Wypożyczalnia Samochodów Kanada

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Kanada

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Kanada:

4.4 do 5 (211 oceny)

(5 do 5)
Pewnie w przyszłości też zarezerwuję samochód przez happycar!
Ocena wynajętego samochodu przez Hanna R.- 17 lip 2015, 14:10
(4.6 do 5)
Przy następnej okzji też wynajmę auto przez happycar.
Ocena wynajętego samochodu przez Franciszek H.- 18 lip 2015, 07:21
(4.3 do 5)
Jakość sama w sobie.
Ocena wynajętego samochodu przez Ewa R.- 18 lip 2015, 21:37
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Kanada

Wynajmując samochód od HAPPYCAR mają Państwo możliwość w szczególny sposób poznać kraj na północnej części amerykańskiego kontynentu, czyli Kanadę. Znana jest przede wszystkim ze swoich wspaniałych krajobrazów i natury, która jest szczególnie poruszająca dla Europejczyków. Oprócz tego, że Kanada dzieli się na dwie strefy językowe: francuską i angielską, to w dodatku również kulturowo różnią się od siebie te dwie części. Przekonać mogą się o tym sami wynajmując samochód w Kanadzie i ruszając w wymarzoną podróż.

Informacje ogólne

Jest to drugie państwo świata pod względem wielkości, jednakże liczba mieszkańców wynosi zaledwie 36 milionów czyli nieco mniej niż w Polsce. Kanada jest również członkiem wielu organizacji takich jak: ONZ, NAFTA, NATO, G8, Wspólnota Narodów, Frankofonia. Symbole Kanady zostały zaczerpnięte z natury oraz od rdzennych mieszkańców. Szczególnie rozpoznawalny jest kanadyjski liść klonu, który znajduje się na fladze narodowej. Lądowym sąsiadem Kanady są Stany Zjednoczone, od zachodu jest to Ocean Spokojny, od wschodu Ocean Atlantycki, a od północy oblewa ją Ocean Arktyczny. Oprócz wymienionych już oceanów obszar Kanady jest bogaty także w wody śródlądowe. Największe słodkowodne zbiorniki to Wielkie Jezioro Niedźwiedzie, Wielkie Jezioro Niewolnicze, Jezioro Reniferowe, Jezioro Athabaska, Jezioro Winnipeg. Kanadyjski klimat jest zróżnicowany i zależny od szerokości geograficznej. Na północy przeważa klimat polarny i subpolarny. W środkowej części kraju kontynentalny a na południu umiarkowany ciepły. Roślinność Kanady to przewaga lasów iglastych takich jak: jodły, świerki, sosny czy modrzewie. Tereny Kanady to także spore obszary łąk i pastwisk. Dzięki dużej powierzchni kraju i niskiemu zagęszczeniu ludności Kanada posiada doskonałe warunki do osiedlania się wielu gatunków zwierząt, takich jak na przykład niedźwiedzie brunatne i Grizzli, karibu, łosie a także orki w przybrzeżnych wodach Kanady.

Wycieczka po Kanadzie wynajętym samochodem

W Kanadzie jest wiele do odkrywania, dlatego najlepiej wcześniej wypożyczyć samochód aby w szybki i łatwy sposób zwiedzić wszystkie najciekawsze zakątki Kanady. To co od razu rzuca się w oczy Europejczykom, to rozciągające się lasy i piękne krajobrazy znajdujące się pozornie na uboczu cywilizacji. Miłośnicy natury mogą w jesienno-zimowym okresie mają możliwość podziwiania widocznej na niebie zorzy polarnej. Również pod względem kulturowym Kanada jest warta odwiedzenia. Otwartość i wielokulturowość Kanady są widoczne już od pierwszego dnia, niemalże na każdym kroku i w każdym zakątku kraju.

Miasto Quebec to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast. Jest tu wiele wartych odwiedzenia zabytków. Chateau Frontenac jest to hotel zamkowy wybudowany na miejscu byłego fortu. Hotel uznawany jest za symbol miasta. Place Royale jest miejscem gdzie powstała pierwsza kolonia Ameryki Północnej. To tylko niewielka część atrakcji Quebec, ale również okolice miasta oferują niezwykłe doznania. Około 12 kilometrów od miasta znajduje się piękny wodospad Montmorency, który jest wyższy o 30 metrów od słynnego wodospadu Niagara. Najbardziej znaną atrakcją Toronto jest Valley Park, który zajmuje ogromną powierzchnię zielonych terenów przyległych do miasta. Kolejne atrakcje gromadzące tłumy ludzi są Air Canada Centre, Exhibition Place, Dundas Square, Wieża CN czy Wyspy Torontońskie. Toronto jest także ważnym ośrodkiem sztuki teatralnej i zajmuje wysoką pozycję pod względem wystawianych przedstawień. Aby poznać całą Kanadę, można odwiedzić zachodnie miasta, takie jak Vancouver w Brytyjskiej Kolumbii, czy Edmonton w zamożnej Albercie. Jeżeli odległości są dla Państwa zbyt duże, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić bilet z Ottawy na lotnisko w Vancouver i odwiedzić tamtejsze wypożyczalnie samochodów, aby znaleźć odpowiednie auto do podróży po zachodniej Kanadzie.

Atrakcje i ciekawostki Kanady, wynajem samochodu

Kanada ma najwyższy standard życia na świecie, jej powierzchnia jest 30 razy większa niż powierzchnia Polski. Kanadyjczycy słyną z poszanowania i tolerancji wobec innych tradycji i kultur, dlatego kraj jest bardzo różnorodny i jest ulubionym celem imigrantów. Kanada to duży kraj dlatego dogłębne zwiedzanie kosztuje nas sporo czasu i aby go nieco oszczędzić warto wynająć samochód do podróży. Sami Kanadyjczycy w większym stopniu poruszają się samochodem aniżeli spacerują. Wyspa Księcia Edwarda pokryta pięknymi piaszczystymi plażami każdego roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Dla miłośników sportów zimowych poleca się narty w Górach Skalistych. Ośrodki narciarskie oferują dobre warunki i stoki narciarskie i perfekcyjnie przygotowaną infrastrukturę do uprawiania sportów zimowych. W Kanadzie można także podziwiać wieloryby z łodzi, co jest bardzo popularną atrakcją zarówno na wschodzie jak i zachodzie kraju. Haida Gwaii to unikalny archipelag koncentrujący 200 wysp. Charakteryzuje go unikatowa fauna i flora oraz folklor i kultura rdzennych wsi kanadyjskich. Wynajem samochodu w Kanadzie jest dobrym, a w szczególności wygodnym sposobem na zwiedzenie kraju.