• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Petersburg wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Petersburg

Sty.
max 21° min 16°
7
Lu.
max 24° min 18°
6
Mar.
max 25° min 19°
9
Kw.
max 28° min 21°
10
Maj.
max 30° min 23°
17
Cze.
max 32° min 26°
17
Lip.
max 33° min 27°
29
Sie.
max 33° min 27°
24
Wrz.
max 31° min 26°
23
Pa.
max 28° min 22°
8
Lis.
max 25° min 20°
8
Gru.
max 19° min 14°
11

Tygodniowa prognoza pogody Petersburg

Pogoda Petersburg dni

Środa 04-10-2023 Średnie opady deszczu 8° / 16°
Czwartek 05-10-2023 Średnie opady deszczu 8° / 13°
Piątek 06-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 3° / 8°
Sobota 07-10-2023 Częściowe zachmurzenie 1° / 7°
Niedziela 08-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 0° / 6°
Poniedziałek 09-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 0° / 7°
Wtorek 10-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 1° / 6°
Środa 11-10-2023 Słonecznie/Bezchmurnie 0° / 5°
Czwartek 12-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 1° / 5°
Piątek 13-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 4° / 9°
Sobota 14-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 9°
Niedziela 15-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 4° / 6°
Poniedziałek 16-10-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 1° / 5°
Wtorek 17-10-2023 Zachmurzenie 0° / 4°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Opinie o wynajmie samochodów - Petersburg

Klienci oceniają nas na 8.3/10 w 206 recenzjach

Petersburg atrakcje i porady turystyczne

Informacje ogólne, wynajem samochodu Sankt Petersburg

Sankt Petersburg jest drugim, największym miastem w Rosji, skupiającym 5 milionów mieszkańców. Miasto znajduje się w europejskiej części kraju, a dokładniej na północnym zachodzie, mniej więcej 100 km od granicy z Finlandią i Estonią. Petersburg jest drugim po Moskwie ośrodkiem kulturowym i finansowym kraju. W Petersburgu znajduje się prężnie działający port lotniczy Pułkowo, które przyjmuje i odprawia loty międzynarodowe, w tym loty z Warszawy. Najlepszym rozwiązaniem więc będzie wynajęcie samochodu w Petersburgu zaraz po wylądowaniu, aby jak najszybciej wyruszyć w podróż po magicznym Petersburgu i jego okolicach.

Atrakcje, wynajem samochodu Sankt Petersburg

Sankt Petersburg wybudowany jest na około 40 wyspach, które łączą się ze sobą dzięki ponad 300 mostom. Właśnie przez liczne mosty miasto nazywane jest „Wenecją Północy” i jednocześnie jest to najbardziej europejskie ze wszystkich rosyjskich miast. Stało się tak, gdyż car Piotr I, zafascynowany Europą, chciał otworzyć Rosji drzwi na zachód. Petersburg to jedno z piękniejszych miast na świecie, dlatego też wynajem samochodu będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zwiedzić jak najwięcej i nie chcą być zależni od transportu publicznego. Miłośnicy sztuki i architektury z pewnością odnajdą się w tym pięknym mieście. To właśnie w Petersburgu znajduje się chyba najbogatsze muzeum na świecie, czyli Ermitaż. W jego skład wchodzi kilka budynków, m. in. Pałac Zimowy wybudowany dla Katarzyny II na wzór francuskiego Wersalu. Równie piękną budowlą jest Pałac Peterhof, który wraz ze swoimi ogrodami tworzy jedną, piękną całość. Cały kompleks ani trochę nie odbiega od Wersalu. Największe wrażenie na turystach robi chyba Wielka Kaskada, składająca się z 200 strumieni i ponad 40 złotych posągów. Petersburg, tak jak i Moskwa, słynie z wielkich świątyń. W mieście znajduje się kilka bardzo znanych cerkwi, jednakże największą z nich i drugą największą w kraju jest Sobór św. Izaaka, który jest w stanie pomieścić aż 14 tysięcy wiernych. Co ciekawe, odwiedzając ten sobór można wejść na taras widokowy i podziwiać okolice, jak również odwiedzić muzeum, które znajduje się na piętrze katedry. Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Cerkiew na Krwi to cerkiew wybudowana w typowym dla rosyjskiej architektury sakralnej stylu. Charakteryzuje się kolorowymi kopułami, mozaikami, płytkami ceramicznymi i innymi emaliowanymi elementami. Całość przypomina słynny Sobór Wasyla Błogosławionego w Moskwie. Oprócz zabytków sakralnych w Petersburgu można zwiedzić miejsca typowo historyczne, jak na przykład Twierdzę Petropawłowską, wybudowaną do obrony przed Szwedami. Warto wiedzieć, że w twierdzy byli więzieni, między innymi Fiodor Dostojewski, Maksym Gorkij, Lew Trocki czy Tadeusz Kościuszko. Będąc na terenie twierdzy warto również wejść do Soboru Świętych Piotra i Pawła w Petersburgu, w której znajdują się ikony znanych artystów. Jeżeli mają Państwo ochotę na spacer nocną porą to zdecydowanie dobrym wyborem będzie Newski Prospekt. Jest to ulica zaprojektowana przez samego cara Piotra Wielkiego i co ciekawe - jest ona najdłuższą ulicą w mieście.

Okolice Petersburga wynajętym samochodem

Jeżeli są Państwo zachwyceni bogactwem Rosji to dobrym pomysłem będzie wyprawa 25 km na południe od Petersburga do Carskiego Sioła, aby zobaczyć przepych Wielkiego Pałacu Jekaterynińskiego. Mówi się, że osobom, które pokochały Petersburg, nigdy nie spodoba się Moskwa. Ale o tym warto przekonać się samemu. Mogą Państwo wyruszyć do Moskwy wynajętym samochodem lub kupić bilet z petersburskiego lotniska na jedno z trzech lotnisk w stolicy. W Moskwie poczują Państwo klimat dużo bardziej rosyjski niż w Petersburgu. Warto więc samemu poznać mieszankę okresów – od rosyjskiej tradycji carskiej, przez socjalistyczne budowle i kult Związku Radzieckiego, po nowoczesną Moskwę w pełnej przeszklonych wieżowców dzielnicy Moscow City. Będąc w Moskwie z pewnością nie można odpuścić sobie Placu Czerwonego i Kremla. Jeżeli jednak wolą Państwo zostać na północy, bądź Moskwę znają już bardzo dobrze, to wartą rozważenia jest wycieczka do estońskiego Tallina. Jest to miasto bardzo ciekawe, ponieważ widoczne są w nim wpływy skandynawskie, rosyjskie i oczywiście bałtyckie. Wypożyczenie samochodu w Petersburgu to świetne rozwiązanie, jeżeli rozważają Państwo również wybrać się do Helsinek. Znajdują się trochę dalej od Tallina, ale z pewnością nie będą Państwo zawiedzeni. Tak aktywne wakacje zapamiętają Państwo na bardzo długo.

Wypożyczalnie samochodowe w Petersburgu wraz z HAPPYCAR służą pomocą i z pewnością pomogą Państwu wybrać odpowiedni samochód w najkorzystniejszej cenie.