Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Austria

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania, dostaniesz kupon zniżkowy w wysokości 40zł

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Austria

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Austria:

4.5 do 5 (177 oceny)

(5 do 5)
Wszystko
Ocena wynajętego samochodu przez Daniel G.- 11 gru 2018, 12:57
(4.5 do 5)
Prosty system rezerwacji i cena.
Ocena wynajętego samochodu przez Patryk C.- 08 gru 2018, 08:55
(5 do 5)
Witam polecam wypożyczalnie happy car wszystko było zgodnie z umową cena na tydzień auta była zadowalająca prócz tego firma ta z powrotem zawiozła nas na lotnisko za darmo.POLECAM.
Ocena wynajętego samochodu przez katarzyna f.- 06 gru 2018, 11:22

Wypożyczalnia samochodów Austria

Tanie wynajęcie samochodu Austria

Leżąca w sercu Europy Austria to kolejne państwo godne odwiedzenia. Sąsiedzi Austrii to m. in. Czechy i Niemcy. Wynajem samochodu w Austrii to doskonała opcja na podróż zarówno rodzinną jak i z paczką znajomych. Zimą Austria przyciąga turystów zapierającymi dech w piersiach górami, ze swoimi wspaniałymi stokami narciarskimi. Panorama Alp jest niemalże nie do opisania, trzeba to samemu zobaczyć. Każdy kto zdecyduje się na podróż samochodem przez Austrię, może cały narciarski ekwipunek wygodnie zapakować do samochodu. Latem można wybrać się na wspaniałe piesze wędrówki, podziwiając przy tym drewniane domki i malownicze krajobrazy górskie, pełne zielonych łąk.

Informacje ogólne, wynajem samochodu

Państwo położone w Europie Środkowej, nie posiada dostępu do morza. Austria charakteryzuje się klimatem umiarkowanym, ale ze względu na położenie i rzeźbę terenu, występują tu lokalne różnice klimatyczne. Ciekawostką jest występowanie na terenie Austrii fenu, ciepłego i suchego wiatru, który wiejąc w kierunku północnym potrafi podnieść w krótkim czasie temperaturę nawet o 20 °C. Znaczna część kraju pokryta jest przez góry, najwyższy punkt to Grossglockner. Przez Austrię przepływa także rzeka Dunaj, a największym jeziorem kraju jest Jezioro Bodeńskie.

Kultura w Austrii

Dzisiaj w dużej mierze kultura Austrii kojarzy się z muzyką i to głównie muzyką poważną. Z Austrią związanych jest wiele muzyków, takich jak: Wolfgang Amadeusz Mozart, bracia Józef i Michael Haydn, Johann Strauss czy Franz Schubert. Tu tworzył i żył Ludwig van Beethoven. Filharmonia wiedeńska jest uznawana dziś za za jedną z najbardziej renomowanych orkiestr świata. Z Austrią związanych jest także sporo znanych architektów i malarzy oraz wielu pisarzy, dramatopisarzy i poetów, którzy byli zdobywcami Nagrody Nobla. Także wielu znanych ekonomistów, naukowców, filozofów czy psychologów pochodziło z Austrii.

Pałac Schönbrunn

Został zbudowany na przełomie XVII/XVIII wieku na zlecenie cesarza Leopolda I. Obecnie znajduje się w 13. dzielnicy Wiednia a w roku 1996 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzisiejszy barokowy wygląd i kolor elewacji pałac zawdzięcza Marii Teresie, której ulubionym kolorem był żółty. We wnętrzu znajdują się liczne freski i sztukateria. Apartamenty pałacu są udostępnione zwiedzającym a w przybudówce znajduje się Muzeum Powozów. Teren wokół pałacu to ogród w stylu francuskim, a znajduje się także w nim Palmiarnia Schönbrunn. Jest jedną z największych palmiarni w Europie. Znajdują się tu rośliny z pierwotnych lasów trzech kontynentów. Pawilon podzielony jest na trzy części według rodzaju klimatu. Klimat okołobiegunowy, umiarkowany i tropikalny. Palmiarnię można zwiedzać także nocą z poziomu galerii pod dachem. W pałacu mieści się 1441 komnat, lecz tylko 45 jest udostępnionych dla zwiedzających.

Austriackie Parki Narodowe wynajętym samochodem

Wynajem samochodu w Austrii to dobry sposób aby odwiedzić liczne parki narodowe. Park Narodowy Jezioro Nezyderskie-Seewinkel znajdujący się w Burgenland jest jedynym w Europie Środkowej parkiem założonym na terenach stepowych. Tu znajduje się Jezioro Nezyderskie, które jest typowym jeziorem stepowym, Szczególnym czasem jest okres ptasich godów, kiedy to park stanowi azyl dla przelatujących ptaków. Kolejny park narodowy znajdujący się w Karyntii oraz także w Salzburgu park narodowy to Park Narodowy Wysokich Taurów. Najcenniejszy skarb tegoż parku to typowe alpejskie krajobrazy z turniami, lodowcem Pasterze, dolinami i wodospadami. Znajduje się tu także bogaty świat roślin i zwierząt. Chcąc zgłębić tajemnice parku można wybrać się na piesze wędrówki, w ramach prelekcji ze slajdami i imprez specjalnych dla dzieci. Ciekawym pomysłem będzie zwiedzenie stolicy kraju, Wiednia, który jest miastem związanym ze sztuką, pięknymi zabytkami i muzyką. A z Wiednia już tylko rzut beretem do Bratysławy czy czeskiego Brna.

Wynajęcie samochodu w Austrii to doskonały pomysł na wycieczkę rodzinną, podróż we dwoje czy weekendowy wypad ze znajomymi. Austria to wspaniały kraj zarówno na odwiedziny latem jak i zimą. Dzięki HAPPYCAR znajdą Państwo najlepszą ofertę a nasz zespół serwisowy z chęcią odpowie na każde pytanie. W związku z tym nie ma co zwlekać i już dziś spakować walizki!