• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Atlanta Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Opinie o wynajmie samochodów - Atlanta Lotnisko

Klienci oceniają nas na 8.3/10 w 206 recenzjach

Atlanta Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Atlanta jest stolicą stanu Georgia, a także jednym w większych miast USA. Ze względu na swoją lokalizację stanowi ona idealny punkt startowy jeśli chcemy zwiedzać wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej. Aby to Państwu ułatwić proponujemy wynajęcie za pomocą HAPPYCAR samochodu na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Atlancie, tak aby tuż po przylocie rozpocząć podróż życia.

Wynajem samochodu lotnisko Atlanta

Pełna nazwa lotniska w Atlancie to: Międzynarodowy Port Lotniczy Atlanta-Hartsfield-Jackson. Jest to największe lotnisko na świecie. Co roku obsługuje ono prawie 90 milionów pasażerów. Należy dodać, iż przeważa zdecydowanie ruch krajowy, pod względem lotów międzynarodowych lotnisko zajmuje dopiero 7 miejsce w Stanach Zjednoczonch. Ciekawostką jest tutaj także to, że na lotnisku znajduje się najwyższa wieża kontrolna lotów ze wszystkich amerykańskich lotnisk. Lotnisko jest bardzo duże, zajmuje ono powierzchnię ponad 1500 hektarów. Ze względu na swoją ogromną powierzchnię znajduje się ono 16 kilometrów w kierunku południowym od centrum miasta. Dlatego zachęcamy Państwa do wynajęcia samochodu na lotnisku w Atlancie. Nie będą Państwo wtedy skazani tylko na transport publiczny. Lotnisko otoczone jest gęstą siecią dróg i autostrad, dlatego Państwa dojazd z lotniska do centrum miasta potrwa zaledwie chwilę.

Odkrywanie Atlanty wynajętym samochodem

Atlanta jest pięknym miastem położonym w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Miasto jest stolicą stanu Georgia. W Atlancie mieszka około 420 tysięcy osób. Jest ono centrum metropolii liczącej ponad 5 milionów osób. Popularność Atlanty jako miasta turystycznego stale wzrasta, zajmuje ona jedno z wyższych miejsc jako najbardziej popularnych miast w Stanach Zjednoczonych. Z Atlanty pochodzi Martin Luther King. Bardzo znana postać na świecie, w 1964 otrzymał pokojową Nagrodę Nobla, stał się on popularny ze względu na swoją działalność na rzecz zniesienia dyskryminacji rasowej. Wynajem samochodu w Atlancie ułatwi Państwu odwiedzenie wszystkich miejsc. Polecamy Państwu zwiedzenie Muzeum Historycznego (Atlanta History Center), pokazującego całą historię Atlanty. Na zewnątrz muzeum można zobaczyć piękne historyczne ogrody. Proponujemy udać się także wynajętym samochodem do największego krytego akwarium na świecie- „Georgia Aquarium”. Znajdą tam Państwo zarówno ryby żyjące w wodach słodkich jak i słonych. W sumie jest tam około 120 tysięcy wodnych zwierząt. Kolejną atrakcją tego miasta jest Świat Coca-Coli. Jest to muzeum tej jednej z najpopularniejszych marek na świecie. Znajdą tam Państwo mnóstwo pamiątek świadczących o bardzo bogatej historii tej znanej na cały świat firmy. Następnym miejscem godnym polecenia jest Muzeum Wojny Secesyjnej, zobaczą tam Państwo bardzo dużo ciekawych przedmiotów z czasów wojny. Atlanta to nie tylko muzea. Polecamy Państwu wizytę w Parku Piedmont. Jest to najbardziej znany Park w Atlancie. Jest on także częstym miejscem do wypoczynku dla mieszkańców, można tam zarówno pobiegać ale i popływać oraz urządzić sobie grilla. Ten Park jest też doskonałym miejscem, w którym odbywają się różne festiwale pod gołym niebem. Atlanta ma bogatą ofertę kulturalną. Każdego roku w lipcu w mieście odbywa się National Black Arts Festival, największy na świecie festiwal kultury ludzi o „czarnych” korzeniach. Koncerty i imprezy plenerowe są częstymi wydarzeniami w mieście. Zwykle w kwietniu rozpoczyna się Georgia Renaissance Festival, w skrócie nazywany niekiedy Garenfest. Podczas jego trwania propaguje się kulturę, sztukę i historię renesansu – projekt doprawdy niespotykany w USA. Maj to święto jazzu. Atlanta Jazz Festival skupia sławy jazzowe z całego świata. W styczniu odbywa się Tydzień Martina Luthera Kinga, jednej z barwniejszych postaci politycznych, walczących o prawa czarnoskórych obywatelii Stanów Zjednoczonych. W marcu mieszkańcy Atlanty świętują Dzień św. Patryka, a w październiku każdy wybiera się na wystawy fotograficzne. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Zachęcamy Państwa także do zwiedzenia wynajętym samochodem Parku Olimpijskiego, gdzie w 1996 roku odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Największą atrakcją Parku Olimpijskiego jest fontanna, której strumienie sięgają 10 metrów w górę. Kolejną gratką dla miłośników sportu są drużyny sportowe rozgrywające swoje mecze w Atlancie. Przykładem może być tutaj występująca w lidze NBA drużyna koszykarska Atlanta Hawks. Może akurat uda się Państwu kupić wejściówki na mecz!

Wynajętym samochodem po okolicach

Wynajęcie samochodu na lotnisku w Atlancie będzie bardzo rozsądnym wyborem, jeżeli chcieliby Państwo zwiedzić większy kawałek Stanów Zjednoczonych i udać się na słoneczną Florydę. Do tego stanu turystów przyciągają takie miasta jak Miami czy miasto parków rozrywki – Orlando. Jeżeli jednak dystans okaże się dla Państwa zbyt duży, to ciekawym rozwiązaniem będzie przelot do portu lotniczego w West Palm Beach i wypożyczenie samochodu na miejscu.

Zespół HAPPYCAR życzy Państwu Przyjemnej Podróży