Wypożyczalnia Samochodów Estonia

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Estonia

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Estonia:

4.8 do 5 (207 oceny)

(4.2 do 5)
hApPyCaR :-)
Ocena wynajętego samochodu przez Ewa K.- 18 lip 2015, 03:10
(4.6 do 5)
Ludzie z infolinii pomocni i uprzejmi, dziękuje za odpowiedź na moje wszystkie pytania!
Ocena wynajętego samochodu przez Ola G.- 18 lip 2015, 05:33
(4 do 5)
Osobiście polecam 
Ocena wynajętego samochodu przez Janusz K.- 19 lip 2015, 06:02
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Estonia

Polecamy wycieczkę wynajętym samochodem przez niezwykły kraj jakim jest Estonia. Oferuje ona bowiem niezliczone możliwości i atrakcje turystyczne. Podróż można najlepiej rozpocząć z lotniska w Tallinie. Rezerwując wcześniej samochód za pośrednictwem HAPPYCAR mogą państwo ustalić kiedy i o jakiej godzinie samochód powinien zostać podstawiony na miejsce. Wynajem samochodu w tym wyjątkowym kraju jakim jest Estonia to doskonały sposób na jego poznanie.

Informacje ogólne

Republika Estońska jest położona w północnej części Europy nad Morzem Bałtyckim. Estonia jako państwo powstała po I wojnie światowej. Obecnie jest członkiem Unii Europejskiej i NATO. Nazwa kraju we współczesnym języku estońskim (Eesti) prawdopodobnie wywodzi się od nazwy Aesti nadanej przez starożytnych Germanów. Przez silne wpływy skandynawskie wielu Estończyków uznaje się za Skandynawów. Sama nazwa stolicy Tallin oznacza „Duńskie Miasto”, co jest potwierdzeniem silnych wpływów szwedzkich i duńskich. Pod względem kulturowym czy wyznaniowym, Estonia jest dość podobna do sąsiedniej Finlandii. W skład Estonii wchodzą także liczne wyspy i wysepki znajdujące się w Zatoce Ryskiej. Większość terenu pokrywają niziny. Panuje tu klimat umiarkowany, przejściowy między kontynentalnym a morskim.

Atrakcje i zabytki Estonii, wynajem samochodu

Estonia ma wiele do zaoferowania turystom. Wynajem samochodu Estonia daje możliwość na poznanie tego niesamowitego kraju. Podróż najlepiej zacząć od stolicy Estonii, Tallina. Jest on jednym z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych w całej Europie. Stare Miasto Tallina przez wieki było podzielone na dwa samodzielne organizmy: Górne i Dolne Miasto. Dzisiaj zachwyca swoimi kamienicami w pastelowych kolorach, potężnym obwarowaniem i uroczymi kawiarenkami. Tallin jest położony nad morzem i wzdłuż jego wybrzeża położone są obiekty z różnych epok. Kolejne duże estońskie miasto to Tartu, w którym znajduje się uniwersytet. Miasto jest kolorowe i dość głośne z tego powodu a szczególnie wiosną, kiedy odbywają się Dni Studenckie i kończy się rok akademicki. Latem jest nieco spokojniej, a wielu mieszkańców wyjeżdża do Parnawy, nazywanej letnią stolicą Estonii. We wspomnianych już miastach można odnaleźć sporo pamiątek po panujących tu niegdyś Duńczykach, Niemcach, Szwedach, Rosjanach oraz Polakach. Szczególnie warto przyjrzeć się tutejszej architekturze, sztuce i symbolice. Zaskakujący może być fakt, iż kolory flagi Tartu to biały i czerwony. Zbieżność z flagą Polski nie jest przypadkowa. Została ona nadana miastu podczas polskiego panowania. Oprócz wpływów krajów ościennych na kulturę Estonii, można zauważyć także jej rodzinne filary. Są nimi rodzimy estoński folklor oraz sztuka i kultura europejska. Dobrym przykładem jest Festiwal Pieśni i Tańca, cieszący się ogromną popularnością. Jego historia liczy już sobie prawie 150 lat. Wystawy sztuki można oglądać w licznych muzeach. Znajdują się w nich wspaniałe dzieła pochodzące ze średniowiecza, jak i kreatywne instalacje współczesnych artystów. Będąc w Estonii nie można zapomnieć o jej wyjątkowym skarbie jakim jest przyroda. Wybrzeże liczy kilka tysięcy kilometrów, dodatkowo znajduje się tu około 1,5 tysiąca wysp, setki zatok, klify i mokradła. Na lądzie znajdziemy bagna, jeziora, malownicze wzgórza i lasy.

Wycieczka po Estonii wynajętym samochodem

Prawie 44% kraju jest zalesiona, a wynajem samochodu daje możliwość cieszyć się tą wspaniałą przyrodą w dowolnym momencie Państwa podróży przez Estonię. Dodatkowo poleca się wizytę w Parku Narodowym, gdzie można podziwiać naturę. Jadąc dalej przy odrobinie szczęścia mogą Państwo zobaczyć zająca bielaka. Jeśli komuś wciąż mało jest przyrody i piękna natury Estonii, warto udać się na wybrzeże, gdzie można spędzić niezapomniany dzień nad morzem. Wynajem samochodu w Estonii i jego odbiór na lotnisku w Tallinie, tak właśnie może rozpocząć się przygoda. Najlepiej już dziś zarezerwować samochód przez internet na portalu HAPPYCAR. Nasz zespół serwisowy zajmie się wszystkim i będzie służył radą o każdej porze.