• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Bergamo Lotnisko-Orio Al Serio wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 20% u różnych wypożyczalni - Ważne do 4 czerwca 2024
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Bergamo Lotnisko-Orio Al Serio atrakcje i porady turystyczne

Już od pierwszych chwil w tym mieście inaczej się oddycha. Czuje się tu klimat prawdziwego włoskiego dolce vita. Bergamo - miasto często niedoceniane ze względu za swoje bliskie sąsiedztwo z Mediolanem. Warto pamiętać, że znajduje się tu nie tylko lotnisko ale także wiele pięknych zakątków, które warto odwiedzić. Najwygodniejszym sposobem na podróżowanie będzie wypożyczenie samochodu w Bergamo na lotnisku. W ten sposób można komfortowo i szybko dostać się między innymi do Citta' Alta - serca Bergamo. Nasza internetowa wyszukiwarka i porównywarka cen pozwoli Państwu jeszcze przed wylotem porównać ceny różnych wypożyczalni samochodów takich jak Hertz, Sicily by Car, Easyauto czy InterRent. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze, a przede wszystkim dokładnie zaplanować każdy etap podróży jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Bergamo - miejsce jedyne w swoim rodzaju. Tutaj znajdą Państwo kwintesencję włoskiego stylu życia. Panuje tu nieśpieszna atmosfera włoskiej prowincji. Nie oznacza to jednak, że wieje tu nudą. W tym mieście roi się od tajemniczych zakątków wartych obejrzenia. Swoją przygodę z tym miastem można zacząć już na wczesnym etapie. Wypożyczalnia samochodów w Bergamo na lotnisku to pierwsze miejsce, w którym zapoznajemy się z okolicą. To również świetny sposób na wygodne podróżowanie. Wypożyczony samochód umożliwia zwiedzenie najciekawszych lokalizacji w mieście. Na początek warto zajrzeć do wspomnianej już zabytkowej części Citta' Alta - części schowanej za wiekowymi murami, które kryją w sobie niezliczone tajemnice. W Citta' Bassa z kolei tętni cywilizacja. Pełno w niej samochodów i nowoczesności. Wypożyczalnia samochodów w Bergamo na lotnisku pozwala na zwiedzenie obu części Bergamo. Część zabytkowa dostępna jest dla samochodów w wyznaczonych godzinach. Możliwe są także dojazdy celowe, na przykład do hoteli czy restauracji.

Wycieczkę po Bergamo można rozpocząć od Piazza Vecchia znajdującym się w samym sercu górnej, starej części miasta. Dawniej było tu centrum kulturalne i polityczne. Teraz, w upalne dni, można ochłodzić się w fontannie znajdującej się w centrum placu, ufundowanej przez Alvise Contarini. Warto także wspiąć się na wieżę miejską zbudowaną w XII wieku. Na uwagę zasługuje również fasada biblioteki miejskiej oraz Palazzo della Ragione wzniesiony w XII wieku. By wycieczka była jeszcze ciekawsza, na Piazza Vecchia można dostać się za pomocą kolejki linowej, wykorzystując wcześniej wypożyczenie samochodu w Bergamo na lotnisku. Kolejka liczy sobie już ponad 120 lat i sama w sobie stanowi świetną atrakcję. Dzięki niej można dostać się bezpośrednio na Piazza Mercato delle Scarpe, znajdującego się niedaleko Piazza Vecchia i kontynuować wycieczkę po zabytkowej części Bergamo. Tutaj na każdym kroku wita zwiedzających klimat średniowiecza. Dobrze zachowane budowle pozwalają poczuć swoją historię i choćby na chwilę zanurzyć się w zupełnie innej rzeczywistości. Szczególnie wart polecenia jest spacer między via Gombito a via Colleoni. Po zwiedzeniu starej części miast można wykorzystać w Bergamo na lotnisku wynajem samochodu i oszczędzając czas, pojechać do nowej części Citta' Bassa, która także obfituje w interesujące obiekty turystyczne. Sentierone to fragment miasta ukończony w 1927 roku, który obecnie stanowi chętnie uczęszczane miejsce spacerów. Dla lubiących poszaleć na zakupach, na via XXS Settembre znajduje się mnóstwo interesujących sklepów. Niedaleko via Tosso można także zobaczyć doskonale zachowane budowle z XIX wieku, między innymi siedzibę władz prowincji i prefekturę.

Bergamo nazywane jest "Bramą do Mediolanu". To dobry początek, by wyruszyć w trasę z lotniska w Bergamo do Mediolanu właśnie. Trasa jest niedługa, a droga dobrej jakości. Po zwiedzeniu Bergamo, Mediolan będzie stanowił pewną odmianę. Jest to stolica mody i prawdziwa metropolia. Tu na każdym kroku nowoczesność miesza się z historią. By zasmakować w pięknych włoskich krajobrazach tego regionu, pokonując trasę do Mediolanu, warto zahaczyć także o jezioro Como, słynące z bliskiego sąsiedztwa celebrytów i zapierających dech w piersiach widoków. W Bergamo na lotnisku wynajem samochodu to doskonała opcja, by wygodnie podróżować. Możliwość wypożyczenia samochodu daje podróżującym prawdziwy komfort. Samochód można wypożyczyć, wybierając jedną z wielu działających na rynku firm. Umożliwiają one niezwykle łatwe odebranie samochodu na miejscu, w pełni wyposażonego, co gwarantuje wygodną i przyjemną podróż po Bergamo i regionie. Warto także wykorzystać porównywarkę cen, która pozwala na szybkie sprawdzenie aktualnych ofert i promocji wybranych wypożyczalni. Dzięki niej zyskacie Państwo pewność wyboru najtańszej i najwygodniejszej oferty. Z tą porównywarką cen podróż zostanie zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach i pozwoli zaoszczędzić Państwa czas i pieniądze. Warto wybrać wypożyczenie samochodu w Bergamo na lotnisku, by cieszyć się pięknymi widokami i zabytkami.