Wypożyczalnia Samochodów Awinion

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Awinion

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Awinion:

4.4 do 5 (210 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko dobrze pomyślane.
Ocena wynajętego samochodu przez Rafał K.- 17 lip 2015, 21:37
(4.9 do 5)
Nawet zmiany w rezerwacji są szybkie i bez zbędnych formalności.
Ocena wynajętego samochodu przez Kamil J.- 17 lip 2015, 09:18
(4.3 do 5)
Ekstra stronka
Ocena wynajętego samochodu przez Beata L.- 17 lip 2015, 16:22
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Awinion

Tanie wynajęcie samochodu Awinion

Wynajem samochodu w Awinion to doskonała możliwość na indywidualne zaplanowanie podróży ze znajomymi czy też rodzinnego urlopu. Posiadając do dyspozycji samochód są Państwo niezależni i samodzielnie podejmują decyzję, gdzie chcą w danej chwili pojechać. Najlepiej jest zarezerwować samochód przed planowana podróżą. HAPPYCAR chętnie pomoże w doborze najodpowiedniejszej i najkorzystniejszej oferty. Awinion to wspaniałe miasto, w którym pod każdym względem opłaca się wynająć samochód!

Informacje ogólne

Miasto położone jest w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże w południowej części Francji. Znajduje się u podnóża wzgórza wapiennego na lewym brzegu rzeki Rodan. Awinion jest dużym centrum kulturalnym i turystycznym. Na tym terenie istniała już osada za czasów Rzymian, zwana Avenio. W średniowieczu Awinion leżał w niezależnej od Francji, Prowansji. Miasto często jest kojarzone z papieżem, a nad miastem góruje zamek papieży, Palais des Papes, zbudowany w XIV wieku, który jest symbolem miasta. Awinion nie jest dużym miastem, liczba jego mieszkańców wynosie nieco ponad 100 tysięcy. Przede wszystkim jest to centrum kulturalne i turystyczne. W niedalekiej okolicy od Awinionu znajduje się jeden z największych ośrodków jądrowych – Marcoule. 

Atrakcje i zabytki miasta, wynajem samochodu

W Awinionie znajduje się jeden główny budynek, a mianowicie Pałac Papieski, który każdego roku przyciąga rzesze odwiedzających. Na pierwszy rzut oka nie przypomina on w ogóle kościoła, lecz kojarzy się z bardzo solidną twierdzą czy wojskową warownią wybudowaną na wysokim wzgórzu. Przepiękny obiekt, zbudowany jest z białego kamienia, jego powierzchnia wynosi 15 tys. m2. Przez kilka stuleci stanowił on siedzibę papieży i związany był z niewolą awiniońską, która oznaczała okres podległości papieża królowi Francji. Pod względem architektonicznym jest to kompleks złożony z dwóch części. Ze Starego Pałacu i przylegającej do niego katedry Notre-Damme i Nowego Pałacu. W środku znajdują się dwa czteroboczne dziedzińce. W pałacu jest wiele bogatych pomieszczeń przeznaczonych do odprawiania ceremonii papieskich oraz skromnych służących do modlitwy i uroczystości pogrzebowych. Obok pałacu znajduje się wspomniana już wcześniej katedra Notre-Dame des Doms a w niej grobowce papieży. Znajduje się tu także kilka XV-wiecznych kaplic i słynne freski Simone Martiniego. W Awinion zachował się także najstarszy średniowieczny most na świecie, Most d’Avignon. Początkowo miał długość 900 metrów, ale w skutek powodzi większość została zniszczona i do dziś pozostały tylko cztery przęsła. Zobaczyć można także mury obronne les Remparts. Zabytki znajdujące się w Awinionie wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz Pałacu Papieskiego, który jest najbardziej rozpoznawalną budowla miasta, zakosztować można także innych rozrywek. turysci mogą poznać typowe życie miasta z odbywającymi się licznymi imprezami kulturalnymi, zwłaszcza tymi przygotowanymi specjalnie dla turystów. Każdego roku odbywa się tu Festiwal Awinioński, na którym pokazywane są liczne sztuki teatralne. Festiwal jest bardzo charakterystycznym świętem, w trakcie którego ożywa całe miasto, a tereny przed Pałacem Papieskim służą za miejsce dla odgrywających się około 40 spektakli na wolnym powietrzu. Do wyboru jest wiele różnorodnych przedstawień. Począwszy od lekkich zabawnych komedii a skończywszy na dramatach. W trakcie imprezy rozstawiony jest także targ, na którym można kupić wiele artystycznych gadżetów jak książki czy plakaty. Bezpośrednio na ulicach odbywają się pokazy alternatywnych filmów i całe mnóstwo artystycznych imprez.

Okolice Awinionu z wynajętym samochodem

Jeśli zdążyli Państwo zwiedzić już cały Awinion i mają Państwo dodatkowo trochę wolnego czasu to warto wybrać się na wycieczkę po okolicach tegoż cudownego miasta, np. w stronę wybrzeża. Doskonałym miejscem na odwiedziny jest Saintes Maries de la Mer. Położone jest około 80 km od Awinionu, jest bardzo romantycznym miejscem, w którym znajduje się sporo niewielkich uroczych restauracji. Miasteczko jest wprost stworzone na jednodniową wycieczkę nad morze. Około 85 kilometrów od Avinion położona jest Marsylia, śródziemnomorska błyszcząca metropolia. W tym mieście co trzeci mieszkaniec to przyjezdny z innej europejskiej metropolii lub innego kontynentu. Dodatkowo Marsylia rozpościera niesamowity urok. W Marsylii prężnie działa port lotniczy, który obsługuje wiele lotów krajowych i międzynarodowych, tak więc bez problemu będą mogli udać się Państwo w inny zakątek Francji. Wynajem samochodu w Awinion to dobra propozycja dla osób, chcących wybrać się również do Nicei. Najlepiej jest się o tym osobiście przekonać. Wynajem samochodu w Awinion, to idealny sposób na urlop!