• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Estonia wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 25% u różnych wypożyczalni - Ważne do 29 lutego 2024
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Estonia

Sty.
max min -2°
22
Lu.
max min -3°
16
Mar.
max min -3°
7
Kw.
max min
11
Maj.
max 12° min
14
Cze.
max 20° min 12°
13
Lip.
max 22° min 14°
21
Sie.
max 25° min 16°
14
Wrz.
max 15° min
14
Pa.
max 11° min
18
Lis.
max min
15
Gru.
max min -3°
23

Tygodniowa prognoza pogody Estonia

Pogoda Estonia dni

Środa 28-02-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 0° / 5°
Czwartek 29-02-2024 Częściowe zachmurzenie 0° / 5°
Piątek 01-03-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 0° / 5°
Sobota 02-03-2024 Częściowe zachmurzenie 0° / 6°
Niedziela 03-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 3° / 6°
Poniedziałek 04-03-2024 Częściowe zachmurzenie 2° / 6°
Wtorek 05-03-2024 Częściowe zachmurzenie 0° / 1°
Środa 06-03-2024 Częściowe zachmurzenie -2° / -1°
Czwartek 07-03-2024 Częściowe zachmurzenie -4° / -2°
Piątek 08-03-2024 Lekkie opady mroźnego deszczu -2° / -1°
Sobota 09-03-2024 Lekkie opady mroźnego deszczu -2° / 0°
Niedziela 10-03-2024 Lekkie opady mroźnego deszczu -1° / 1°
Poniedziałek 11-03-2024 Lekkie opady mroźnego deszczu -3° / -1°
Wtorek 12-03-2024 Częściowe zachmurzenie -4° / -1°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Estonia atrakcje i porady turystyczne

Polecamy wycieczkę wynajętym samochodem przez niezwykły kraj jakim jest Estonia. Oferuje ona bowiem niezliczone możliwości i atrakcje turystyczne. Podróż można najlepiej rozpocząć z lotniska w Tallinie. Rezerwując wcześniej samochód za pośrednictwem HAPPYCAR mogą państwo ustalić kiedy i o jakiej godzinie samochód powinien zostać podstawiony na miejsce. Wynajem samochodu w tym wyjątkowym kraju jakim jest Estonia to doskonały sposób na jego poznanie.

Informacje ogólne

Republika Estońska jest położona w północnej części Europy nad Morzem Bałtyckim. Estonia jako państwo powstała po I wojnie światowej. Obecnie jest członkiem Unii Europejskiej i NATO. Nazwa kraju we współczesnym języku estońskim (Eesti) prawdopodobnie wywodzi się od nazwy Aesti nadanej przez starożytnych Germanów. Przez silne wpływy skandynawskie wielu Estończyków uznaje się za Skandynawów. Sama nazwa stolicy Tallin oznacza „Duńskie Miasto”, co jest potwierdzeniem silnych wpływów szwedzkich i duńskich. Pod względem kulturowym czy wyznaniowym, Estonia jest dość podobna do sąsiedniej Finlandii. W skład Estonii wchodzą także liczne wyspy i wysepki znajdujące się w Zatoce Ryskiej. Większość terenu pokrywają niziny. Panuje tu klimat umiarkowany, przejściowy między kontynentalnym a morskim.

Atrakcje i zabytki Estonii, wynajem samochodu

Estonia ma wiele do zaoferowania turystom. Wynajem samochodu Estonia daje możliwość na poznanie tego niesamowitego kraju. Podróż najlepiej zacząć od stolicy Estonii, Tallina. Jest on jednym z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych w całej Europie. Stare Miasto Tallina przez wieki było podzielone na dwa samodzielne organizmy: Górne i Dolne Miasto. Dzisiaj zachwyca swoimi kamienicami w pastelowych kolorach, potężnym obwarowaniem i uroczymi kawiarenkami. Tallin jest położony nad morzem i wzdłuż jego wybrzeża położone są obiekty z różnych epok. Kolejne duże estońskie miasto to Tartu, w którym znajduje się uniwersytet. Miasto jest kolorowe i dość głośne z tego powodu a szczególnie wiosną, kiedy odbywają się Dni Studenckie i kończy się rok akademicki. Latem jest nieco spokojniej, a wielu mieszkańców wyjeżdża do Parnawy, nazywanej letnią stolicą Estonii. We wspomnianych już miastach można odnaleźć sporo pamiątek po panujących tu niegdyś Duńczykach, Niemcach, Szwedach, Rosjanach oraz Polakach. Szczególnie warto przyjrzeć się tutejszej architekturze, sztuce i symbolice. Zaskakujący może być fakt, iż kolory flagi Tartu to biały i czerwony. Zbieżność z flagą Polski nie jest przypadkowa. Została ona nadana miastu podczas polskiego panowania. Oprócz wpływów krajów ościennych na kulturę Estonii, można zauważyć także jej rodzinne filary. Są nimi rodzimy estoński folklor oraz sztuka i kultura europejska. Dobrym przykładem jest Festiwal Pieśni i Tańca, cieszący się ogromną popularnością. Jego historia liczy już sobie prawie 150 lat. Wystawy sztuki można oglądać w licznych muzeach. Znajdują się w nich wspaniałe dzieła pochodzące ze średniowiecza, jak i kreatywne instalacje współczesnych artystów. Będąc w Estonii nie można zapomnieć o jej wyjątkowym skarbie jakim jest przyroda. Wybrzeże liczy kilka tysięcy kilometrów, dodatkowo znajduje się tu około 1,5 tysiąca wysp, setki zatok, klify i mokradła. Na lądzie znajdziemy bagna, jeziora, malownicze wzgórza i lasy.

Wycieczka po Estonii wynajętym samochodem

Prawie 44% kraju jest zalesiona, a wynajem samochodu daje możliwość cieszyć się tą wspaniałą przyrodą w dowolnym momencie Państwa podróży przez Estonię. Dodatkowo poleca się wizytę w Parku Narodowym, gdzie można podziwiać naturę. Jadąc dalej przy odrobinie szczęścia mogą Państwo zobaczyć zająca bielaka. Jeśli komuś wciąż mało jest przyrody i piękna natury Estonii, warto udać się na wybrzeże, gdzie można spędzić niezapomniany dzień nad morzem. Wynajem samochodu w Estonii i jego odbiór na lotnisku w Tallinie, tak właśnie może rozpocząć się przygoda. Najlepiej już dziś zarezerwować samochód przez internet na portalu HAPPYCAR. Nasz zespół serwisowy zajmie się wszystkim i będzie służył radą o każdej porze.

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Europa
  3. Wypożyczalnia samochodów Estonia