Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Wenecja

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Od 35 zł za dzień

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Wenecja

Mały samochód

Mały samochód

Od 35 zł za dzień
przy 9 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 13 sie 2017, 18:51 .

Ta oferta została znaleziona 13 sie 2017, 18:51 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 44 zł za dzień
przy 9 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 12 sie 2017, 21:18 .

Ta oferta została znaleziona 12 sie 2017, 21:18 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 71 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 02 sie 2017, 08:16 .

Ta oferta została znaleziona 02 sie 2017, 08:16 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 107 zł za dzień
przy 4 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 06 sie 2017, 17:12 .

Ta oferta została znaleziona 06 sie 2017, 17:12 .

Wypożyczalnia samochodów Wenecja

Czy zastanawiają się Państwo nad kierunkiem wakacyjnym? Wenecja jest bez wątpienia świetnym wyborem. Nie dosć, że leży nad morzem to oprócz morskich widoków oferuje wiele atrakcji. HAPPYCAR wyszuka dla Państwa najlepszą ofertę wynajmu samochodu w Wenecji.

Informacje ogólne

Wenecja to jedno z piękniejszych miast we Włoszech i jedno z najsłynniejszych na całym świecie. Położone jest w północno – wschodniej części kraju i ma dostęp do Morza Adriatyckiego. Warto wiedzieć, że miasto jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdyż bardzo duża część miasta znajduje się na bagnistych wyspach, a transport odbywa się głównie drogą morską. Jest również znanym ośrodkiem kulturowym na świecie – w Wenecji znajduje niezliczona ilość zabytków i wspaniałe przykłady różnorodnej architektury. Do Wenecji warto udać się w okresie karnawału, gdyż karnawał wenecki jest znany na całym świecie jako świetna zabawa uliczna i można go porównać do karnawału w Rio de Janeiro. Idea karnawału w Wenecji była bardzo pomyślna, gdyż celem było zamazanie różnic między grupami społecznymi w mieście. Bawili się wszyscy zza masek, nie zwracając uwagi na swój status. Do Wenecji najłatwiej dostać się samolotem, który wyląduje na weneckim lotnisku Marco Polo, oddalonym ok. 10 km od miasta.

Atrakcje w Wenecji

Ze względu na rozpiętość miasta, dobrym rozwiązaniem jest wynajem samochodu w Wenecji. Zapewni to Państwu niezależność podczas zwiedzania i szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce, głównie w części lądowej. Zwiedzanie Wenecji można rozpocząć od Bazyliki św. Marka, która jest najcenniejszym sakralnym zabytkiem w mieście i zachwycają się nią turyści z całego świata. W bazylice znajdują się szczątki miasta – św. Marka Ewangelisty. Architektura bazyliki charakteryzuje się przepychem i ma liczne elementy architektury bizantyjskiej. Innym sakralnym zabytkiem jest Bazylika La Salute. Choć mniej znana, jest równie piękna, a jej lokalizacja zachęca turystów do odwiedzin, gdyż znajduje się tuż nad Kanałem Grande. Wspomniany kanał  został zbudowany w XV wieku i łączy wenecką lagunę (Piazzale Roma) z kanałem św. Marka (Canale di San Marco). Kanał można podziwiać z licznych mostów albo z gondoli. Jednym z najbardziej znanych weneckich mostów jest Most Rialto (Ponte di Rialto). Jest to najstarszy most w mieście, który opiera się na jednym łuku, a jego schody otoczone są sklepami z pamiątkami i biżuterią. Z mostu rozprzestrzenia się piękny widok na obie strony kanału. Symboliczne znaczenie ma również Most Westchnień (Ponte dei Sospiri), który łączy piętro Pałacu Dożów z sąsiednim więzieniem i jest zawieszony nad Kanałem Pałacowym. W przeszłości tym mostem prowadzono skazańców, którzy po raz ostatni mogli westchnąć do wolnego świata właśnie z tego mostu. Wróciwszy na Plac św. Marka warto przejść się w okolice Wieży Zegarowej, w której umieszczono mechanizm zegara astronomicznego. Pokazuje on nie tylko godziny ale także pory roku, fazy księżyca i położenie słońca w kolejnych znakach zodiaku. Nieopodal Wieży Zegarowej znajduje się słynna Prokuracja - Prokuratura Stara i Prokuratura Nowa. Są to budynki, w których kiedyś znajdowały się apartamenty najważniejszych weneckich prokuratorów, obecnie są to apartamenty prezydenckie. Na parterze znajdują się liczne kawiarnie, historia których sięga XVIII wieku. Można więc usiąść przy jednym ze stolików, znajdujących się na zewnątrz, zamówić aromatyczną wenecką kawę i rozkoszować się tą niespotykaną architekturą tworzącą Plac św. Marka. Ciekawym miejscem jest również Pałac Dożów, który był siedzibą władz Wenecji i prezentuje wenecki gotyk z licznymi koronkowymi łukami. Ta budowla spodoba się nie tylko miłośnikom i znawcom architektury.

Okolice Wenecji

Wenecja jest świetnym miastem, które oferuje niezliczoną ilość atrakcji i zabytków. Jeżeli już jednak Państwo zwiedzą wszystkie te miejsca, które były przewidziane i obowiązkowo  wykupią przejażdżkę gondolą, to mogą Państwo rozważyć wypożyczenie samochodu w Wenecji po to, aby zobaczyć również ciekawe okolice miasta. Będąc w posiadaniu wynajętego samochodu można bez problemu zaplanować wycieczkę do pobliskich miast. Trochę ponad 100 km od Wenecji znajduje się Bolonia – miasto najstarszego uniwersytetu w Europie, miasto z ciekawą architekturą, charakteryzującą się czerwoną i pomarańczową cegłą. Następnie, choć trochę dalej, znajduje się słynny Mediolan, miasto mody. To właśnie tutaj będą mogli podziwiać Państwo szyk we włoskim wydaniu, najsłynniejsze domy mody i zagranicznych turystów pragnących mieć choć namiastkę tego bogactwa. Po drodze powinni minąć Państwo Padwę – również urocze miasto. Wypożyczenie samochodu w Wenecji zagwarantuje Państwu komfort i niezależność podczas zwiedzania.