Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Saloniki

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Od 35 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 17 paź 2017, 04:35 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Saloniki

Mały samochód

Mały samochód

Od 35 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 17 paź 2017, 04:35 .

Ta oferta została znaleziona 17 paź 2017, 04:35 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 47 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 14 paź 2017, 01:24 .

Ta oferta została znaleziona 14 paź 2017, 01:24 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 70 zł za dzień
przy 8 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 13 paź 2017, 12:56 .

Ta oferta została znaleziona 13 paź 2017, 12:56 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 125 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 14 paź 2017, 01:24 .

Ta oferta została znaleziona 14 paź 2017, 01:24 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Saloniki

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Saloniki:

4.7 do 5 (68 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko OK. Auto troszkę zabrudzone wewnątrz.
Ocena wynajętego samochodu przez Filip K.- 19 paź 2017, 15:13
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18

Wypożyczalnia samochodów Saloniki

Już dziś mogą Państwo odkryć Saloniki, wspaniałe miasto greckich bogów i mitów. Z daleka można już dostrzec wierzchołek owianego legendami Olimpu, na którym panował Zeus. Jednakże miasto Saloniki oferuje znacznie więcej niż antyczne mity i legendy. Tętniące życiem miasto jest doskonałym miejscem dla miłośników nocnego życia jak i leniwego wypoczynku na słońcu. Wynajem samochodów Saloniki oferuje także możliwość zapoznania się ze wspaniałymi krajobrazami okolic miasta.

Informacje ogólne

Saloniki położone są w północnej Grecji nad Zatoką Salonicką, znajdującą się na Morzu Egejskim. Saloniki są drugim co do wielkości miastem Grecji. Liczba mieszkańców miasta wynosi około 400 tysięcy, lecz cały zespół urbanistyczny to ponad 1 milion mieszkańców. Saloniki są ośrodkiem administracyjnym, centrum naukowo-akademickim, miejscem licznych wystaw i kongresów. Jest to także międzynarodowy węzeł transbałkańskich autostrad. Miasto ma swój port lotniczy, który przyjmuje turystów z całej Europy. Saloniki zostały założone około 315 r.p.n.e. przez króla Macedończyków Kassandra, a swoją nazwę zyskały na cześć jego żony. Miasto oferuje wspaniałe krajobrazy i wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Dodatkowo panuje tu przyjazny śródziemnomorski klimat z wysokimi temperaturami, sięgającymi 30 stopni w miesiącach letnich i mroźną zimą z możliwymi opadami śniegu. Doskonałym okresem na odwiedzenie miasta jest pora wiosenna, gdy cała natura budzi się do życia.

Atrakcje i zabytki Salonik

Chyba najbardziej rozpoznawalną atrakcją Saloniki jest góra Olimp. Siedziba greckich bogów położona jest 100 kilometrów od miasta, ale widoczna z dużej odległości. Najlepiej dostać się tam jadąc samochodem i parkując go nieopodal góry. Kolejno polecana jest wędrówka na szczyt, gdzie niestety nie spotkamy bogów ale będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy. Saloniki to także ważne miejsce dla chrześcijaństwa. Powstała tu jedna z pierwszych gmin, do której św. Paweł skierował dwa spośród swoich listów. W Salonikach urodzili się także Cyryl i Metody. Byli to misjonarze działający później na obszarze Europy Środkowej. Za symbol miasta uważana jest Biała Wieża. Znajduje się na nabrzeżu i została postawiona przez sułtana Sulejmana Wspaniałego. Niegdyś nazywana była krwawą wieżą, ponieważ mieściło się tam więzienie. Wieża była dawniej częścia fortyfikacji i dzisiaj mieści się w niej Muzeum Kultury Bizantyjskiej. Z Białej Wieży można podziwiać wspaniałą panoramę miasta a także znajdujący się nieopodal pomnik Aleksandra Wielkiego. Inny znany zabytek miasta to pozostałości po Łuku Triumfalnym. Został on postawiony wraz z Mauzoleum, zmienionym na kościół św. Jerzego po zwycięstwie Galeriusza nad Persami. Kościół św. Demetriusza, patrona miasta jest najważniejszym kościołem Saloniki, w którym to znajdują się podziemne katakubmy. Miasto oferuje także wiele przykładów architektury bizantyjskiej. Są to obwarowania takie jak cytadela Heptapyrgion, tureckie meczety jak Hanza Bej, liczne świątynie: Panhagia Acheiropoietos, Osios Dawid z piękną mozaiką, Panhagia Chalkeon, świątynia św. Pantalejmona, Proroka Eliasza, św. Katarzyny, św. Mikołaja, Apostołów. W Salonikach znajduje się także kopia słynnej budowli – Hagia Sofia. Zabytki biznatyjskie i wczesnochrześcijańskie są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znaczącymi atrakcjami są także festiwal filmowy i festiwal wina. Ale nie tylko podczas festiwalu można kupić dobre wino, w Salonikach jest sporo miejsc gdzie je dostaniemy. Nocą miasto tętni życiem, gdzie można się pobawić w jednym z pubów czy klubów.

Okolice miasta

Z miasta możemy dojechac do wielu fascynujących miejsc. Nie tylko oddalony o około 2 godziny jazdy Olimp zasługuje na uwagę ale także góra Athos. Jest to święta góra, na której znajdują się najwspanialsze kościoły bizantyjskie. Niestety dostęp do nich jest nieco ograniczony, ponieważ spora część półwyspu jest zajęta przez półautonomiczną Teokratyczną Republikę Mnichów. Lepszy dostęp jest natomiast do klasztorów w górach Tessali czy Meteorach, do których prowadzą kamienne schody. Jeśli pokierują się Państwo wynajętym samochodem w stronę północy do jeziora Volvio lub Agios Vasileios, dojadą Państwo do jednego z ładniejszych ekosystemów Grecji. Wynajem samochodu Saloniki to prawdziwa urlopowa gratka zarówno na wyjazd rodzinny, jak i z paczką znajomych. Jeżeli to wciąż za mało, mogą Państwo kontynuować swoją podróż po kontynentalnej Grecji i dotrzeć aż do Aten. Zainteresowaniem cieszą się również Korfu i Chania. Na tamtejszych lotniskach wypożyczenie samochodu jest równie proste jak w Salonikach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zarezerwowania samochodu na wyjazd. Zespół HAPPYCAR służy pomocą.