Wypożyczalnia Samochodów Luksemburg

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Luksemburg

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Luksemburg:

4.6 do 5 (206 oceny)

(4.2 do 5)
Strona mi się podoba.
Ocena wynajętego samochodu przez Alicja W.- 17 lip 2015, 12:17
(4.2 do 5)
Szybkość procesu rezerwacyjnego mi się podobała.
Ocena wynajętego samochodu przez Irena T.- 17 lip 2015, 08:03
(4 do 5)
W pełni dopasowane ubezpieczenie do oferty znalezionej na portalu happycar.
Ocena wynajętego samochodu przez Wiktor Sz.- 18 lip 2015, 04:24
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Luksemburg

Tanie wynajęcie samochodu Luksemburg

Czy to tygodniowa podróż czy weekendowy wypad ze znajomymi, pod każdym względem urlop w Luksemburgu to niezapomniana przygoda. W takim wypadku najlepiej jest wcześniej zadbać o wszystkie szczegóły i zapoznać się z ofertą HAPPYCAR dotyczącą wynajmu samochodu. Nie ma znaczenia czy to wypad we dwoje czy rodzinny urlop, każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki naszej współpracy z usługodawcami znajdującymi się na miejscu dopasują Państwo ofertę najlepszą dla siebie. Dodatkowo infrastruktura drogowa w Luksemburgu jest na wysokim poziomie, dlatego podróż samochodem to prawdziwa przyjemność.

Informacje ogólne

Luksemburg, a właściwie Wielkie Księstwo Luksemburga to niewielkie państwo położone w zachodniej Europie. Jest członkiem NATO i Unii Europejskiej. Luksemburg jest bardzo wysoko rozwiniętym krajem, w którym dominującą rolę odgrywają usługi a zwłaszcza sektor finansowy. Każdego dnia do pracy w Luksemburgu przyjeżdżają ludzie w sąsiednich krajów: Belgii, Niemiec i Francji. W Luksemburgu używa się trzech języków: luksemburskiego, niemieckiego i francuskiego.

Wycieczki po Luksemburgu

Mając do dyspozycji samochód mogą Państwo indywidualnie zaplanować przebieg podróży, jednakże na liście nie powinno zabraknąć stolicy, Luksemburga. Tutaj czeka na Państwa nie tylko nowoczesne śródmieście ale także liczne i imponujące budowle, które posiadają własną historię. I tak na przykład mogą Państwo odwiedzić Katedrę Notre Dame w Luxemburgu. Kościół jest przykładem późnogotyckiej architektury lecz posiada także renesansowe ozdoby i elementy. Na turystach robi wrażenie także Twierdza Luksemburska, która niegdyś miała bardzo strategiczne znaczenie dla miasta. Luxemburg oferuje również szerokie spektrum na poznanie różnych epok w sztuce, które można podziwiać w licznych muzeach. Warto także znaleźć trochę czasu na spacer pieknymi uliczkami parkowymi znajdującymi się w mieście. Jesli mają Państwo ochotę i dodatkowo chwilę wolnego, warto zajrzeć do opery i pozwolić się oczarować temu niezwykłemu miejscu.

Atrakcje, wynajem samochodu Luksemburg

Luksemburg przez dłuższy czas znajdował się pod wpływem Francji i Niemiec, ale mimo to nie stracił własnej tożsamości. Znaczącym ośrodkiem jest Radio Luksemburg mające zasięg ogólnoeuropejski dzięki prowadzeniu audycji w różnych językach. W latach 70. była pierwszą rozgłośnią radiową pozwalającą zapoznać się polskim słuchaczom z najnowszymi trendami muzycznymi. Kolejny ważny punkt to Instytut Wielkoksiążęcy, który wspólnie z państwową biblioteka i muzeum zastępuje uniwersytet w propagowaniu sztuki, nauki i kultury. Hucznie obchodzony jest w Luksemburgu Karnawał, którego zwieńczeniem jest Buergsonndeg czyli Dzień Fajerwerków. W maju każdego roku osiem dni po Święcie Wniebowstąpienia, do katedry w stolicy rusza pielgrzymka Octave. Dużym widowiskiem jest także taneczna procesja zmierzająca do opactwa w Echternach. Procesja jest ku pamięci św. Williborda, który żył w VII w. i zasłynął uzdrawiając paralityków i dlatego jego pamięć jest dzisiaj czczona tańcem. Rodzinom z dziećmi ale i nie tylko, polecamy odwiedzić ogromne wesołe miasteczko znajdujące się na miejscu byłego targu owiec, Schueberfouen.

W Luksemburgu znajdują się także piękne krajobrazy. Aby je zobaczyć wystarczy pojechać przez Luksemburg samochodem do jednego z większych lasów, które obecnie można odwiedzić i żałujcie Państwo chwili czasu na przyjemny popołudniowy spacer. Luksemburg może być ciekawym miejscem dla osób interesujących się botaniką. Na jedną z takich wędrówek poleca się Rezerwat Przyrody Sonnebierg, w którym znaleźć można ponad 150 różnych gatunków roślin. Inne miejsce ciekawe pod względem przyrodniczym to park Oewersauer położony nad rzeką Sure. Dobrym pomysłem może okazać się także rodzinny piknik pod gołym niebem, nieopodal miasta lub w parku. Luksemburg sprawia idealne warunki do tego typu aktywności. Znajduje się tu także wiele kampingów więc mając do dyspozycji samochód wszystkie atrakcje, włącznie ze spaniem w takim miejscu są na wyciągnięcie ręki i możecie czuć się Państwo nieograniczeni. Jeśli warunki pozwolą mogą Państwo także wyruszyć w podróż po Luksemburgu z Niemiec. Dlatego nie ma na co czekać i już dziś zadbać o wszystkie szczegóły! Wyszukiwarka i zespół HAPPYCAR z pewnością ułatwią Państwu to zadanie!