• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Luksemburg wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 25% u różnych wypożyczalni - Ważne do 29 lutego 2024
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Luksemburg

Sty.
max min
18
Lu.
max min
6
Mar.
max 12° min
6
Kw.
max 12° min
14
Maj.
max 19° min
14
Cze.
max 24° min 12°
15
Lip.
max 29° min 13°
5
Sie.
max 31° min 15°
10
Wrz.
max 20° min 10°
19
Pa.
max 17° min 10°
11
Lis.
max 10° min
19
Gru.
max min
25

Tygodniowa prognoza pogody Luksemburg

Pogoda Luksemburg dni

Środa 28-02-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 1° / 9°
Czwartek 29-02-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 1° / 10°
Piątek 01-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 4° / 8°
Sobota 02-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 8°
Niedziela 03-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 10°
Poniedziałek 04-03-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 2° / 9°
Wtorek 05-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 4° / 6°
Środa 06-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 3° / 8°
Czwartek 07-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 10°
Piątek 08-03-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 2° / 11°
Sobota 09-03-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 7°
Niedziela 10-03-2024 Częściowe zachmurzenie 3° / 12°
Poniedziałek 11-03-2024 Częściowe zachmurzenie 3° / 10°
Wtorek 12-03-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 1° / 7°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Luksemburg atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu Luksemburg

Czy to tygodniowa podróż czy weekendowy wypad ze znajomymi, pod każdym względem urlop w Luksemburgu to niezapomniana przygoda. W takim wypadku najlepiej jest wcześniej zadbać o wszystkie szczegóły i zapoznać się z ofertą HAPPYCAR dotyczącą wynajmu samochodu. Nie ma znaczenia czy to wypad we dwoje czy rodzinny urlop, każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki naszej współpracy z usługodawcami znajdującymi się na miejscu dopasują Państwo ofertę najlepszą dla siebie. Dodatkowo infrastruktura drogowa w Luksemburgu jest na wysokim poziomie, dlatego podróż samochodem to prawdziwa przyjemność.

Informacje ogólne

Luksemburg, a właściwie Wielkie Księstwo Luksemburga to niewielkie państwo położone w zachodniej Europie. Jest członkiem NATO i Unii Europejskiej. Luksemburg jest bardzo wysoko rozwiniętym krajem, w którym dominującą rolę odgrywają usługi a zwłaszcza sektor finansowy. Każdego dnia do pracy w Luksemburgu przyjeżdżają ludzie w sąsiednich krajów: Belgii, Niemiec i Francji. W Luksemburgu używa się trzech języków: luksemburskiego, niemieckiego i francuskiego.

Wycieczki po Luksemburgu

Mając do dyspozycji samochód mogą Państwo indywidualnie zaplanować przebieg podróży, jednakże na liście nie powinno zabraknąć stolicy, Luksemburga. Tutaj czeka na Państwa nie tylko nowoczesne śródmieście ale także liczne i imponujące budowle, które posiadają własną historię. I tak na przykład mogą Państwo odwiedzić Katedrę Notre Dame w Luxemburgu. Kościół jest przykładem późnogotyckiej architektury lecz posiada także renesansowe ozdoby i elementy. Na turystach robi wrażenie także Twierdza Luksemburska, która niegdyś miała bardzo strategiczne znaczenie dla miasta. Luxemburg oferuje również szerokie spektrum na poznanie różnych epok w sztuce, które można podziwiać w licznych muzeach. Warto także znaleźć trochę czasu na spacer pieknymi uliczkami parkowymi znajdującymi się w mieście. Jesli mają Państwo ochotę i dodatkowo chwilę wolnego, warto zajrzeć do opery i pozwolić się oczarować temu niezwykłemu miejscu.

Atrakcje, wynajem samochodu Luksemburg

Luksemburg przez dłuższy czas znajdował się pod wpływem Francji i Niemiec, ale mimo to nie stracił własnej tożsamości. Znaczącym ośrodkiem jest Radio Luksemburg mające zasięg ogólnoeuropejski dzięki prowadzeniu audycji w różnych językach. W latach 70. była pierwszą rozgłośnią radiową pozwalającą zapoznać się polskim słuchaczom z najnowszymi trendami muzycznymi. Kolejny ważny punkt to Instytut Wielkoksiążęcy, który wspólnie z państwową biblioteka i muzeum zastępuje uniwersytet w propagowaniu sztuki, nauki i kultury. Hucznie obchodzony jest w Luksemburgu Karnawał, którego zwieńczeniem jest Buergsonndeg czyli Dzień Fajerwerków. W maju każdego roku osiem dni po Święcie Wniebowstąpienia, do katedry w stolicy rusza pielgrzymka Octave. Dużym widowiskiem jest także taneczna procesja zmierzająca do opactwa w Echternach. Procesja jest ku pamięci św. Williborda, który żył w VII w. i zasłynął uzdrawiając paralityków i dlatego jego pamięć jest dzisiaj czczona tańcem. Rodzinom z dziećmi ale i nie tylko, polecamy odwiedzić ogromne wesołe miasteczko znajdujące się na miejscu byłego targu owiec, Schueberfouen.

W Luksemburgu znajdują się także piękne krajobrazy. Aby je zobaczyć wystarczy pojechać przez Luksemburg samochodem do jednego z większych lasów, które obecnie można odwiedzić i żałujcie Państwo chwili czasu na przyjemny popołudniowy spacer. Luksemburg może być ciekawym miejscem dla osób interesujących się botaniką. Na jedną z takich wędrówek poleca się Rezerwat Przyrody Sonnebierg, w którym znaleźć można ponad 150 różnych gatunków roślin. Inne miejsce ciekawe pod względem przyrodniczym to park Oewersauer położony nad rzeką Sure. Dobrym pomysłem może okazać się także rodzinny piknik pod gołym niebem, nieopodal miasta lub w parku. Luksemburg sprawia idealne warunki do tego typu aktywności. Znajduje się tu także wiele kampingów więc mając do dyspozycji samochód wszystkie atrakcje, włącznie ze spaniem w takim miejscu są na wyciągnięcie ręki i możecie czuć się Państwo nieograniczeni. Jeśli warunki pozwolą mogą Państwo także wyruszyć w podróż po Luksemburgu z Niemiec. Dlatego nie ma na co czekać i już dziś zadbać o wszystkie szczegóły! Wyszukiwarka i zespół HAPPYCAR z pewnością ułatwią Państwu to zadanie!

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Europa
  3. Wypożyczalnia samochodów Luksemburg