• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Piza Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Opinie o wynajmie samochodów - Piza Lotnisko

Klienci oceniają nas na 8.3/10 w 206 recenzjach

Piza Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Słysząc miasto Piza, pewnie od razu przychodzi Państwu na myśl najsłynniejsza budowla tego miasta, a mianowicie krzywa wieża w Pizie. Ale to oczywiście nie jedyna atrakcja jaką ma do zaoferowania to piękne włoskie miasto. Jeśli zamierzają Państwo pojechać do Pizy, to oferujemy Państwu wynajęcie samochodu na lotnisku w Pizie za pomocą portalu HAPPYCAR. Z naszą pomocą na pewno znajdą Państwo najodpowiedniejszy samochód dla siebie.

Informacje, wynajem samochodu lotnisko Piza

Międzynarodowy Port Lotniczy w Pizie jest głównym lotniskiem w Toskanii. Co roku korzysta z niego około 4,5 miliona pasażerów. Jest on oddalony od centrum Pizy o około 5,5 kilometra. Z Polski możemy udać się do Pizy z lotnisk w Warszawie i Krakowie. Piza jest miastem położonym w środkowo-zachodniej części Włoch, zamieszkałym przez około 85 tysięcy osób. Przez miasto przepływa rzeka Arno. Miasto jest znanym ośrodkiem turystycznym. Od Morza Tyrreńskiego dzieli go tylko 13 kilometrów.

Odkrywanie miasta wynajętym samochodem na lotnisku w Pizie

Największą atrakcją miasta jest oczywiście krzywa wieża czyli „Torre Pendente”, o której myślę, że wszyscy Państwo słyszeli i trzeba ją oczywiście zobaczyć. Jej budowa trwała dosyć długo, ponieważ rozpoczęła się pod koniec XII wieku, skończono ją natomiast w połowie XIV wieku. Wieża ma prawie 55 metrów wysokości i jest ona odchylona od pionu o mniej więcej 5 metrów. Kolejną atrakcją tego miasta, którą Państwu polecamy jest stojąca obok wieży katedra Santa Maria Assunta. Powstała na początku XII wieku. Jej budowa trwała ponad 50 lat. Warto ją odwiedzić ponieważ zobaczą Państwo w niej m.in. mozaikę „Chrystusa w Majestacie”. Cała katedra wybudowana jest w stylu romańskim, jednakże można dostrzec elementy stylu bizantyjskiego czy muzułmańskiego. Kolejnym ciekawym budynkiem wartym uwagi jest znajdujące się obok katedry Baptysterium, zauważą w nim Państwo mieszankę stylów architektonicznych- romanizm, gotyk oraz renesans. Jest to więc nie lada gratka dla miłośników architektury. Wszystkie te zabytki znajdują się na dużym placu o nazwie Pole Cudów („Campo dei Miracoli”). Potem proponujemy Państwu spacer promenadą rzeki Arno. Via Santa Maria wyprowadza z Campo dei Miracoli w stronę centrum, w którego wąskich zaułkach kryje się wiele pięknych kościołów i kamienic. Kierując się tą ulicą na południe, miną Państwo uniwersytecki ogród botaniczny (Giardino Botanico ) i kościół San Nicola, z drugą pizańską krzywą wieżą.

Zwiedzanie Toskanii wynajętym samochodem na lotnisku w Pizie

Piza znajduje się w jednym z piękniejszych regionów w Europie - Toskanii. Toskania jest bardzo znanym miejscem turystycznym, odwiedza ją każdego roku mnóstwo turystów z całego świata. Stolicą Toskanii jest Florencja. Dlatego polecamy Państwu wynajęcie samochodu i zwiedzenie tego naprawdę pięknego regionu. Proponujemy udanie się na wschód od Pizy, około 50 minut jazdy samochodem znajduje się kolejne miasto warte zwiedzenia, a mianowicie Empoli. Jedną z największych atrakcji tej miejscowości jest „Kościół Sant’ Andrea”, który został wybudowany w XII wieku, obok niego mogą Państwo zwiedzić ciekawe muzeum, gdzie można znaleźć bardzo dużo obrazów i rzeźb z okresu renesansu. Wynajem samochodu na lotnisku Pizie będzie ciekawym rozwiązaniem jeżeli zdecydowaliby się Państwo pojechać jeszcze bardziej na wschód, w odległości około 30 kilometrów od Empoli dotrą Państwo do stolicy Toskanii, czyli do Florencji. Po przyjeździe do tego miasta polecamy Państwu odwiedzenie słynnej „Katedry Matki Boskiej Kwietniej” („Cattedrale di Santa Maria del Fiore”). Ciekawostką jest to, iż katedra jest jedną z największych chrześcijańskich świątynii na świecie. Będą Państwo mieli możliwość wejścia schodami na samą kopułę tej pięknej budowli. We Florencji znajduje się wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć, np. Ogród Botaniczny (“Giardino dei Semplici”) oraz Pałac Medyceuszy (“Palazzo Medici-Riccardi”). Poza tymi wszystkimi zabytkami podczas pobytu w tym niezwykłym regionie powinni Państwo wybrać się na tradycyjną włoską Pizzę. Nie tak daleko od Pizy znajduje się równie czarujące miasto, a mianowicie Bolonia. Jest to siedziba słynnych włoskich marek samochodowych, a także ważny ośrodek ceramiczny i skórzano – obuwniczy we Włoszech.

Proszę się dłużej nie zastanawiać i już dziś zarezerwować najlepszy dla siebie samochód w odpowiednim terminie i miejscu za pomocą portalu HAPPYCAR. Dzięki wynajętemu samochodowi będą Państwo mieli zdecydowanie łatwiej i wygodniej zwiedzać Pizę oraz cały region Toskanii.

Zespół HAPPYCAR życzy Państwu Przyjemnej Podróży