Wypożyczalnia Samochodów Wieden

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 53 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 4 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 04 wrz 2020, 09:35 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Wiedeń

Mały samochód

Mały samochód

Od 53 zł za dzień
przy 4 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 09:35 .

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 09:35 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 67 zł za dzień
przy 4 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 09:35 .

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 09:35 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 79 zł za dzień
przy 4 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 09:35 .

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 09:35 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 176 zł za dzień
przy 4 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 09:35 .

Ta oferta została znaleziona 04 wrz 2020, 09:35 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Wiedeń

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Wiedeń:

4.5 do 5 (210 oceny)

(4.8 do 5)
W zupełności usatysfakcjonowana.
Ocena wynajętego samochodu przez Marta R.- 17 lip 2015, 14:38
(4.5 do 5)
miła i szybka obsługa klienta, cany także przystępne, więc ogólnie jestem zadowolony.
Ocena wynajętego samochodu przez Jan Z.- 17 lip 2015, 05:15
(4.7 do 5)
HAPPYCAR DAJE RADĘ!
Ocena wynajętego samochodu przez Patrycja R.- 18 lip 2015, 09:46
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Wieden

Tanie wynajęcie samochodu Wiedeń

Wynajem samochodu w Wiedniu jest doskonałą możliwością na poznanie tego fascynującego i wieloaspektowego miasta. Dzięki HAPPYCAR znajdą Państwo najodpowiedniejszą dla siebie ofertę i będą czuć się swobodnie podczas podróży. Bowiem dysponowanie samochodem podczas wycieczki to niezależność od publicznych środków transportu. Mogą Państwo indywidualnie zaplanować swoją podróż, a Wiedeń daje wiele możliwości i atrakcji. Obok historii, która miała duży wpływ na miasto jest także wiele innych atrakcji jak muzea, parki rozrywki.

Informacje, wynajem samochodu Wiedeń

Wiedeń jest stolicą Austrii i znajduje się po północno-wschodniej części kraju. Miasto leży nad Dunajem i jest miastem statutowym tworzącym jednocześnie odrębny kraj związkowy. W skali całego kraju miasto stanowi najważniejszy węzeł drogowy, kolejowy i lotniczy. Wiedeń jest miejscem, w którym można znaleźć budowle reprezentujące wszystkie najważniejsze style architektoniczne takie jak: romański, gotycki, barokowy, a także budynki współczesne. W XIX wieku wiedeńska architektura była inspiracją dla innych miast wchodzących w skład byłego imperium Austro-Węgierskiego takich jak Budapeszt, Lwów, Kraków. Zabytki miasta znajdują się głównie w jego śródmieściu. Historyczny Wiedeń był otoczony murami obronnymi, które zburzono w 1857 roku, co miało umożliwić miastu jego dalszy rozwój terytorialny i zamierzenie wchłonąć okoliczne miejscowości. Na miejscu murów obronnych powstała szeroka aleja Ringstraße a wzdłuż niej reprezentacyjne budowle użyteczności publicznej jak Uniwersytet, ratusz, Burgtheather, Opera, parlament i muzeum sztuki.

Atrakcje i zabytki Austrii wynajętym samochodem

Jak przystało na miasto o wysokiej randze kulturowej, Wiedeń posiada wiele zabytków i wartych odwiedzenia miejsc. Gotycka Katedra św. Szczepana to jeden z najcenniejszych sakralnych zabytków Wiednia, jest ona ściśle związana ze staraniami Babenbergów i Habsburgów o własne biskupstwo wiedeńskie. Katedra jest jednym z symboli miasta, często przedstawiana w malarstwie czy grafice. Usytuowana jest w sercu najstarszej części miasta. Kolejny budynek to ratusz wiedeński. Od samego początku swojego istnienia był przeznaczony do użyteczności publicznej. Przed budynkiem znajduje się plac ratuszowy, na którym umiejscowione są posągi osobistości, które zasłużyły się dla miasta. Nad budowlą znajdują się dwie potężne wieże, a na szczycie jednej z nich znajduje się posąg Rathausmann. Kolumna Morowa, przedstawiająca Trójcę Świętą, wzniesiona w stylu barokowym, zbudowana z polecenia Leopolda I, ku pamięci ocalenia go od epidemii dżumy. Budynek Parlamentu w Wiedniu, której attyka przyozdobiona jest marmurowymi figurkami uczonych i starożytnych mężów stanu. W środkowej części budynku znajduje się Sala Kolumnowa i Sala Przyjęć a w niej galeria portretów. W Wiedniu nie brak również pałaców. Pałac Augarten jest główną siedzibą Wiedeńskiego Chóru Chłopięcego Sängerknaben, znajduje się tu także gimnazjum. Nieopodal pałacu znajduje się także historyczna fabryka porcelany. Chyba najważniejszym zabytkiem Wiednia jest Pałac Schönbrunn, dawna rezydencja cesarska. W tym pałacu urodził się i umarł Franciszek Józef I. Z kolei Karol I podpisał tu rezygnację z udziału w rządach.

W tak wspaniałym mieście jak Wiedeń nie brak wielu muzeów i teatrów. Wynajem samochodu w Wiedniu jest dobrym sposobem aby zwiedzić je wszystkie. Wiele spośród tych muzeów związana jest z dynastią Habsburgów. Jednym z przykładów jest Schatzkammer czyli carski skarbiec. Muzeum Sisi posiada pamiątki i przedmioty należące do Elżbiety Bawarskiej, żony cesarza Franciszka Józefa. Eksponaty przywiezione z tureckiego Efezu w latach 1896 i 1906 można podziwiać w Muzeum Ephesos. Warto zajrzeć także do Opery czy Filharmonii Wiedeńskiej. Druga po Operze Wiedeńskiej tzw. Opera Ludowa (Volksoper) prezentuje nieco lżejszy repertuar, mianowicie musicale, operetki i przedstawienia operowe.

Okolice Wiednia wynajętym samochodem

Jeśli interesują Państwa dalsze przejażdżki samochodowe, w ciągu niespełna dwóch godzin mogą Państwo dojechać z Wiednia do Linc. Do odkrycia jest wspaniałe historyczne miasto, pełne zakamarków, uliczek i innych wspaniałości. Linc liczy około 190 tysięcy mieszkańców i znajduje się w górnej Austrii. Szczególne znaczenie historyczne ma dla miasta rok 1320, w którym to otrzymało prawa miejskie i wybudowano miejskie fortyfikacje razem z bramami. Ze względu na długą historię miasta można podziwiać w nim różne style architektoniczne. Najlepiej przekonać się o tym samemu wynajmując samochód od HAPPYCAR i ruszając w podróż po Wiedniu, jak i całej Austrii.