Wypożyczalnia Samochodów Ateny

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 4 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 07 gru 2019, 08:43 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Ateny

Mały samochód

Mały samochód

Od 4 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 08:43 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 08:43 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 10 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 08:43 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 08:43 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 12 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 08:43 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 08:43 .

Klasa luksusowa

Klasa luksusowa

Od 106 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 08:43 .

Ta oferta została znaleziona 07 gru 2019, 08:43 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Ateny

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Ateny:

4.6 do 5 (204 oceny)

(4.6 do 5)
Dobrze, że happycar ma także oferty wynajmu samochodu dla wielodzietnych rodzin.
Ocena wynajętego samochodu przez Maria W.- 22 lip 2015, 01:33
(4.5 do 5)
Mega udany urlop, moi znajomi też się z niego cieszą!
Ocena wynajętego samochodu przez Robert T.- 22 lip 2015, 21:36
(4.5 do 5)
Nie mam nic do zakwestionowania.
Ocena wynajętego samochodu przez Aneta O/- 22 lip 2015, 21:11
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Ateny

Tanie wynajęcie samochodu Ateny

Już dziś mogą Państwo zaplanować swój wymarzony urlop w mieście łączącym ze sobą współczesną i antyczną Grecję. Aby wspomnienia wywoływały na długo uśmiech na Państwa twarzy, radzimy już dziś zadbać o wszelkie szczegóły podróży. Wynajmując samochód za pośrednictwem HAPPYCAR mogą Państwo łatwo i wygodnie zwiedzić Ateny. Dodatkowo znajdą tu Państwo szeroki wybór korzystnych ofert, a nasz zespół serwisowy odpowie na każde pytanie.

Informacje, wynajem samochodu Ateny

Ateny to stolica i największe miasto Grecji. Jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Europie. Same Ateny są tylko centralną częścią metropolii, która składa się z kilkunastu gmin. Całkowity teren Aten uznawany przez mieszkańców to obszar równiny położony między Zatoką Sarońską Morza Egejskiego i czterema górami: Parnitha, Pentelikon, Egaleo i Imittos. Ateny zostały wybudowane na aktywnym sejsmicznie terenie, dlatego od lat 30. XX w. wykorzystuje się w budownictwie technologie antysejsmiczne. Do dziś także w trakcie prac budowlanych odkrywane są kolejne fundamenty, nieznanych wcześniej starożytnych budowli.

Zabytki Aten

Ateny posiadają szczególnie dużo zabytków z czasów antycznej Grecji. Do najważniejszych z nich należą: zespół architektoniczny Akropolu. To wapienne wzgórze ma wysokość 157 m n.p.m. Już w czasach mykeńskich zbudowano na nim cytadelę. W późniejszym okresie Akropol stał się miejscem kultu. W okresie archaicznym wybudowano świątynie, które później zostały zniszczone podczas wojen perskich. W późniejszej odbudowie zainicjowanej przez Peryklesa powstał kompleks świątyń takich jak Partenon, Apteros, Erechtejon, Propyleje i sanktuarium Artemidy. Kolejny zabytek to Odeon Heroda Attyka, uważany za największy i najwspanialszy z odeonów starożytnych. Wybudowany został ku uczczenia pamięci ukochanej małżonki Heroda Attyka, Aspasii Regilli. Tym czego nie można przegapić będąc w Atenach jest Agora ateńska. Jest to najsłynniejsza agora Aten starożytnej Grecji. Znajdowały się na niej świątynie, budynki publicznego użytku, biblioteki. Agora położona była u podnóża Akropolu. Odbywały się tu publiczne uroczystości, kupcy oferowali swoje towary. Warto także zobaczyć Olimpejon czyli Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Świątynia została zakończona w 131 roku przez rzymskiego cesarza Hadriana. Jednakże prace nad budową rozpoczęły się dużo wcześniej, bo już w drugiej połowie VI w. p.n.e. za czasów Pizystrata. Do czasów dzisiejszych zachowało się jedynie piętnaście kolumn. Ruiny świątyni mieszczą się na wyodrębnionym stanowisku archeologicznym w centrum Aten.

W Atenach popularne są cztery trasy spacerowe, które przebiegają wzdłuż ważnych zabytków. Pierwsza z nich biegnie na sąsiednie Akropolowi wzgórze Filopapposa, na którym odkryto najstarsze osadnictwo z ery neolitycznej. Wzgórze jest także dobrym punktem widokowym na Akropol. Z tego miejsca bardzo dobrze widać Odeon Herodesa Attyka. Druga trasa przebiega przez Plakę lub ciągnie się wokół wzgórza Akropolu, na Plac Syntagma, obok gmachu Parlamentu. Kolejna trasa wiedzie na zabytkowy fort i wzgórze Likawitos. Z tego miejsca, z przeciwnej strony niż ze wzgórza Filopapposa, znakomicie widać Akropol i Wielkie Ateny. Ostatnia trasa biegnie od strony Plaki w kierunku wzgórza Areopagu, zaraz przy wejściu na Akropol.

Wycieczki w okolice Aten wynajętym samochodem

Urlopowicze nie powinni nie skorzystać z wypadu na południowy koniec półwyspu Attyka, aby zwiedzić przylądek Sunion. Znaleźć tu można ruiny świątyni Posejdona. Miejsce jest także znane jako punkt widokowy na Morze Egejskie i zachody słońca. Wypożyczenie samochodu w Atenach okaże się szczególnie dobrym sposobem na podróż do Salonik. Co prawda, jest to miasto odległe od Aten, jednakże zwiedzając kontynentalną Grecję nie można przegapić miasta znanego z legend i mitów. Góra Olimp, znajdująca się właśnie w Salonikach była siedzibą bogów greckich. Jeżeli podróż ta jest zbyt daleka, mogą skorzystać Państwo z lotniska w Atenach, a po wylądowaniu w porcie lotniczym w Salonikach wypożyczalnie samochodowe będą gotowe, aby udostępnić Państwu wybrany wcześniej samochodów. Jeżeli wolą jednak Państwo odpocząć na pięknych, greckich wyspach, proponujemy udać się do Chanii na Krecie. Ateński port lotniczy obsługuje loty lokalne, a więc nie będą mieli Państwo żadnych problemów z przedostaniem się z Grecji kontynentalnej na wyspę. W Atenach jest nieskończona ilość możliwości na ciekawe podróże i błogi odpoczynek. Wystarczy tylko wygospodarować czas i zapoznać się z ofertą HAPPYCAR. Wynajmując samochód w Atenach mogą cieszyć się Państwo swobodą i wygoda podczas podróży.

Samochód od HAPPYCAR daje bowiem możliwość dowolnego wyboru, czasu i terminu wycieczki oraz oszczędność czasu.