Wypożyczalnia Samochodów Sztokholm

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 114 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 9 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 04 wrz 2020, 10:44 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Sztokholm

Mały samochód

Mały samochód

Od 114 zł za dzień
przy 9 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 10:44 .

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 10:44 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 137 zł za dzień
przy 9 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 10:44 .

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 10:44 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 144 zł za dzień
przy 9 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 10:44 .

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 10:44 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Sztokholm

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Sztokholm:

4.8 do 5 (208 oceny)

(4.9 do 5)
Po prostu klasa!
Ocena wynajętego samochodu przez Kamil G.- 17 lip 2015, 14:10
(4.2 do 5)
Odpowiedzi, które otrzymałam przez infolinię były wyczerpujące, miła obsługa.
Ocena wynajętego samochodu przez Alicja C.- 18 lip 2015, 18:43
(4.4 do 5)
Miła i życzliwa obsługa.
Ocena wynajętego samochodu przez Joanna K.- 19 lip 2015, 03:56
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Sztokholm

Tanie wynajęcie samochodu Sztokholm

Leżący na wschodnim wybrzeżu Szwecji, Sztokholm oferuje odpowiednie atrakcje dla turystów o różnych upodobaniach. W celu zwiedzania miasta i okolic najodpowiedniejszy będzie samochód. W tym celu HAPPYCAR ma dla Państwa szereg ofert, spośród których mogą Państwo wybrać najlepszą. Sztokholm położony jest na 14 wyspach połączonych ze sobą ulicami i drogami i to powoduje, że jeszcze bardziej jest godny wizyty, a wynajęty samochód z pewnością ją Państwu ułatwi.

Informacje ogólne

Sztokholm jest największym miastem Szwecji oraz jego stolicą. Tu znajduje się także siedziba rządu, rodziny królewskiej i władz administracyjnych. Metropolia Sztokholmu jest zamieszkiwana przez nieco ponad 2 mln ludzi. Według niektórych badaczy, nazwa miasta pochodzi od dwóch słów: stock-kamień i holme-wyspa, wysepka. Po raz pierwszy miasto pojawiło się w dokumentach w roku 1252, gdy kopalnie w Bergslagen zrobiły z niego ważne miejsce w dziedzinie handlu żelazem. Sztokholm nazywany jest także Wenecją Północy, ponieważ cały obszar stołeczny obejmuje archipelag sztokholmski, czyli 24 tysiące wysp, wysepek i skał przybrzeżnych. Sztokholm to także główny ośrodek gospodarczy, turystyczny, przemysłowy i kulturalno-naukowy w Szwecji. Jest drugim po Goteborgu portem handlowym. Dawniej Sztokholm był członkiem Hanzy, co było bodźcem do szybszego rozwoju miasta.

Atrakcje i zabytki, wynajem samochodu Sztokholm

Sztokholm powstał na miejscu niewielkiej rybackiej osady założonej w kluczowym punkcie cieśniny Norrstrom, gdzie istniały dawniej umocnienia obronne strzegące chociażby szlaku do Sigtuny. Obecnie można to wszystko oglądać jako sztokholmskie stare miasto nazywane Gambla Stan. Szczególne znaczenie dla rybactwa i łowiectwa miało położenie między Morzem Bałtyckim, a wielkim jeziorem Mälaren. Z czasem doskonała trasa żeglugowa została wykorzystana także przez kupców. Dokładne początki miasta nie są znane, ale uznaje się założenie twierdzy Tre Kronor. Twierdza nie przetrwała do czasów dzisiejszych, ale na jej miejscu powstał Pałac Królewski, który można obecnie oglądać. Pierwsze umocowania powstały w X wieku, a mury tutejszej twierdzy powstały 200 lat później. W kolejnym stuleciu dokonano przebudowy twierdzy na siedzibę królewską. W roku 1697 pałac renesansowy, który został przebudowany z woli Wazów, spłonął doszczętnie. Na jego miejscu powstała nowa budowla, która stanowiła mieszankę rzymskiego, włoskiego, francuskiego i szwedzkiego stylu. Pierwszym monarchą, który tu osiadł był Adolf Fryderyk. Warto także odwiedzić Kościół św. Mikołaja (Storkyrkan lub Sankt Nicolai kyrka). Kościół jest znaną i cenioną katedrą w Szwecji, w której to odbywają się wszystkie istotniejsze uroczystości dworskie, takie jak koronacje, śluby, chrzty i pogrzeby. W świątyni można także podziwiać bezcenne dzieła sztuki. Są wśród nich rzeźba Bernta Notkego, która upamiętnia Świętego Jerzego ze smokiem, lub także obraz nieznanego autora przedstawiający Sąd Ostateczny. Fasada kościoła została dostosowana do otoczenia Pałacu Królewskiego. Także we wnętrzu znajdują się królewskie ławy i ambona. Mimo iż sztokholmski ratusz powstał zdecydowanie niedawno, bo w 1923 roku, to uchodzi za jeden z symboli miasta. Inspiracją do powstania ratusza był wenecki Pałac Dożów. To właśnie tutaj wydawane są uroczyste bankiety na cześć laureatów Nagrody Nobla. Przykładem holenderskiego baroku, który można odnaleźć w Sztokholmie jest Dom Rycerstwa (Riddarhuset). Budynek świetnie oddaje XVII-wieczne kształty i kolory. W dawnych czasach odbywały się tutaj obrady arystokratycznego stanu, który był jednym z czterech reprezentowanych w szwedzkim parlamencie stanowym.

Wynajętym samochodem w okolice Sztokholmu

Wynajem samochodu Sztokholm oferuje wiele możliwości zorganizowania sobie wolnego czasu. Mając do dyspozycji samochód są Państwo niezależni i sami decydują gdzie i kiedy chcą jechać. Warto wybrać się w okolice Sztokholmu aby chociażby podziwiać piękne krajobrazy. Dobrym kierunkiem może okazać się Park Narodowy Tyresta. Jest on oazą spokoju, gdzie w pełni zregenerują Państwo swoje siły. Park oferuje wiele możliwości do spaceru i aktywności na świeżym powietrzu. Dlatego nie ma co zwlekać i już dziś zadbać o szczegóły urlopu, rezerwując samochód dzięki HAPPYCAR.