Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Węgry

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Węgry

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Węgry:

4.7 do 5 (71 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko OK. Auto troszkę zabrudzone wewnątrz.
Ocena wynajętego samochodu przez Filip K.- 19 paź 2017, 15:13
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18

Wypożyczalnia samochodów Węgry

Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli i do szklanki. Polecamy podróż wynajętym samochodem przez wspaniałe Węgry, gdzie oczarują się Państwo imponującymi krajobrazami i niepowtarzalną kulturą. Najlepiej rozpocząć podróż z lotniska w Budapeszcie, gdzie mają Państwo więcej połączeń z większymi autostradami w kraju. Wtedy najlepiej jest się udać do jednego z wielu Parków Narodowych lub odkryć tajemnicę jakie kryje stolica Węgier, czyli Budapeszt. Godna polecenia jest także wycieczka nad Balaton. Z wynajętym samochodem mają Państwo nieograniczone możliwości.

Informacje ogólne

Węgry to państwo położone w Europie Środkowej, nie posiadające dostępu do morza. Krajobraz jest tu nizinny, a klimat umiarkowany i ciepły. Przez kraj przepływa druga co do wielkości rzeka Europy, Dunaj. Węgry graniczy z krajami Austrią i Słowenią. Na Węgrzech znajduje się także największe jezioro w Europie Środkowej, Balaton, z kolei w mieście Hévíz znajduje się największe na świecie jezioro termiczne o tej samej nazwie. Wegry mają dobrze rozwiniętą  turystykę przynoszącą znaczne dochody. Znane kąpieliska nad Balatonem, duża i nowoczesna baza hotelowa, liczne miejscowości wypoczynkowe i uzdrowiska przyciągają każdego roku rzesze turystów.

Kultura Węgierska

Zupełną odrębnością cieszy się na Węgrzech wiejska muzyka ludowa. Powszechnie uznawane za ludową muzykę węgierską brzmienia, jak znany wszystkim czardasz, mają swoje korzenie w muzyce cygańskiej. Ta grupa etniczna przybywała na tereny dzisiejszych Węgier od XV wieku i znacząco wpłynęła na życie muzyczne kraju. Znana i ceniona jest także kuchnia węgierska. Chociażby gulasz, który to wszedł do słowników wielu języków. Warta skosztowania jest także zupa rybna, czyli halászlé. Do posiłków pija się wino, którego na Węgrzech nie brakuje. W Polsce mianem węgrzyna określano białe wino z Tokaju. Ośrodek winiarstwa leżący najbliżej granicy zaopatrywał piwnice szlacheckie. Szczególnie odwiedzane przez turystów są winnice na północnych brzegach Balatou.

Wynajętym samochodem przez Węgry

Swoją podróż powinni Państwo rozpocząć wsiadając do wynajętego samochodu na lotnisku w Budapeszcie a stamtąd udać sie do położonego nieopodal Parku Narodowego Duna-Ipoly. Wynajem samochodu na Węgrzech jest dobrym pomysłem, ponieważ dzięki niemu będą mogli Państwo niezależnie zwiedzać zaplanowane miejsca w komfortowych warunkach. Tutaj czeka na Państwa nie tylko różnorodność świata zwierząt, ale także różne rodzaje występujących skał. Poza tym mają Państwo możliwość na zrobienie wspaniałej wędrówki przez park, aby się dobrze zrelaksować. Warto udać sie także do parku Hortobágy, który od 1999 roku jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj podziwiać można bydło węgierskie szare, różne rodzaje czapli, owiec lub roślin, jak szałwia. Największe jezioro Węgier czyli Balaton, każdego roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Tutaj spędzą Państwo niezapomniany dzień na plaży zażywając kąpieli wodnych i słonecznych. Mogą też Państwo razem z wynajętym samochodem Wegry, objechać Balaton dookoła i poszukać zacienionego miejsca na piknik. Na wyjazd nad Balaton będą się cieszyli szczególnie wędkarze, bo jezioro jest pod tym względem wyjątkowe. Oprócz wycieczek samochodem można także przesiąść się na rower i ruszyć nim na wycieczkę po pięknych okolicach Węgier. Oczywiście będąc na Węgrzech nie może zabraknąć wycieczki do stolicy. Budapeszt to wspaniałe miejsce oferujące dużo atrakcji dla najmłodszych i trochę starszych turystów. Tutaj mają Państwo wgląd w kulturowe i kulinarne życie Węgier. Nie ma co zwlekać i wybrać się na wycieczkę po muzeach posiadających znane na całym świecie eksponaty. To co robi wrażenie na wszystkich zwiedzających to na pewno węgierski parlament. Położony jest nad Dunajem w części miasta Peszt i jest najbardziej znanym budynkiem państwowym w Europie i jednocześnie jednym z najstarszych. Węgry są znane również ze swoich term, a miasto Miskolc oferuje ich bardzo dużo. Zwiedziwszy już Węgry, można wziąć pod uwagę przejazd do Wiednia. Stolica Austrii może być świetnym zakończeniem zwiedzania Europy Środkowej.

Już dziś zaplanujcie Pańtwo swoją podróż wynajętym samochodem po Węgrzech. Ten wspaniały kraj oferuje naprawdę wiele atrakcji, dlatego jest w czym wybierać. Wystarczy zarezerwować samochód za pomocą portalu HAPPYCAR i ruszyć w niezapomnianą przygodę!