynku głównego, Kauppatori. Wielką atrakcją dla najmłodszych i nie tylko, jest wesołe miasteczko Linnanmäki. Jest to najczęściej odwiedzany cel podróży. Położone w dzielnicy Alpilla, wesołe miasteczko należy do fundacji zbierającej pieniądze na ochronę dzieci. Linnanmäki wyposażone jest w około 40 różnorodnych urządzeń, dodatkowo w automaty do gry, restauracje i kioski. Jednym z największych parków w centrum Helsinek jest Kaivopuisto. W najwyższym miejscu w parku znajduje się obserwatorium astronomiczne Ursa, które jest udostępnione dla zwiedzających. Wieża obserwatorium jest bardzo dobrym punktem orientacyjnym i zarazem jednym z symboli Helsinek. W mieście nie brakuje także muzeów. Największe zbiory historyczne Finlandii odnaleźć można w Muzeum Narodowym. Ateneum jest największym muzeum sztuki znajdującym się w Finlandii. Do obejrzenia są tu m.in. obrazy Gallena-Kalleli, Järnefelta, Sallinena, van Gogha, Cezanne’a, Chagalla i dużo innych.

Okolice Helsinek wynajętym samochodem

Wynajem samochodów w Helsinkach daje możliwość zwiedzenia wszystkich najciekawszych zabytków Helsinek, jak i przepięknych krajobrazów w okolicy miasta. Posiadanie samochodu w takim wypadku daje dużą możliwość i swobodę w podejmowaniu decyzji dotyczących celu podróży. Chyba najważniejszą i najpiękniejszą atrakcją okolic Helsinek jest przyroda. Samo miasto także „tonie” w zieleni, ponieważ parki są jego integralną częścią. Łatwo zauważyć, że Finowie przywiązują dużą wagę do natury i życia w harmonii z nią. W obrębie Helsinek znajduje się ponad 300 wysp i wysepek z licznymi zatoczkami i kanałami. Korzystając z lotniska w Helsinkach, można zaplanować ciekawą wycieczkę do Sztokholmu - równie pięknej stolicy regionu skandynawskiego. Wypożyczenie samochodu w Helsinkach lub na lotnisku zapewni Państwu łatwy sposób rozpoczęcia swojej podróży do oddalonego o niespełna 400 km Sankt Petersburga, bądź Tallina, który leży po drugiej stronie Zatoki Fińskiej. Wizyta w tych historycznych miastach urozmaici Państwu podróż po północy Europy.