• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Wenecja Lotnisko-Marco Polo wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Opinie o wynajmie samochodów - Wenecja Lotnisko-Marco Polo

Klienci oceniają nas na 8.3/10 w 206 recenzjach

Wenecja Lotnisko-Marco Polo atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu lotnisko Wenecja

Jeśli ktoś wybiera się w podróż do jednego z najpiękniejszych miast na świecie, to z pewnością czekają go niezwykłe atrakcje na każdym kroku. Jednak przebywając w mieście nawet tak malowniczym i nietypowo położonym jak Wenecja, warto wypożyczyć samochód. Choć w tym zbudowanym na niewielkich wysepkach mieście nie ma mowy o poruszaniu się autem między poszczególnymi wyspami, to jednak samochodem można dojechać tutaj aż do mieszczącego w centrum Piazzale Roma. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Wenecji przynosi wiele korzyści podróżującym. Wenecja Marco Polo (VCE) to lotnisko położone 12 km od centrum Wenecji - zatem jeśli chce się wygodnie i szybko dostać do celu podróży, wynajęcie auta po wyjściu z samolotu jest znakomitym pomysłem. Jeśli chcą Państwo wybrać najkorzystniejszą cenowo opcję wynajmu auta, warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki cenowej.

Informacje, wynajem samochodu lotnisko Wenecja

Pełne tajemnic i niezwykłej atmosfery słynne włoskie miasto przyciąga rocznie miliony turystów z całego świata. To cudowne miasto słynące z licznych kanałów i mostów oraz przepięknej architektury powinien zobaczyć każdy choć jeden raz! Do centrum Wenecji można dostać się tramwajem wodnym - w przypadku, gdy parkuje się w Maestre, czyli części miasta położonej na lądzie, jest to najlepsze rozwiązanie. Decydując się na wypożyczenie samochodu na lotnisku w Wenecji, warto zatem powziąć decyzję zatrzymania się w hotelu położonym właśnie w Maestre, skąd w 10 minut dotrzemy na brzeg Canal Grande.

 Z Maestre można szybko dojechać samochodem do Piazzale Roma, zapewniając sobie łatwy dostęp do największych atrakcji miasta. W pół godziny da się dojść z tego miejsca na Plac św. Marka. Największy parking na Piazzale Roma to wielopoziomowy Autorimessa Comunale - jest on szczerze polecany przez kierowców zatrzymujących się Wenecji. Historyczna część tego miasta zachwyca o każdej porze roku. Nawet, jeśli zwiedzających omija możliwość uczestniczenia w słynnym karnawale weneckim, to spacerując ciasnymi uliczkami co chwilę natrafiają na kunsztownie wykonane maski, które są wpisane w wenecki pejzaż o każdej porze roku.

W Wenecji na lotnisku wynajem samochodu cieszy się dużym powodzeniem, mimo, że samo centrum miasta nie jest rajem dla kierowców. Jednak, nawet gdy przylatuje się tylko na dzień czy dwa do Wenecji, to samochód ułatwia sprawny dojazd do miasta i pozwala szybko i komfortowo przemieszczać się po całym regionie, który jest godny zwiedzenia, ponieważ okazuje się być niezwykle atrakcyjnym dla wielbicieli zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Wynajętym samochodem po okolicach Wenecji

Wenecja należy do regionu zwanego Wenecją Euganejską, jest ona jednocześnie jego stolicą. Inne słynne miasta tego położonego w północnej części Włoch obszaru to Padwa, Vicenza i Verona - którą warto też zwiedzić, nie tylko ze względu na słynną historię miłosną Romea i Julii. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Wenecji umożliwia zwiedzenie całej Wenecji Euganejskiej. Jest jednym z najciekawszych regionów nie tylko Włoch, ale i całej Europy. Wyjątkowa architektura, zwłaszcza kościoły i bazyliki, które tu można zwiedzić, pozostawiają niezatarte wrażenie. Przykładem może być Bazylika św. Antoniego w Padwie, będąca celem wielu wycieczek z Polski. W samej Wenecji natomiast koniecznie trzeba zobaczyć Bazylikę św. Marka wybudowaną przy placu również nazwanym na cześć imienia patrona miasta. Będąc w tym mieście, należy też zobaczyć Pałac Dożów i Most Westchnień, choć ważnych obiektów jest tu wiele więcej. Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Wenecji ułatwi podróżowanie po całej Wenecji Euganejskiej i nie tylko. Tym z Państwa, którzy chcieliby zobaczyć nieco więcej z włoskich miast sugerujemy podróż do Bolonii lub Mediolanu. Z wynajętym z HAPPYCAR samochodem każda podróż zostanie zrealizowana sprawnie i komfortowo.