• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Toronto wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 25% u różnych wypożyczalni - Ważne do 29 lutego 2024
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Toronto

Sty.
max min -2°
17
Lu.
max min -5°
11
Mar.
max min -2°
19
Kw.
max 10° min
17
Maj.
max 18° min 10°
14
Cze.
max 23° min 14°
15
Lip.
max 27° min 17°
14
Sie.
max 27° min 19°
17
Wrz.
max 22° min 15°
11
Pa.
max 15° min
10
Lis.
max min
11
Gru.
max min -2°
20

Tygodniowa prognoza pogody Toronto

Pogoda Toronto dni

Środa 28-02-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu -4° / 12°
Czwartek 29-02-2024 Lekkie opady mroźnego deszczu -5° / -1°
Piątek 01-03-2024 Częściowe zachmurzenie 0° / 8°
Sobota 02-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 4° / 9°
Niedziela 03-03-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 4° / 9°
Poniedziałek 04-03-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 5° / 11°
Wtorek 05-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 9°
Środa 06-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 3° / 7°
Czwartek 07-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 5°
Piątek 08-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 9°
Sobota 09-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 2° / 3°
Niedziela 10-03-2024 Słonecznie/Bezchmurnie -2° / 3°
Poniedziałek 11-03-2024 Częściowe zachmurzenie 0° / 10°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Toronto atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu Toronto

„Różnorodność naszą siłą” to dewiza kanadyjskiego miasta Toronto, które jest najbardziej wieloetnicznym miastem świata. Mogą się Państwo o tym przekonać, już dziś rezerwując samochód na portalu HAPPYCAR. Dzięki możliwości porównania ze sobą wielu ofert różnych usługodawców mogą Państwo wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę, bez wychodzenia z domu.

Informacje, wynajem samochodu Toronto

Jest największym miastem Kanady i stolicą prowincji Ontario. Położone jest w północno-zachodniej części brzegu jeziora Ontario. Jedne z głównych funkcji miasta to ekonomiczna i kulturalna stolica Kanady, ale ze względu na swój niepowtarzalny klimat Toronto jest także chętnie odwiedzane przez turystów. Miasto jest zamieszkane przez 2,5 miliona ludzi i posiada prężnie działające lotnisko, obsługujące loty z całego świata.

Atrakcje, wynajem samochodu Toronto

Toronto uznawane jest za najbardziej zieloną metropolię świata. Około 20% powierzchni miasta zajmują tereny zielone, co znacznie różni je od pozostałej części kontynentu, gdzie liczba ta, to średnio 5%. Najbardziej znanym parkiem w Toronto jest Valley Park, który zajmuje ogromną powierzchnię terenów przyległych. Największe atrakcje miasta, gromadzące rzesze ludzi, to Air Canada Centre, arena hokejowa, w której odbywają się także koncerty. Dundas Square, to wybudowany całkiem niedawno plac w centrum miasta, pełniący funkcję współczesnego forum oraz miejsca na koncerty. Wieża CN to betonowa wieża transmisyjna, która jest drugą, co do wielkości samo-stojącą konstrukcją na świecie (553 m) i zarazem najważniejszą atrakcją miasta. Toronto posiada także wybudowaną jako pierwsza na świecie, arenę z całkowicie składającym się dachem. Exhibition Place to wystawowy teren, na którym każdego roku odbywa się Canadian National Exhibition. Warte odwiedzenia są także The Toronto Islands czyli Wyspy Torontyjskie, których powierzchnia wynosi 2,3 km2. Na wyspach znajdują się liczne plaże (w tym także dla naturystów), park zabaw i największa w Ameryce Północnej dzielnica deptaków. Queen’s Park jest siedzibą rządu prowincji Ontario i położona jest w pobliży uniwersytetu.

W Toronto także każdego roku odbywa się mnóstwo imprez kulturalnych, towarzyskich, muzycznych oraz naukowych. Międzynarodowy festiwal filmów w Toronto, który na równi z Cannes, Wenecją i Berlinem uznawany jest za jeden z najważniejszych na świecie. Pochód karnawałowy, to najważniejsza atrakcja dwutygodniowego Festiwalu Kultury Karaibskiej, Caribana. Gay Pride Week, to największy na świecie festiwal mniejszości seksualnych, który każdego roku przyciąga ponad milion uczestników oraz widzów: turystów i mieszkańców nieuważających się za część mniejszości seksualnej. Festiwal kultury i kuchni greckiej-The Taste of the Danforth. W Toronto możemy uczestniczyć także w Paradzie Świętego Mikołaja.

Kultura w Toronto                                                                                             

Miasto jest znaczącym ośrodkiem sztuki teatralnej. Dokładniej jest trzecim pod względem wielkości ośrodkiem teatru anglojęzycznego na świecie pod względem ilości wystawionych przedstawień oraz liczby kompanii teatralnych. W wielu teatrach można obejrzeć najnowsze przedstawienia prosto z Broadwayu. W Toronto znajduje się ponad 30 teatrów, z czego wiele zespołów teatralnych wystawia własne inscenizacje. Toronto posiada także dobrze rozwiniętą scenę muzyczną. Swoją siedzibę ma tu orkiestra symfoniczna TSO oraz orkiestra i chór Tafelmusik, która specjalizuje się w odtwarzaniu muzyki barokowej na prawdziwych instrumentach z tamtej epoki. Canadian Opera Company, to miejscowy teatr operowy. Mnogość wspaniałych przedstawień i koncertów to niewątpliwie gratka dla wielbicieli tego typu rozrywki. W Toronto odbywa się także wiele festiwali, które goszczą międzynarodowych gości.

W Toronto znajduje się także dużo muzeów. Oprócz tych najbardziej znanych jak Royal Ontario Museum, Bata czy Art Gallery Of Ontario, odwiedzić możemy ponad sto innych muzeów oraz jedyne na świecie muzeum antykoncepcji. Dla najmłodszych, wielką atrakcją może okazać się muzeum cukru czy muzeum lalek.

Wynajętym samochodem przez Toronto

Miasto Toronto jest bardzo niezwykłym miejscem, pełnym atrakcji takich jak festiwale, teatry, muzea. Jeżeli zwiedzą już Państwo to miasto, to świetnym pomysłem będzie przejażdżka do Detroit - miasta jakże amerykańskiego, leżącego na granicy amerykańsko-kanadyjskiej. Choć inne słynne kanadyjskie miasto - Vancouver znajduje się na zachodzie kraju i dzielą ich tysiące kilometrów, to warto rozważyć wycieczkę na zachód kraju. Każdy może znaleźć coś dla siebie podczas urlopu. HAPPYCAR umożliwia wybranie najlepszej i najwygodniejszej opcji na spędzenia urlopu w Toronto. Wynajem samochodu sportowego, rodzinnego czy terenowego, HAPPYCAR ma mnóstwo ofert do wyboru i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Zespół HAPPYCAR życzy Państwu Przyjemnej Podróży