• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Saloniki wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Saloniki

Sty.
max 13° min
11
Lu.
max 13° min
4
Mar.
max 11° min
16
Kw.
max 20° min
8
Maj.
max 26° min 14°
15
Cze.
max 32° min 20°
20
Lip.
max 36° min 22°
8
Sie.
max 35° min 22°
14
Wrz.
max 29° min 18°
11
Pa.
max 24° min 15°
3
Lis.
max 18° min 12°
9
Gru.
max 13° min
20

Tygodniowa prognoza pogody Saloniki

Pogoda Saloniki dni

Piątek 05-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 19° / 31°
Sobota 06-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 22° / 32°
Niedziela 07-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 23° / 33°
Poniedziałek 08-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 24° / 35°
Wtorek 09-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 25° / 37°
Środa 10-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 26° / 38°
Czwartek 11-07-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 26° / 36°
Piątek 12-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 24° / 36°
Sobota 13-07-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 25° / 36°
Niedziela 14-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 26° / 35°
Poniedziałek 15-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 25° / 33°
Wtorek 16-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 24° / 35°
Środa 17-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 24° / 36°
Czwartek 18-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 25° / 36°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Saloniki atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu Saloniki

Być może mają w planach Państwo odkryć Saloniki, wspaniałe miasto greckich bogów i mitów. Będąc tu, z daleka można już dostrzec wierzchołek owianego legendami Olimpu, na którym panował Zeus. Jednakże miasto oferuje znacznie więcej niż antyczne mity i legendy. Tętniące życiem Saloniki są doskonałym miejscem dla miłośników nocnego życia jak i leniwego wypoczynku na słońcu. Wynajem samochodu w Salonikach oferuje także możliwość zapoznania się ze wspaniałymi krajobrazami okolic miasta.

Informacje ogólne

Saloniki położone są w północnej Grecji nad Zatoką Salonicką, znajdującą się na Morzu Egejskim. Saloniki są drugim co do wielkości miastem Grecji. Liczba mieszkańców miasta wynosi około 400 tysięcy, lecz cały zespół urbanistyczny to ponad 1 milion mieszkańców. Saloniki są ośrodkiem administracyjnym, centrum naukowo-akademickim, miejscem licznych wystaw i kongresów. Jest to także międzynarodowy węzeł transbałkańskich autostrad. Miasto ma swój port lotniczy, który przyjmuje turystów z całej Europy. Saloniki zostały założone około 315 r.p.n.e. przez króla Macedończyków Kassandra, a swoją nazwę zyskały na cześć jego żony. Miasto oferuje wspaniałe krajobrazy i wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Dodatkowo panuje tu przyjazny śródziemnomorski klimat z wysokimi temperaturami, sięgającymi 30 stopni w miesiącach letnich i mroźną zimą z możliwymi opadami śniegu. Doskonałym okresem na odwiedzenie miasta jest pora wiosenna, gdy cała natura budzi się do życia.

Atrakcje i zabytki, wynajem samochodu Saloniki

Chyba najbardziej rozpoznawalną atrakcją Saloniki jest góra Olimp. Siedziba greckich bogów położona jest 100 kilometrów od miasta, ale widoczna z dużej odległości. Najlepiej dostać się tam jadąc samochodem i parkując go nieopodal góry. Kolejno polecana jest wędrówka na szczyt, gdzie niestety nie spotkamy bogów, ale będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy. Saloniki to także ważne miejsce dla chrześcijaństwa. Powstała tu jedna z pierwszych gmin, do której św. Paweł skierował dwa spośród swoich listów. W Salonikach urodzili się także Cyryl i Metody. Byli to misjonarze działający później na obszarze Europy Środkowej. Za symbol miasta uważana jest Biała Wieża. Znajduje się na nabrzeżu i została postawiona przez sułtana Sulejmana Wspaniałego. Niegdyś nazywana była krwawą wieżą, ponieważ mieściło się tam więzienie. Wieża była dawniej częścią fortyfikacji i dzisiaj mieści się w niej Muzeum Kultury Bizantyjskiej. Z Białej Wieży można podziwiać wspaniałą panoramę miasta, a także znajdujący się nieopodal pomnik Aleksandra Wielkiego. Inny znany zabytek miasta to pozostałości po Łuku Triumfalnym. Został on postawiony wraz z Mauzoleum, zmienionym na kościół św. Jerzego po zwycięstwie Galeriusza nad Persami. Kościół św. Demetriusza, patrona miasta jest najważniejszym kościołem Salonik, pod którym to znajdują się katakumby. Miasto oferuje także wiele przykładów architektury bizantyjskiej. Są to obwarowania takie jak cytadela Heptapyrgion, tureckie meczety jak Hanza Bej, liczne świątynie: Panhagia Acheiropoietos, Osios Dawid z piękną mozaiką, Panhagia Chalkeon, świątynia św. Pantalejmona, Proroka Eliasza, św. Katarzyny, św. Mikołaja, Apostołów. W Salonikach znajduje się także kopia słynnej budowli – Hagia Sofia. Zabytki bizantyjskie i wczesnochrześcijańskie są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znaczącymi atrakcjami są także festiwal filmowy i festiwal wina. Ale nie tylko podczas festiwalu można kupić dobre wino, w Salonikach jest sporo miejsc gdzie je dostaniemy. Nocą miasto tętni życiem, można się tu pobawić w jednym z pubów czy klubów.

Okolice Salonik wynajętym samochodem

Z miasta możemy dojechać do wielu fascynujących miejsc. Nie tylko oddalony o około 2 godziny jazdy Olimp zasługuje na uwagę, ale także góra Athos. Jest to święta góra, na której znajdują się najwspanialsze kościoły bizantyjskie. Niestety dostęp do nich jest nieco ograniczony, ponieważ spora część półwyspu jest zajęta przez w połowie autonomiczną Teokratyczną Republikę Mnichów. Lepszy dostęp jest natomiast do klasztorów w górach Tessali czy Meteorach, do których prowadzą kamienne schody. Jeśli pokierują się Państwo wynajętym samochodem w stronę północy do jeziora Volvio lub Agios Vasileios, dojadą Państwo do jednego z ładniejszych ekosystemów Grecji. Wynajem samochodu w mieście Saloniki to prawdziwa urlopowa gratka zarówno na wyjazd rodzinny, jak i z paczką znajomych. Jeżeli to wciąż za mało, mogą Państwo kontynuować swoją podróż po kontynentalnej Grecji i dotrzeć aż do Aten. Zainteresowaniem cieszą się również Korfu i czy kreteńska Chania. Na tamtejszych lotniskach wypożyczenie samochodu jest równie proste jak w Salonikach, a można dostać się tam także promem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zarezerwowania samochodu na wyjazd. Zespół HAPPYCAR służy pomocą.