• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Porto Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Porto Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu Porto

Porto to drugie co do wielkości miasto w Portugalii, które zamieszkiwane jest przez ponad 200 tysięcy osób, a cały obszar aglomeracji przez 1.5 miliona. Jest to miasto słynące z wina, wspaniałej architektury, specyficznej kultury, znakomitej kuchni. Dzięki naszej wyszukiwarce samochodów do wypożyczenia mogą Państwo liczyć na niezwykle atrakcyjne ceny za samochody, a także większą sposobność do zwiedzania regionu. Z pewnością wypożyczenie samochodu na lotnisku w Porto za pośrednictwem naszej wyszukiwarki będzie dla każdej osoby znakomitym rozwiązaniem na szybkie i komfortowe zwiedzenie Porto wraz z okolicznymi miejscowościami.

Miasto słynące z wina, wynajem samochodu Porto

Porto to miasto, jakie kojarzy się każdemu przede wszystkim z niezwykle popularnym gatunkiem wina. To właśnie tutaj z okolicznych winnic trafiają winogrona, jakie w licznych winiarniach zostają przeobrażone w mocne i słodkawe wino. Będąc w mieście można skorzystać z okazji na degustację wielu roczników prosto z beczki. Z oczywistych względów jako kierowcom odradzamy ten pomysł, jednak współpasażerowie mogą się do woli delektować wybornym trunkiem. Porto to jednak nie tylko słynne wino. Zabytkowa część miasta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spragnionym zwiedzania szczególnie polecane są takie miejsca, jak: nabrzeże Cais da Ribeira, kościół Igreja de São Francisco, Igreja e Torre dos Clérigos, Sé Catedral, Palácio da Bolsa. Poruszając się po drogach koniecznie należy przejechać się po dolnej lub górnej części mostu Ponte Dom Luís I. Obiekt ten liczy sobie 385,25 metrów i jest jednym z najbardziej charakterystycznych w Porto. Miłośnicy sztuki, techniki znajdą w mieście liczne muzea, w których można podziwiać liczne dzieła sztuki dawnej i nowoczesnej. Kolejowy dworzec Estação de São Bento, to przepiękne miejsce pełne wielobarwnych mozaik przedstawiających krajobraz oraz historię Portugalii. W mieście lub też w jego okolicy można spróbować wielu tradycyjnych potraw typowych dla północnego regionu Portugalii, jak choćby suszonego i solonego dorsza Caldo Verde - zupę z ziemniaków i kapusty, gulasz Tripas à moda do Porto, kanapkę Francesinha, czy też deser Papos de Anjos. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Porto sprawia, że od razu można ruszyć autem na zwiedzanie tego pięknego miasta.

Region Porto to specyficzne miejsce, w jakim to łączą się ze sobą góry z nadmorskim krajobrazem. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Porto, jaką mogą Państwo znaleźć dzięki naszej internetowej porównywarce cen otworzy przed państwem możliwość zobaczenia tak wspaniałego regionu, jakim jest dolina rzeki Douro. W sporej jej części mieści się najstarszy region winiarski świata, jaki został utworzony w roku 1756. Jest to dolina o długości około 150 km, wzdłuż której znajdują się niezliczone winnice. Spoglądając na południe mapy można zaobserwować Aveiro. To urokliwe miasteczko poprzecinane kanałami często nazywane jest "portugalską Wenecją". Proponowany w Porto na lotnisku wynajem samochodu będzie także okazją do udania się do Viana do Castelo. Jest to miasto położone nad brzegiem Atlantyku. Zachwyca ono bazyliką zbudowaną na wzgórzu. Miłośnicy natury i gór winni udać się wypożyczonym samochodem do Parku Narodowego Penada-Geres, jaki obejmuje cztery pasma górskie, wśród których mieszczą się małe wioski o tradycyjnej i lokalnej kulturze. Wynajem samochodu w Porto na lotnisku będzie idealną sposobnością na wycieczki po regionie.

Wyprawa na Północ, wynajętym samochodem

Będąc w Porto koniecznie należy zwiedzić północne regiony Portugalii. Dzięki naszej wyszukiwarce otrzymają Państwo możliwość wynajęcia samochodu z takich cenionych na rynku firm, jak Hertz, Europcar, Rent a star. Szybkie i komfortowe wyszukiwanie pojazdów otworzy przed każdym możliwość wyprawy na północ Portugalii, gdzie czeka Braga oraz Guimarães. Przejazd z Porto do Bragi nie powinien zająć więcej niż jedną godzinę. Braga jest miastem, jakie słynie z mieszczącego się na wzgórzu sanktuarium Bom Jesus do Monte. Braga jest ośrodkiem o ponad 2000-letniej historii, w którym to można znaleźć niezwykle wiele zabytków związanych z kulturą chrześcijańską. Niecałe pół godziny od tego miasta leży Guimarães, które również jest niezwykle znane ze swoich zabytków oraz specyficznej atmosfery. Historyczne centrum Guimarães zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mieszczą się tutaj klasztory, specyficzne wąskie, brukowane uliczki. W północnej części miasta położony jest także zamek z X wieku. Wypożyczonym samochodem na koniec wycieczki należy się także udać na wzgórze Penha. Na jego szczycie znajdują się liczne głazy narzutowe, trasy turystyczne, a także rozpościera się z niego niesamowity widok na Guimarães i okolice. Chcąc zwiedzić Porto i okolice, jak i najważniejsze regiony północnej Portugalii koniecznie należy stawiać na proponowane przez nas wypożyczenie samochodu na lotnisku w Porto.