• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Sewilla Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Opinie o wynajmie samochodów - Sewilla Lotnisko

Klienci oceniają nas na 8.3/10 w 206 recenzjach

Sewilla Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu lotnisko Sewilla

Sewilla to piękne miasto, które ma wiele do zaoferowania zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Atrakcje znajdują się niemalże na każdej ulicy, dlatego też najlepiej i najefektywniej zwiedza się stolicę Andaluzji samochodem. Wynajmując samochód na lotnisku w Sewilii bez trudu dotrze się do tych zabytków wymienianych w przewodnikach i do tych mniej znanych, choć równie fascynujących i urokliwych. Za pomocą wyszukiwarki bardzo szybko uda się wypożyczyć odpowiedni pojazd w atrakcyjnej cenie.

Przylatując do Sewilli, można ucieszyć się z faktu, że Port Lotniczy Sewilla-San Pablo znajduje się jedynie 10 kilometrów od centrum miasta. W samym sercu największego miasta prowincji warto zwiedzić Plac Hiszpański. Osoby, które kochają zabytki, spędzają w tym miejscu, zbudowanym w latach 20. XX wieku dłuższą chwilę. Zwracając uwagę na wszystkie detale architektoniczne i na ciekawostki historyczne związane z tą atrakcją, można spędzić tu wiele godzin. Na szczęście jest wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Sewilli toteż poświęci się minimum czasu na to, by dostać się na plac. Nie bez powodu Sewilla jest jednym z trzech najpopularniejszych celów wybieranych przez turystów. Prawdziwy raj dla tej grupy odwiedzających znajduje się między Plaza del Triunfo i Plaza Virgen de los Reyes. To właśnie w tym katedralnym paśmie znajduje się jedna z największych perełek regionu, mianowicie Alkazar. Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Sewilli nabiera więc większego sensu, gdy chce się zwiedzić ten dawny pałac królewski. Został zbudowany w XI wieku i z czasem rozbudowywany, między innymi przez Piotra I Okrutnego. Budynek nie tylko zachwyca wielkością i eklektycznym połączeniem stylów architektonicznych. Tutaj także podejmowano ważne historyczne decyzje, a jedna z nich dotyczyła ekspedycji Ferdynanda Magellana. W Alkazar został również przyjęty Krzysztof Kolumb po tym jak wyruszył z tego miasta i odkrył Amerykę.

Mówi się, że to właśnie w tym regionie narodziło się flamenco. Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Sewilli pozwoli chłonąć odgłosy miasta, a w nich da się usłyszeć właśnie te dźwięki, które zachęcają do tańca. Szczególnie w pięknym i malowniczym Starym Mieście, gdzie najbardziej zapada w pamięć żydowska dzielnica Santa Cruz, gdzie urodził się słynny Don Juan. Natomiast zatrzymując się w starej dzielnicy Triana, można zakosztować smaków tradycyjnej kuchni w jednym z niedrogich barów, rozkoszując się wspaniałym widokiem na rzekę. Niezwykłym zabytkiem jest również wpisane na listę UNESCO Główne Archiwum Indii, w którym znajduje się dokumentacja zamorskich posiadłości Hiszpanii. Warto również na chwilę zatrzymać się przed Domem Piłata, czyli przed XV-wiecznym pałacem stylizowanym na dom Piłata. Pomysł ten narodził się po tym, gdy królewski namiestnik, Pedro Enriquez po pielgrzymce do Jerozolimy odkrył, że odległość z pałacu do kościoła Cruz del Campo jest identyczna jak ta z domu Piłata do Golgoty.     

Atrakcje jednak znajdują się nie tylko w samym mieście, ale również w okolicach. Wypożyczalnie samochodów na lotnisku w Sewilli są niezwykle pomocne i doświadczone. Warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej, by móc wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę partnerów Centauro, Avis, czy HolidayAutos. W ten sposób można zapewnić sobie komfortową podróż i pełną niezależność, jeśli chce się nieco wydłużyć pobyt w tym regionie, by poznać jego piękno. Kuszący jest już pobyt w Écija, miejscowości oddalonej o 85 kilometrów od Sewilli. Bardzo łatwo uda się do niej dojechać, wybierając trasę A-4. Miejscowość wciąż znajduje się w sewilskiej prowincji, a wyróżniają ją punkty archeologiczne, potwierdzające obecność Rzymian na tych ziemiach w VIII wieku p.n.e. W pobliżu, bo niecałe 83 kilometry od Sewilli jest przystań dla miłośników dzikiego zachodu. Jadąc trasą A-49 i A-483 dotrze się do El Rocío w Huelva. Drogi nie są tutaj utwardzone, a częściej od przejeżdżającego samochodu można zobaczyć mieszkańców poruszających się na koniach lub jadących bryczką. W Sewilli na lotnisku wynajem samochodu opłaci się również wtedy, gdy zechce się pojechać nieco dalej, na przykład do Rondy. Choć miasto to jest oddalone o 128 kilometrów od Sewilli, zasługuje na uwagę ze względu na wąwóz El Tajo. Rozdziera Rondę na dwie części i aż trudno uwierzyć, że nieopodal znajduje się cywilizacja, mając przez oczami widok natury nietkniętej przez człowieka.

Chcąc połączyć dzieło ludzkich rąk z oddziaływaniem sił natury, nie sposób pominąć "Balkonu Europy", czyli wspaniałego punktu widokowego, który znajduje się w Nerja, miasta oddalonego o 260 kilometrów od Sewilli, leżącego na trasie A-92. W Sewilli na lotnisku wynajem samochodu jest więc najlepszym rozwiązaniem, jeśli pragnie się dotrzeć w każdy zakątek, by naprawdę poznać ten region i zwyczaje jego mieszkańców.