• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Lizbona Lotnisko-Portela wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 25% u różnych wypożyczalni - Ważne do 3 października
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Opinie o wynajmie samochodów - Lizbona Lotnisko-Portela

Klienci oceniają nas na 8.3/10 w 206 recenzjach

Lizbona Lotnisko-Portela atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu lotnisko Lizbona

Międzynarodowe lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie jest oddalone od miasta o 7 km i jest największym portem lotniczym w Portugalii. Lotnisko jest przygotowane nawet na najbardziej wymagających pasażerów, dlatego też w obu terminalach działają strefy wolnocłowe, strefy pielęgnacji niemowląt, spa, bary, kawiarnie, poczta i bankomaty.

Transport z lotniska, wynajem samochodu Lizbona

Przejazd z lotniska do centrum Lizbony, bądź okolic nie będzie skomplikowany, gdyż na terenie lotniska można znaleźć wiele wypożyczalni samochodowych. Wypożyczalnie na lotnisku Lizbona - Portela obejmują Avis, Budget, Europcar, Hertz i kilka lokalnych firm. Stanowiska wypożyczalni można znaleźć w hali przylotów w Terminalu 1. Jeżeli chcą Państwo uniknąć oczekiwania na autobusy lub pociągi, bądź ciągnących się kolejek do taksówek dowożących pasażerów do pobliskich miejscowości, gorąco zachęcamy do wynajęcia samochodu w HAPPYCAR. Wynajem samochodu na lotnisku w Lizbonie opłaca się szczególnie, jeśli planują Państwo wycieczkę objazdową po Lizbonie i okolicach, jak i zwiedzanie całego regionu. Dobra sieć dróg w mieście pozwala na szybki dojazd na lub z Lotniska. Lotnisko z miastem łączy szybka trasa, obwodnica Segunda Circular (2ª Circular).

Przejazd do Lizbony wynajętym samochodem

Na zwiedzenie całego miasta powinno Państwu starczyć kilka dni, jednak dzięki wynajęciu samochodu np. na lotnisku będą mieli Państwo również czas na zwiedzenie okolic Lizbony. Koniecznie trzeba zwiedzić takie dzielnice między innymi jak: Alfama, Baixa, Belem, Alcantara, Chiado. Znaleźć w nich można wiele wąskich, urokliwych uliczek, magicznych zaułków, knajpek i restauracji z miejscowymi pysznościami. Alfama jest najstarszą dzielnicą Lizbony, przepełniona tajemniczymi zaułkami i uroczymi wąskimi uliczkami. Znaleźć tu można domy wyłożone azulejos (ceramiczne płytki, najczęściej kwadratowe pokryte błyszczącym szkliwem). Charakterystyczna jest również susząca się w oknach bielizna i sklepiki z historią. Dzielnica Alfama sięga brzegów Tygu i rozciąga się u podnóża Zamku Świętego Jerzego. Chcąc poczuć niesamowitą atmosferę tej dzielnicy, powinno się odwiedzić ją podczas czerwcowych świąt. Ulice Alfamy ozdobione są wtedy kolorowymi girlandami, gra muzyka i wszyscy się bawią. W nocy z dnia 12 na 13 czerwca, czyli przed festynem św. Antoniego rozpoczyna się sezon sardynkowy a cała dzielnica pachnie grillowanymi rybami w te dni. Kościół Santa Engrácia to jedyny kościół w Lizbonie, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Jego budowa trwała 350 lat. Rozpoczęła się jeszcze w XVII w., a skończyła w roku 1966. Kopuła kościoła jest charakterystycznym elementem miasta i najpopularniejszym punktem orientacyjnym. Kościół jest otwarty codziennie od godziny 10:00 do 17:00 oprócz poniedziałków. Co więcej, w Lizbonie znajduje się największe oceanarium w Europie.

Okolice Lizbony wypożyczonym samochodem

Wystarczy wsiąść w samochód i udać się około trzydziestu kilometrów do legendarnego miasta Sintra aby ujrzeć i poczuć prawdziwe piękno Portugalii. Podziwiać tu można bujną zieleń, pagórkowaty teren i urokliwe domki skrywające niekiedy rodzinne dramaty i potajemne romanse. Miasto w całości wpisane jest do rejestru światowego dziedzictwa UNESCO i zapewne każdy kto miał okazję rozkoszować się pięknymi zakątkami miasta z całą pewnością może to potwierdzić. Oddalona o 1,5 godziny od Lizbony Fatima jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, a przejazd między dwoma miejscami jest sprawny, gdyż z Lizbony do Fatimy prowadzi autostrada A1. Na dalszą wyprawę wynajętym samochodem proponujemy złożyć wizytę w turystycznym Porto, lub kierując się na południe kraju, odwiedzić stolicę regionu Algavre - Faro, które znane jest ze swojej wyśmienitej kuchni. Oba miasta cieszą się popularnością wśród turystów i oferują piękne plaże oraz ciekawe zabytki.

Wynajmując samochód na lotnisku w Lizbonie, gwarantują sobie Państwo niezapomniane i udane wakacje w komfortowych warunkach, a także nieograniczone czasowo wycieczki po okolicy, jak i po całej Portugalii..

Zespół HAPPYCAR życzy Państwu Przyjemnej Podróży