Wypożyczalnia Samochodów Egipt

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Egipt

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Egipt:

4.4 do 5 (208 oceny)

(4.6 do 5)
Jak mój samolot sie spóźnił, powiadomiłem o tym infolinię, która zajęła się wszystkim i samochód czekał na mnie w umówionym miejscu.
Ocena wynajętego samochodu przez Tadeusz R.- 18 lip 2015, 01:16
(4.7 do 5)
Bardzo wyrozumiała, kompetentna obsługa.
Ocena wynajętego samochodu przez Majka Ś.- 18 lip 2015, 14:52
(4.8 do 5)
Przy rezerwacji nie było żadnych ukrytych kosztów, co się czasami u innych zdarza.
Ocena wynajętego samochodu przez Dominika S.- 19 lip 2015, 21:11
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Egipt

Czy chcą Państwo zobaczyć piramidy oraz poczuć gorący klimat pięknego Egiptu? Jeśli tak, to mogą Państwo skorzystać z naszej oferty i wynająć samochód. Proszę jednak nie wypożyczać pierwszego lepszego samochodu. Portal HAPPYCAR porówna dla Państwa samochody do wypożyczenia i pomoże wybrać najkorzystniejszą dla ofertę. Dzięki wynajętemu samochodowi na pewno Państwa pobyt w tym ciekawym miejscu będzie jeszcze przyjemniejszy. Będą się Państwo czuli zdecydowanie pewniej, ponieważ nie trzeba będzie korzystać tylko z komunikacji publicznej i z taksówek.

Wynajem samochodu, Egipt

Egipt jest to państwo położone w północno-wschodniej Afryce. Egipt ma dostęp do Morza Śródziemnego od północy i do Morza Czerwonego na zachodzie. Ponadto graniczy z: od wschodu z Izraelem i ze Strefą Gazy, od zachodu z Libią oraz od południa z Sudanem. W Egipcie mieszka ponad 82 miliony ludzi. Stolicą jest Kair, a pozostałe większe miasta to Aleksandria i Luksor. Językiem urzędowym jest arabski. Przez Egipt też przepływa oraz wpada do Morza Śródziemnego rzeka Nil. Zdecydowana większość egipskich miast znajduje się w pobliżu tej rzeki. Wypożyczając samochód w Egipcie z pewnością Państwa pobyt tam będzie jeszcze bardziej udany.

Odkryj Egipt wynajętym samochodem

Egipt jest bardzo atrakcyjnym krajem pod względem turystyki. Obok Turcji i Tunezji jest to jeden z najczęściej odwiedzanych przez Europejczyków arabski kraj. Co roku przyciąga mnóstwo turystów z różnych krajów. W Egipcie znajdą Państwo bardzo dużo atrakcji. Jego największym miastem jest oczywiście Kair. Po przejeździe do tego miasta powinni Państwo zobaczyć m.in. jeden z symboli miasta czyli „Cytadela Kairska”- jest to twierdza z czasów średniowiecza. Gdy słyszą Państwo nazwę Egipt, to z czym się ona Państwu kojarzy? Na pewno pierwsze na myśl przychodzą słynne na całym świecie piramidy. Jest to jedna z głównych atrakcji oferowanych Państwu przez Egipt. Piramidy znajdują się w Gizie, kolejnym z większych miast tego kraju. Położone jest ponad 10 kilometrów w kierunku południowo-zachodnim od Kairu. Giza jest obowiązkowym miejscem każdego odwiedzającego Egipt. Po przejeździe do tego miasto zobaczą Państwo słynne piramidy. Najsłynniejszymi z nich są oczywiście piramida Cheopsa i piramida Chefrena. Obok nich znajduje się także kilka innych. Warto dodać, iż największa z nich, czyli piramida Cheopsa jest wysoka na blisko 139 metrów, a zaraz po jej zbudowaniu była nawet wyższa! - wysokość piramidy wynosiła prawie 147 metrów. Piramidę Cheopsa zbudowano około 2560 roku p.n.e. Miała ona służyć jako grobowiec dla Cheopsa, który był władcą w Starożytnym Egipcie. Jednak ciekawostką jest, że jego ciało zostało przeniesione w inne miejsce lub skradzione. Bardzo blisko znajduje się kolejna znana atrakcja Egiptu, a mianowicie Sfinks. Jest to bardzo interesująca budowla, przedstawiająca lwa z ludzką głową. Posąg jest wysoki na 20 metrów i długi na 73,5 metra. Najprawdopodobniej przedstawia Chefrena, byłego władcę Egiptu, syna Cheopsa.

Fani nurkowania, którym zbyt daleko do australijskiej Wielkiej Rafy Koralowej z pewnością zachwycę się, wcale nie mniej różnorodnymi tworami koralowców w Morzu Czerwonym, do którego ma dostęp Egipt.

Zwiedzanie Egiptu wynajętym samochodem

W Egipcie jest bardzo dużo miejsc wartych zwiedzenia. Kolejnym ciekawym miastem jest Aleksandria. Jest ona oddalona od Gizy o około 220 kilometrów w kierunku północno-zachodnim. Dzięki wynajęciu samochodu mogą Państwo zwiedzić bez problemów to wspaniałe starożytne miasto. Po przyjeździe do Aleksandrii będą Państwo mieli bardzo dużo możliwości zwiedzania. Jednym z interesujących zabytków jest np. „Kolumna Pompejusza”. Jest ona zaliczana do jednej z największych na świecie, jej wysokość to blisko 27 metrów. Jej powstanie datuje się na III wiek n.e. Następnie wynajętym samochodem mogą się Państwo udać do koptyjskiej Katedry Św. Marka. W niej znajduje się główna siedziba patriarchy Aleksandrii. Kolejno proponujemy Państwu zwiedzenie również Biblioteki. Została ona zbudowana w roku 2002. Następnym interesującym miejscem jest miasto Luksor, położone w środkowo-wschodnim Egipcie. Jest to także bardzo popularne miejsce turystyczne. Jednym z najciekawszych zabytków tego miasta jest „Świątynia Luksorska”. Na samym początku miała pokazywać potęgę władców egipskich, w czasach późniejszych była ona traktowana m.in. jako chrześcijański kościół. W Luksorze znajduje się bardzo dużo ciekawych zabytków, między innymi „Dolina Królów” czy „Kolosy Memnona”.

Proszę się dłużej nie zastanawiać i już dziś wynająć najodpowiedniejszy dla Państwa samochód w Egipcie za pomocą portalu HAPPYCAR. Dzięki naszej pomocy z pewnością Państwa pobyt w tym kraju będzie naprawdę udany.

Zespół HAPPYCAR życzy Państwu Przyjemnej Podróży