Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Awinion

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania, dostaniesz kupon zniżkowy w wysokości 40zł

Od 91 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 14 sty 2019, 02:19 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 00800 49 11 772

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Awinion

Mały samochód

Mały samochód

Od 91 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 14 sty 2019, 02:19 .

Ta oferta została znaleziona 14 sty 2019, 02:19 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 108 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 14 sty 2019, 02:19 .

Ta oferta została znaleziona 14 sty 2019, 02:19 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 152 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 03 sty 2019, 12:32 .

Ta oferta została znaleziona 03 sty 2019, 12:32 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Awinion

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Awinion:

4.6 do 5 (210 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko dobrze pomyślane.
Ocena wynajętego samochodu przez Rafał K.- 17 lip 2015, 21:37
(4.9 do 5)
Nawet zmiany w rezerwacji są szybkie i bez zbędnych formalności.
Ocena wynajętego samochodu przez Kamil J.- 17 lip 2015, 09:18
(4.3 do 5)
Ekstra stronka
Ocena wynajętego samochodu przez Beata L.- 17 lip 2015, 16:22
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wypożyczalnia samochodów Awinion

Tanie wynajęcie samochodu Awinion

Wynajem samochodu w Awinion to doskonała możliwość na indywidualne zaplanowanie podróży ze znajomymi czy też rodzinnego urlopu. Posiadając do dyspozycji samochód są Państwo niezależni i samodzielnie podejmują decyzję, gdzie chcą w danej chwili pojechać. Najlepiej jest zarezerwować samochód przed planowana podróżą. HAPPYCAR chętnie pomoże w doborze najodpowiedniejszej i najkorzystniejszej oferty. Awinion to wspaniałe miasto, w którym pod każdym względem opłaca się wynająć samochód!

Informacje ogólne

Miasto położone jest w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże w południowej części Francji. Znajduje się u podnóża wzgórza wapiennego na lewym brzegu rzeki Rodan. Awinion jest dużym centrum kulturalnym i turystycznym. Na tym terenie istniała już osada za czasów Rzymian, zwana Avenio. W średniowieczu Awinion leżał w niezależnej od Francji, Prowansji. Miasto często jest kojarzone z papieżem, a nad miastem góruje zamek papieży, Palais des Papes, zbudowany w XIV wieku, który jest symbolem miasta. Awinion nie jest dużym miastem, liczba jego mieszkańców wynosie nieco ponad 100 tysięcy. Przede wszystkim jest to centrum kulturalne i turystyczne. W niedalekiej okolicy od Awinionu znajduje się jeden z największych ośrodków jądrowych – Marcoule. 

Atrakcje i zabytki miasta, wynajem samochodu

W Awinionie znajduje się jeden główny budynek, a mianowicie Pałac Papieski, który każdego roku przyciąga rzesze odwiedzających. Na pierwszy rzut oka nie przypomina on w ogóle kościoła, lecz kojarzy się z bardzo solidną twierdzą czy wojskową warownią wybudowaną na wysokim wzgórzu. Przepiękny obiekt, zbudowany jest z białego kamienia, jego powierzchnia wynosi 15 tys. m2. Przez kilka stuleci stanowił on siedzibę papieży i związany był z niewolą awiniońską, która oznaczała okres podległości papieża królowi Francji. Pod względem architektonicznym jest to kompleks złożony z dwóch części. Ze Starego Pałacu i przylegającej do niego katedry Notre-Damme i Nowego Pałacu. W środku znajdują się dwa czteroboczne dziedzińce. W pałacu jest wiele bogatych pomieszczeń przeznaczonych do odprawiania ceremonii papieskich oraz skromnych służących do modlitwy i uroczystości pogrzebowych. Obok pałacu znajduje się wspomniana już wcześniej katedra Notre-Dame des Doms a w niej grobowce papieży. Znajduje się tu także kilka XV-wiecznych kaplic i słynne freski Simone Martiniego. W Awinion zachował się także najstarszy średniowieczny most na świecie, Most d’Avignon. Początkowo miał długość 900 metrów, ale w skutek powodzi większość została zniszczona i do dziś pozostały tylko cztery przęsła. Zobaczyć można także mury obronne les Remparts. Zabytki znajdujące się w Awinionie wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz Pałacu Papieskiego, który jest najbardziej rozpoznawalną budowla miasta, zakosztować można także innych rozrywek. turysci mogą poznać typowe życie miasta z odbywającymi się licznymi imprezami kulturalnymi, zwłaszcza tymi przygotowanymi specjalnie dla turystów. Każdego roku odbywa się tu Festiwal Awinioński, na którym pokazywane są liczne sztuki teatralne. Festiwal jest bardzo charakterystycznym świętem, w trakcie którego ożywa całe miasto, a tereny przed Pałacem Papieskim służą za miejsce dla odgrywających się około 40 spektakli na wolnym powietrzu. Do wyboru jest wiele różnorodnych przedstawień. Począwszy od lekkich zabawnych komedii a skończywszy na dramatach. W trakcie imprezy rozstawiony jest także targ, na którym można kupić wiele artystycznych gadżetów jak książki czy plakaty. Bezpośrednio na ulicach odbywają się pokazy alternatywnych filmów i całe mnóstwo artystycznych imprez.

Okolice Awinionu z wynajętym samochodem

Jeśli zdążyli Państwo zwiedzić już cały Awinion i mają Państwo dodatkowo trochę wolnego czasu to warto wybrać się na wycieczkę po okolicach tegoż cudownego miasta, np. w stronę wybrzeża. Doskonałym miejscem na odwiedziny jest Saintes Maries de la Mer. Położone jest około 80 km od Awinionu, jest bardzo romantycznym miejscem, w którym znajduje się sporo niewielkich uroczych restauracji. Miasteczko jest wprost stworzone na jednodniową wycieczkę nad morze. Około 85 kilometrów od Avinion położona jest Marsylia, śródziemnomorska błyszcząca metropolia. W tym mieście co trzeci mieszkaniec to przyjezdny z innej europejskiej metropolii lub innego kontynentu. Dodatkowo Marsylia rozpościera niesamowity urok. W Marsylii prężnie działa port lotniczy, który obsługuje wiele lotów krajowych i międzynarodowych, tak więc bez problemu będą mogli udać się Państwo w inny zakątek Francji. Wynajem samochodu w Awinion to dobra propozycja dla osób, chcących wybrać się również do Nicei. Najlepiej jest się o tym osobiście przekonać. Wynajem samochodu w Awinion, to idealny sposób na urlop!