Wypożyczalnia Samochodów Finlandia

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Finlandia

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Finlandia:

4.8 do 5 (210 oceny)

(4.4 do 5)
Najlepsza stronka jaką doychczas znalazłam.
Ocena wynajętego samochodu przez Paula E.- 18 lip 2015, 02:06
(4.1 do 5)
Wszelkie obawy jakie miałam podczas rezerwcji zostały rozwiane podczas rozmowy z panią z infolinii.
Ocena wynajętego samochodu przez Kinga Sz.- 18 lip 2015, 23:32
(4.5 do 5)
Dobre oferty na długie i krótkie podróże
Ocena wynajętego samochodu przez Dawid K.- 18 lip 2015, 15:45
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Finlandia

Podróż wynajętym samochodem przez Finlandię, która oferuje wiele różnych możliwości na spędzenie urlopu, to fascynujaca przygoda. Wynajem samochodu w Finlandii to doskonały sposób na poznanie tego ciekawego kraju, jego pagórkowatych krajobrazów na wschodzie, bagnistych i leśnych krajobrazów Lapplandii na północy i jezior w środkowej części kraju. Ze względu na bogactwo w jeziora, Finlandia jest chętnie odwiedzana latem przez turystów w celu wypoczynku w domkach letniskowych.

Informacje ogólne

Republika Finlandii jest państwem położonym w Europie Północnej. Powstała po odłączeniu od Rosji w 1917 roku. Powierzchnia kraju jest głównie ukształtowana nizinami z młodą rzeźbą polodowcową. Po zachodniej i południowej części kraju znajduje się zatoka Botnicka i Zatoka Fińska, a między nimi rozciąga się Pojezierze Fińskie, które jest poprzecinane ciągami wzniesień morenowych. Pojezierze jest złożone z 60 tysięcy jezior, a także bardzo liczne są bagna i torfowiska. Środkowa część kraju charakteryzuje się terenem o cechach południowych pojezierzy i leżących na północ wyżyn. Na północ od Koła Podbiegunowego znajduje się Laponia Fińska stanowiąca przedgórze Gór Skandynawskich. Wybrzeże szkierowe jest silnie rozwinięte z dużą liczbą niewielkich wysepek. Do XX wieku Finlandia była raczej zacofanym krajem, gospodarka była silnie związana z gospodarką Związku Radzieckiego. Obecnie jest to bardzo socjalne państwo z wysokimi podatkami. Finlandia posiada dobre połączenie promowe z Polską, z portu w mieście Gdańsk.

Atrakcje i zabytki Finlandii, wynajem samochodu

Finlandia jest krajem chętnie odwiedzanym przez turystów. Nadmorskie niziny są najbardziej równinnymi terenami kraju. Pokryte są lasami, torfowiskami i bagnami. Na tych terenach położona jest także stolica Finlandii Helsinki, która jest przykładem doskonałego połączenia architektury i naturalnego krajobrazu. W Helsinkach znajdziemy także Galerię Narodową Ateneum, która jest największym muzeum sztuki. Znajdują się tu dzieła fińskich artystów i obrazy van Gogha, Gauguina i Cezanne’a. Warty zobaczenia jest także zamek w dawnej stolicy Finlandii – Turku. Jest to średniowieczna obronna warownia wzniesiona między XIII-IVX wiekiem. Znajduje się ona właściwie na wyspie koło Turku u ujścia rzeki Aurajoki. Dawniej stanowił on ośrodek administracyjny Korony Szwedzkiej. Został także przebudowany na styl renesansowy, po tym jak wprowadziła się tam Katarzyna Jagiellonka, żona syna Karola Gustawa. Jednakże będąc szczerym, trzeba powiedzieć, że Finlandia kojarzy się każdemu bardziej z nieskażoną przyrodą, niż wielką metropolią. Naturalne atrakcje znajdują się na Wyspach Alandzkich, Pojezierzu Fińskim, Laponii i Parku Narodowym Oulanka. Wiele spośród Wysp Alandzkich jest połączona ze sobą mostami, czy przeprawami promowymi, co ułatwia komunikację i tworzy niezwykle ciekawy krajobraz. W północnej części pojezierza znajduje się niewielki region Kainuu, gdzie znajdują się wspaniałe tereny wędkarskie. Region jest także atrakcyjny dla miłośników pieszych wędrówek. To tu rozciągają się wspaniałe tereny trekkingowe, m.in. słynny rejon Hossa. W niedalekiej odległości od miasteczka Kuhmo leży tematyczny park – wioska Kalevala. Znaleźć tu można chaty karelskie, etnograficzne wystawy i galerie rękodzieła. Dodatkowa atrakcja to cotygodniowy festiwal muzyki kameralnej, na którym można spotkać najwybitniejszych muzyków z całego świata. Sporą atrakcją i to nie tylko dla dzieci jest dobrze znana Dolina Muminków (Muumimaailma). Jest ona największą atrakcją rodzinną kraju. Miejsce poświęcone jest bohaterom serii książek o Muminkach. W dolinie tej można zobaczyć domek Muminków, fort piratów, dom Mamy Muminka, Szepczący Las, a w każdym z tych miejsc spotkać żywe postacie z bajek.

Wycieczka po Finlandii wynajętym samochodem

Wynajem samochodu Finlandia będzie okazją do oczarowania się wspaniałymi zakątkami Finlandii, które mogą Państwo odkryć. Podróż wynajętym samochodem daje wiele możliwości. Sami wybierają Państwo dzień i cel podróży, nie zważając na publiczne środki transportu. Wynajem samochodów Finlandia i HAPPYCAR pomogą w wyborze najodpowiedniejszej oferty. Dodatkowo na naszej stronie znajdą Państwo przykłady miejsc, w które warto się udać.