Wypożyczalnia Samochodów Saloniki

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 16 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 27 wrz 2020, 07:44 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Saloniki

Mały samochód

Mały samochód

Od 16 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 27 wrz 2020, 07:44 .

Ta oferta została znaleziona 27 wrz 2020, 07:44 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 31 zł za dzień
przy 8 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 02 wrz 2020, 09:13 .

Ta oferta została znaleziona 02 wrz 2020, 09:13 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 34 zł za dzień
przy 8 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 02 wrz 2020, 09:13 .

Ta oferta została znaleziona 02 wrz 2020, 09:13 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 100 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 14 wrz 2020, 09:31 .

Ta oferta została znaleziona 14 wrz 2020, 09:31 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Saloniki

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Saloniki:

4.4 do 5 (207 oceny)

(5 do 5)
Wszystko tip-top
Ocena wynajętego samochodu przez Łukasz G.- 18 lip 2015, 10:59
(5 do 5)
Happycar spełniło moje oczekiwania, obsługa klienta bardzo sympatyczna.
Ocena wynajętego samochodu przez Kasia G.- 18 lip 2015, 14:43
(4.3 do 5)
W zupełności usatysfakcjonowana.
Ocena wynajętego samochodu przez Marta R.- 19 lip 2015, 20:13
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Saloniki

Tanie wynajęcie samochodu Saloniki

Być może mają w planach Państwo odkryć Saloniki, wspaniałe miasto greckich bogów i mitów. Będąc tu, z daleka można już dostrzec wierzchołek owianego legendami Olimpu, na którym panował Zeus. Jednakże miasto oferuje znacznie więcej niż antyczne mity i legendy. Tętniące życiem Saloniki są doskonałym miejscem dla miłośników nocnego życia jak i leniwego wypoczynku na słońcu. Wynajem samochodu w Salonikach oferuje także możliwość zapoznania się ze wspaniałymi krajobrazami okolic miasta.

Informacje ogólne

Saloniki położone są w północnej Grecji nad Zatoką Salonicką, znajdującą się na Morzu Egejskim. Saloniki są drugim co do wielkości miastem Grecji. Liczba mieszkańców miasta wynosi około 400 tysięcy, lecz cały zespół urbanistyczny to ponad 1 milion mieszkańców. Saloniki są ośrodkiem administracyjnym, centrum naukowo-akademickim, miejscem licznych wystaw i kongresów. Jest to także międzynarodowy węzeł transbałkańskich autostrad. Miasto ma swój port lotniczy, który przyjmuje turystów z całej Europy. Saloniki zostały założone około 315 r.p.n.e. przez króla Macedończyków Kassandra, a swoją nazwę zyskały na cześć jego żony. Miasto oferuje wspaniałe krajobrazy i wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Dodatkowo panuje tu przyjazny śródziemnomorski klimat z wysokimi temperaturami, sięgającymi 30 stopni w miesiącach letnich i mroźną zimą z możliwymi opadami śniegu. Doskonałym okresem na odwiedzenie miasta jest pora wiosenna, gdy cała natura budzi się do życia.

Atrakcje i zabytki, wynajem samochodu Saloniki

Chyba najbardziej rozpoznawalną atrakcją Saloniki jest góra Olimp. Siedziba greckich bogów położona jest 100 kilometrów od miasta, ale widoczna z dużej odległości. Najlepiej dostać się tam jadąc samochodem i parkując go nieopodal góry. Kolejno polecana jest wędrówka na szczyt, gdzie niestety nie spotkamy bogów, ale będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy. Saloniki to także ważne miejsce dla chrześcijaństwa. Powstała tu jedna z pierwszych gmin, do której św. Paweł skierował dwa spośród swoich listów. W Salonikach urodzili się także Cyryl i Metody. Byli to misjonarze działający później na obszarze Europy Środkowej. Za symbol miasta uważana jest Biała Wieża. Znajduje się na nabrzeżu i została postawiona przez sułtana Sulejmana Wspaniałego. Niegdyś nazywana była krwawą wieżą, ponieważ mieściło się tam więzienie. Wieża była dawniej częścią fortyfikacji i dzisiaj mieści się w niej Muzeum Kultury Bizantyjskiej. Z Białej Wieży można podziwiać wspaniałą panoramę miasta, a także znajdujący się nieopodal pomnik Aleksandra Wielkiego. Inny znany zabytek miasta to pozostałości po Łuku Triumfalnym. Został on postawiony wraz z Mauzoleum, zmienionym na kościół św. Jerzego po zwycięstwie Galeriusza nad Persami. Kościół św. Demetriusza, patrona miasta jest najważniejszym kościołem Salonik, pod którym to znajdują się katakumby. Miasto oferuje także wiele przykładów architektury bizantyjskiej. Są to obwarowania takie jak cytadela Heptapyrgion, tureckie meczety jak Hanza Bej, liczne świątynie: Panhagia Acheiropoietos, Osios Dawid z piękną mozaiką, Panhagia Chalkeon, świątynia św. Pantalejmona, Proroka Eliasza, św. Katarzyny, św. Mikołaja, Apostołów. W Salonikach znajduje się także kopia słynnej budowli – Hagia Sofia. Zabytki bizantyjskie i wczesnochrześcijańskie są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znaczącymi atrakcjami są także festiwal filmowy i festiwal wina. Ale nie tylko podczas festiwalu można kupić dobre wino, w Salonikach jest sporo miejsc gdzie je dostaniemy. Nocą miasto tętni życiem, można się tu pobawić w jednym z pubów czy klubów.

Okolice Salonik wynajętym samochodem

Z miasta możemy dojechać do wielu fascynujących miejsc. Nie tylko oddalony o około 2 godziny jazdy Olimp zasługuje na uwagę, ale także góra Athos. Jest to święta góra, na której znajdują się najwspanialsze kościoły bizantyjskie. Niestety dostęp do nich jest nieco ograniczony, ponieważ spora część półwyspu jest zajęta przez w połowie autonomiczną Teokratyczną Republikę Mnichów. Lepszy dostęp jest natomiast do klasztorów w górach Tessali czy Meteorach, do których prowadzą kamienne schody. Jeśli pokierują się Państwo wynajętym samochodem w stronę północy do jeziora Volvio lub Agios Vasileios, dojadą Państwo do jednego z ładniejszych ekosystemów Grecji. Wynajem samochodu w mieście Saloniki to prawdziwa urlopowa gratka zarówno na wyjazd rodzinny, jak i z paczką znajomych. Jeżeli to wciąż za mało, mogą Państwo kontynuować swoją podróż po kontynentalnej Grecji i dotrzeć aż do Aten. Zainteresowaniem cieszą się również Korfu i czy kreteńska Chania. Na tamtejszych lotniskach wypożyczenie samochodu jest równie proste jak w Salonikach, a można dostać się tam także promem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zarezerwowania samochodu na wyjazd. Zespół HAPPYCAR służy pomocą.