Wypożyczalnia Samochodów Ankara

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 67 zł za dzień
Klasa kompaktowa

Tani przykład cenowy Klasa kompaktowa

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 25 maj 2020, 08:17 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Ankara

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 67 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 25 maj 2020, 08:17 .

Ta oferta została znaleziona 25 maj 2020, 08:17 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 70 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 25 maj 2020, 08:17 .

Ta oferta została znaleziona 25 maj 2020, 08:17 .

Mały samochód

Mały samochód

Od 70 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 25 maj 2020, 08:17 .

Ta oferta została znaleziona 25 maj 2020, 08:17 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 82 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 25 maj 2020, 08:17 .

Ta oferta została znaleziona 25 maj 2020, 08:17 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Ankara

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Ankara:

4.9 do 5 (208 oceny)

(4.7 do 5)
DZIĘKUJĘ ZA MIŁĄ OBSŁUGĘ
Ocena wynajętego samochodu przez Ryszard S.- 17 lip 2015, 23:06
(5 do 5)
Po prostu klasa!
Ocena wynajętego samochodu przez Kamil G.- 18 lip 2015, 22:52
(4.7 do 5)
Duży wybór dodatków.
Ocena wynajętego samochodu przez Emila K.- 19 lip 2015, 14:40
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Ankara

Tanie wynajęcie samochodu Ankara

Wiele osób słysząc o Turcji, kojarzy głównie miasto Stambuł, zapominając, że to Ankara jest stolicą tegoż fascynującego kraju. Również pod względem turystycznym Ankara nie ustępuje miejsca Stambułowi i ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji. Jest urozmaiconą mieszanką tradycji i nowoczesności i daje wgląd do tureckiej kultury. Wynajem samochodów w mieście Ankara jest pod każdym względem doskonałą opcją na wycieczkę o każdej porze roku.

Informacje ogólne, wynajem samochodu Ankara

Drugie co do wielkości miasto Turcji z liczbą mieszkańców prawie 4 miliony. Jest stolicą Turcji od 1923 roku. Położona w Centralnej Anatolii, w najsuchszym miejscu Turcji i stanowi ważny ośrodek handlowy i przemysłowy kraju. W okolicach miasta znajdują się liczne stanowiska archeologiczne: frygijskie, greckie, hetyckie, rzymskie, bizantyjskie oraz te z okresu osmańskiego. W Ankarze panuje suchy, kontynentalny klimat z zimnymi, śnieżnymi zimami i gorącymi i suchymi latami. Społeczeństwo tureckie składa się głównie z młodych ludzi a dodatkowo w stolicy funkcjonuje dzieięć uniwersytetów i wiele innych szkół, więc trudno się dziwić, że nie brakuje tu studentów. Centrum miasta jest raczej tłoczne z wieloma sklepikami, barami i restauracjami.

Atrakcje i zabytki Ankary, wynajem samochodu

Oczywiście najważniejsze budowle Ankary to meczety - Arslanhane Camii, Hacı Bayram Camii. Ciekawe jest także mauzoleum Mustafy Kemala Paszy Ataturka, którego życie przebiegło na nieustannych walkach, prowadzących do przekształcenia feudalnej, zacofanej Osmańskiej Turcji w nowoczesny kraj. Po śmierci Ataturka, Turcy postanowili wybudować mu potężne Mauzoleum, które teraz można odwiedzać w Ankarze. Także ważnym zabytkiem Ankary jest muzeum miejscowej cywilizacji, w której znajdują się pozostałości kultury antycznej. Cytadela, czyli historyczna budowla z czasów antycznych, również jest chętnie odwiedzana przez turystów. Obecnie w Cytadeli znajduje się restauracja. Stąd można także podziwiać widok na miasto. Wizytę Cesarza Rzymskiego w mieście upamiętnia Kolumna Juliana. Warto także odwiedzić wiele innych muzeów znajdujących się w mieście, jak np. muzeum kolejnictwa, wojny, niepodległości czy etnograficzne. Z okolic grobowca możemy szybko dotrzeć na Wzgórze Zamkowe w dzielnicy Ulus. Po drodze znajduje się Park Młodości, a w nim sztuczne stawy, fontanny i wesołe miasteczka. Cały park jest ogrodzony i chroniony. Dzielnica Ulus jest bardzo turecka, powoli zaczynają się tu wąskie uliczki, sprzedawcy wystawiają swoje kramy na ulicę, można zobaczyć więcej kobiet w chustach na głowie. Jeśli poczują się Państwo nieco zmęczeni warto skierować swoje kroki do Kızılay. W tym miejscu znajdują się sklepy, księgarnie, puby, restauracje, kluby, a na ulicach mijamy muzyków prezentujących swoje talenty. Życie nocne miasta jest bardzo bogate. Na znaczna uwagę zasługuje Muzeum Cywilizacji Anatolijskich. Najważniejszymi eksponatami są tutaj znaleziska z jaskini z okresu neolitu, a także wykopaliska z Catalhoyuk, miasta uchodzącego za jedno z najstarszych miast na świecie. Niezapomnianych widoków dostarczy nam Zamkowe Wzgórze Hisar, na którym znajduje się twierdza. To właśnie stąd można podziwiać ogrom miasta. Wspinając się na Hisar można się nieco zmęczyć, lecz niesamowity widok z góry wynagrodzi trudy wspinaczki. Stąd widać także bardzo okazały meczet Kocatepe z czterema minaretami. Co ciekawe meczet robi mistyczne wrażenie a w jego podziemiach znajdują się sklepy. Niecodzienne, lecz bardzo praktyczne podejście. Oczywiście nie wolno w nich sprzedawać niedozwolonych rzeczy, jak na przykład alkoholu.

Okolice Ankary wynajętym samochodem

Nie tylko Ankara oferuje cały szereg atrakcji i zabytków. Również jej okolice są warte odwiedzenia. Mogą Państwo wykorzystać możliwości jakie daje wynajęcie samochodu w mieście Ankara i samodzielnie wyruszyć w podróż odkrywczą w pobliskie tereny. Mając do dyspozycji samochód sami planują Państwo swoją podróż, są elastyczni i indywidualnie dobierają cel i dzień podróży. Göreme oferuje nad wyraz piękne krajobrazy. Wiele podziemnych miast i fascynująca architektura wykutych w skałach obiektów sprawia, że region ten należy do jednych z najpiękniejszych w Europie. Chętnie odwiedzanym przez turystów miastem jest Antalya, która może pochwalić się własnym portem lotniczym, witającym tysiące turystów spragnionych słońca i pięknych plaż. Zatem nie ma na co czekać! Już dziś zarezerwuj samochód na stronie HAPPYCAR i wyrusz w podróż marzeń.