Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Egipt

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania, dostaniesz kupon zniżkowy w wysokości 40zł

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 00800 49 11 772

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Egipt

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Egipt:

4.8 do 5 (208 oceny)

(4.6 do 5)
Jak mój samolot sie spóźnił, powiadomiłem o tym infolinię, która zajęła się wszystkim i samochód czekał na mnie w umówionym miejscu.
Ocena wynajętego samochodu przez Tadeusz R.- 18 lip 2015, 01:16
(4.7 do 5)
Bardzo wyrozumiała, kompetentna obsługa.
Ocena wynajętego samochodu przez Majka Ś.- 18 lip 2015, 14:52
(4.8 do 5)
Przy rezerwacji nie było żadnych ukrytych kosztów, co się czasami u innych zdarza.
Ocena wynajętego samochodu przez Dominika S.- 19 lip 2015, 21:11
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wypożyczalnia samochodów Egipt

Czy chcą Państwo zobaczyć piramidy oraz poczuć gorący klimat pięknego Egiptu? Jeśli tak, to mogą Państwo skorzystać z naszej oferty i wynająć samochód. Proszę jednak nie wypożyczać pierwszego lepszego samochodu. Portal HAPPYCAR porówna dla Państwa samochody do wypożyczenia i pomoże wybrać najkorzystniejszą dla ofertę. Dzięki wynajętemu samochodowi na pewno Państwa pobyt w tym ciekawym miejscu będzie jeszcze przyjemniejszy. Będą się Państwo czuli zdecydowanie pewniej, ponieważ nie trzeba będzie korzystać tylko z komunikacji publicznej i z taksówek.

Wynajem samochodu, Egipt

Egipt jest to państwo położone w północno-wschodniej Afryce. Egipt ma dostęp do Morza Śródziemnego od północy i do Morza Czerwonego na zachodzie. Ponadto graniczy z: od wschodu z Izraelem i ze Strefą Gazy, od zachodu z Libią oraz od południa z Sudanem. W Egipcie mieszka ponad 82 miliony ludzi. Stolicą jest Kair, a pozostałe większe miasta to Aleksandria i Luksor. Językiem urzędowym jest arabski. Przez Egipt też przepływa oraz wpada do Morza Śródziemnego rzeka Nil. Zdecydowana większość egipskich miast znajduje się w pobliżu tej rzeki. Wypożyczając samochód w Egipcie z pewnością Państwa pobyt tam będzie jeszcze bardziej udany.

Odkryj Egipt wynajętym samochodem

Egipt jest bardzo atrakcyjnym krajem pod względem turystyki. Obok Turcji i Tunezji jest to jeden z najczęściej odwiedzanych przez Europejczyków arabski kraj. Co roku przyciąga mnóstwo turystów z różnych krajów. W Egipcie znajdą Państwo bardzo dużo atrakcji. Jego największym miastem jest oczywiście Kair. Po przejeździe do tego miasta powinni Państwo zobaczyć m.in. jeden z symboli miasta czyli „Cytadela Kairska”- jest to twierdza z czasów średniowiecza. Gdy słyszą Państwo nazwę Egipt, to z czym się ona Państwu kojarzy? Na pewno pierwsze na myśl przychodzą słynne na całym świecie piramidy. Jest to jedna z głównych atrakcji oferowanych Państwu przez Egipt. Piramidy znajdują się w Gizie, kolejnym z większych miast tego kraju. Położone jest ponad 10 kilometrów w kierunku południowo-zachodnim od Kairu. Giza jest obowiązkowym miejscem każdego odwiedzającego Egipt. Po przejeździe do tego miasto zobaczą Państwo słynne piramidy. Najsłynniejszymi z nich są oczywiście piramida Cheopsa i piramida Chefrena. Obok nich znajduje się także kilka innych. Warto dodać, iż największa z nich, czyli piramida Cheopsa jest wysoka na blisko 139 metrów, a zaraz po jej zbudowaniu była nawet wyższa! - wysokość piramidy wynosiła prawie 147 metrów. Piramidę Cheopsa zbudowano około 2560 roku p.n.e. Miała ona służyć jako grobowiec dla Cheopsa, który był władcą w Starożytnym Egipcie. Jednak ciekawostką jest, że jego ciało zostało przeniesione w inne miejsce lub skradzione. Bardzo blisko znajduje się kolejna znana atrakcja Egiptu, a mianowicie Sfinks. Jest to bardzo interesująca budowla, przedstawiająca lwa z ludzką głową. Posąg jest wysoki na 20 metrów i długi na 73,5 metra. Najprawdopodobniej przedstawia Chefrena, byłego władcę Egiptu, syna Cheopsa.

Fani nurkowania, którym zbyt daleko do australijskiej Wielkiej Rafy Koralowej z pewnością zachwycę się, wcale nie mniej różnorodnymi tworami koralowców w Morzu Czerwonym, do którego ma dostęp Egipt.

Zwiedzanie Egiptu wynajętym samochodem

W Egipcie jest bardzo dużo miejsc wartych zwiedzenia. Kolejnym ciekawym miastem jest Aleksandria. Jest ona oddalona od Gizy o około 220 kilometrów w kierunku północno-zachodnim. Dzięki wynajęciu samochodu mogą Państwo zwiedzić bez problemów to wspaniałe starożytne miasto. Po przyjeździe do Aleksandrii będą Państwo mieli bardzo dużo możliwości zwiedzania. Jednym z interesujących zabytków jest np. „Kolumna Pompejusza”. Jest ona zaliczana do jednej z największych na świecie, jej wysokość to blisko 27 metrów. Jej powstanie datuje się na III wiek n.e. Następnie wynajętym samochodem mogą się Państwo udać do koptyjskiej Katedry Św. Marka. W niej znajduje się główna siedziba patriarchy Aleksandrii. Kolejno proponujemy Państwu zwiedzenie również Biblioteki. Została ona zbudowana w roku 2002. Następnym interesującym miejscem jest miasto Luksor, położone w środkowo-wschodnim Egipcie. Jest to także bardzo popularne miejsce turystyczne. Jednym z najciekawszych zabytków tego miasta jest „Świątynia Luksorska”. Na samym początku miała pokazywać potęgę władców egipskich, w czasach późniejszych była ona traktowana m.in. jako chrześcijański kościół. W Luksorze znajduje się bardzo dużo ciekawych zabytków, między innymi „Dolina Królów” czy „Kolosy Memnona”.

Proszę się dłużej nie zastanawiać i już dziś wynająć najodpowiedniejszy dla Państwa samochód w Egipcie za pomocą portalu HAPPYCAR. Dzięki naszej pomocy z pewnością Państwa pobyt w tym kraju będzie naprawdę udany.

Zespół HAPPYCAR życzy Państwu Przyjemnej Podróży