• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Helsinki Lotnisko-Vantaa wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Opinie o wynajmie samochodów - Helsinki Lotnisko-Vantaa

Klienci oceniają nas na 8.3/10 w 206 recenzjach

Helsinki Lotnisko-Vantaa atrakcje i porady turystyczne

Miedzynarodowe lotnisko w Helsinkach jest największym i najruchliwszym portem lotniczym w Finlandii, znajdującym się ok 20 km na północ od Helsinek. W ostatnich latach lotnisko Helsinki – Vantaa stał się czołowym portem w Europie Północnej, obsługując tym samym loty międzykontynentalne. Helsińske lotnisko jest czesto wybierane przez turystów podróżujących docelowo do stolicy Finlandii, jak również przez tych, udających się do Azji, gdyż jest to najkrótszy korytarz powietrzny na sąsiadujący kontynent. Port lotniczy obsługuje ponad 30 linii lotniczych na dwóch terminalach – krajowym i międzynarodowym. Na terminalach znajduję się liczne restauracje, banki, kantory wymiany walut, jak również strefy medytacji, jak również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Wypożyczenie samochodu w Helsinkach

Wynajem samochodu na lotnisku w Helsinkach jest możliwe, dzięki punktom wypożyczalni aut, znajdujących się w hali przylotów. Do dyspozycji podróżujących są sprawdzone firmy, takie jak Avis, Hertz, Europcar, Budget i Sixt. Transport publiczny na lotnisku w Helsinkach jest różnorodny. Mają Państwo do dyspozycji autobusu, pociągi i taksówki. Aby uniknąć oczekiwania na autobus, bądź wysokich opłat za kurs taksówką, HAPPYCAR służy pomocą przy wyborze wypożyczenia odpowiedniego samochodu. Wynajem samochodu na lotnisku w Helsinkach będzie dobrą opcją, jeśli planują Państwo udać się nie tylko do stolicy, ale i po całym regionie.

Atrakcje w Helsinkach

Będąc w Helsinkach, na pewno nie ma mowy o nudzie. W mieście jest bowiem wiele ciekawych miejsc i zabytków. Mając do dyspozycji wynajem samochodu w Helsinkach, warto udać się do dzielnicy Kruununhaka. Znajdują się tu domy z XVI-XVII wieku, które ocalały z pożaru. Do innych najważniejszych zabytków miasta zalicza się: Senaatintori, czyli plac senacki. Położony jest on w centralnej części Helsinek w bliskim sąsiedztwie Kauppatori, rynku znajdującego się na wschodnim krańcu Esplanadi. Plac Senacki do wieku XIX nie był właściwie placem tylko chaotycznie zabudowanym miejscem. Najpierw na placu wybudowano budynek dla senatu, sądu najwyższego i gabinetu rządowego Wielkiego Księstwa Finlandii. Kolejno swoją siedzibę miał tam rząd kraju. Obecnie swoją siedzibę ma tu premier Finlandii. Po przeciwnej stronie znajduje się Uniwersytet Helsiński. W centralnym miejscu placu znajduje się pomnik cara Aleksandra II. Drugim uniwersytetem w Helsinkach jest Helsingin Yliopisto. Niedaleko brzegu na sześciu wyspach znajduje się Suomenlinna, czyli „Twierdza Fińska” lub „Twierdza Szwedzka”. Jej dawnym zadaniem była obrona Helsinek od strony morza. Obecnie już nie posiada swoich militarnych walorów a jedynie znaczenie kulturowe jako atrakcja turystyczna i zabytek. Twierdza wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Suomenlinny można dotrzeć promem z rynku głównego, Kauppatori. Wielką atrakcją dla najmłodszych i nie tylko, jest wesołe miasteczko Linnanmäki. Jest to najczęściej odwiedzany cel podróży. Położone w dzielnicy Alpilla, wesołe miasteczko należy do fundacji zbierającej pieniądze na ochronę dzieci. Linnanmäki wyposażone jest w około 40 różnorodnych urządzeń, dodatkowo w automaty do gry, restauracje i kioski. Jednym z największych parków w centrum Helsinek jest Kaivopuisto. W najwyższym miejscu w parku znajduje się obserwatorium astronomiczne Ursa, które jest udostępnione dla zwiedzających. Wieża obserwatorium jest bardzo dobrym punktem orientacyjnym i zarazem jednym z symboli Helsinek. W mieście nie brak także muzeów. Największe zbiory historyczne Finlandii odnaleźć można w Muzeum Narodowym. Ateneum jest największym muzeum sztuki znajdującym się w Finlandii. Do obejrzenia są tu m.in. obrazy Gallena-Kalleli. Järnefelta, Sallinena, van Gogha, Cezanne’a, Chagalla i dużo innych.

Wycieczka w okolice Helsinek

Wynajem samochodów Helsinki daje możliwość zwiedzenia wszystkich najciekawszych zabytków Helsinek, jak i przepięknych krajobrazów w okolicy miasta. Posiadanie samochodu w takim wypadku daje dużą możliwość i swobodę w podejmowaniu decyzji dotyczących celu podróży. Chyba najważniejszą i najpiękniejszą atrakcją okolic Helsinek jest przyroda. Samo miasto także „tonie” w zieleni, ponieważ parki są jego integralną częścią. Łatwo zauważyć, że Finowie przywiązują dużą wagę do natury i życia w harmonii z nią. W obrębie Helsinek znajduje się ponad 300 wysp i wysepek z licznymi zatoczkami i kanałami. Wypożyczenie samochodu w Helsinkach lub na lotnisku zapewni Państwu łatwy sposób rozpoczęcia swojej podróży do oddalonego o niespełna 400 km Sankt Petersburga. Wizyta w tym historycznym rosyjskim mieście urozmaici Państwu podróż po północy Europy. Warto również wybrać się promem do Tallina w Estoni. Miasto ma niezwykły charakter i jest mieszanką kultur: skandynawskiej, rosyjskiej i krajów bałtyckich. Muszą się Państwo o tym przekonać.