• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Budapeszt wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Budapeszt

Sty.
max min
11
Lu.
max min
7
Mar.
max 12° min
5
Kw.
max 14° min
15
Maj.
max 23° min 14°
12
Cze.
max 30° min 18°
11
Lip.
max 34° min 20°
5
Sie.
max 33° min 21°
11
Wrz.
max 22° min 14°
18
Pa.
max 20° min 12°
2
Lis.
max 11° min
7
Gru.
max min
17

Tygodniowa prognoza pogody Budapeszt

Pogoda Budapeszt dni

Sobota 09-12-2023 Zamglenie 0° / 1°
Niedziela 10-12-2023 Mgła 0° / 1°
Poniedziałek 11-12-2023 Mgła 0° / 2°
Wtorek 12-12-2023 Częściowe zachmurzenie 2° / 5°
Środa 13-12-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 3° / 6°
Czwartek 14-12-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 5°
Piątek 15-12-2023 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 2° / 4°
Sobota 16-12-2023 Częściowe zachmurzenie 0° / 3°
Niedziela 17-12-2023 Lekkie opady mroźnego deszczu -1° / 1°
Poniedziałek 18-12-2023 Słonecznie/Bezchmurnie 0° / 3°
Wtorek 19-12-2023 Słonecznie/Bezchmurnie 0° / 2°
Środa 20-12-2023 Częściowe zachmurzenie 0° / 3°
Czwartek 21-12-2023 Częściowe zachmurzenie 0° / 2°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Opinie o wynajmie samochodów - Budapeszt

Klienci oceniają nas na 8.3/10 w 206 recenzjach

Budapeszt atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu Budapeszt 

Budapeszt to jedno z najbardziej wyjątkowych miast w Europie. Kto jeszcze nie widział Budapesztu - ten niech żałuje, zwłaszcza, że połączenia komunikacyjne nie stanowią żadnego problemu. Do Budapesztu można przyjechać samochodem, pociągiem lub przylecieć samolotem. Najwygodniejsza podróż oczywiście jest drogą powietrzną. Jednak wiele osób się martwi, że przybywając w ten sposób do obcego miasta zostanie się zdanym na łaskę i niełaskę komunikacji miejskiej lub drogich taksówek. A gdyby tak skorzystać z portalu HAPPYCAR i wypożyczyć samochód? Wypożyczenie samochodu w Budapeszcie to nie jest żaden problem. Zwłaszcza, że port lotniczy Budapest Liszt Ferenc jest największym międzynarodowym portem lotniczym, jaki znajduje się na Węgrzech. Lotnisko jest położone 16 km na południowy wschód od centrum Budapesztu. I te 16 kilometrów można pokonać wypożyczonym samochodem już z lotniska, gdzie znajduje się wiele renomowanych wypożyczalni samochodów. Warto wcześniej zapoznać się z propozycjami wypożyczalni online korzystając z wyszukiwarki najlepszych ofert. Wypożyczalnie samochodów w Budapeszcie oferuje auta osobowe w różnych klasach - od popularnych samochodów miejskich do limuzyn. Wszystko zależy od potrzeb klientów - czyli Państwa. Odbiór samochodu może nastąpić nawet w miejscu przez Państwa wskazanym ( np. dostawa hotelowa). 

Atrakcje, wynajem samochodu Budapeszt

Budapeszt jest jednym z najpiękniejszych miast europejskich. Podczas jego tworzenia inspirowano się między innymi austriackimi Wiedniem. To serce, stolica Węgier, gdzie tętni życie kulturalne, gospodarcze, ekonomiczne, gdzie w zasadzie dzieją się najważniejsze dla Węgrów rzeczy. Budapeszt jest miastem o bogatej historii. Miasto leży nad Dunajem. Formalnie jako miasto pod tą nazwą funkcjonuje od 1872 roku od czasów Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Wtedy to połączono trzy miasta: Budę i Óbudę, które znajdowały się na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu, który usadowił się po lewej stronie rzeki. Początki osadnictwa rozpoczynają się jednak jeszcze za Celtów, którzy osiedlili się na słynnym budapesztańskim Wzgórzu Gellerta. Warto wiedzieć, że miasto ma także korzenie rzymskie, a to za sprawą poważnej ochrony przeprawy przez Dunaj. Na lewym brzegu rzeki Rzymianie wybudowali twierdzę zwaną Contra Aquincum. Jej pozostałości można z powodzeniem zobaczyć w pobliżu dzisiejszego Placu 15 Marca. Gdy upadł Rzym, rozpoczęła się wędrówka ludów i Aquincum się wyludniło. Przez miasto przechodziły różne plemiona, a każde z nich wyryło swoje imię w podwalinach Budapesztu. Na początku X - wieku osiedli się Węgrzy. od tego momentu następuje rozkwit Budy. Kolejne lata to rozkwit Pesztu. Peszt istnieje od 1148 roku. Budapesztem władali różni królowie, a nawet tureccy sułtani. Do tej pory jest on miastem wielokulturowym, wielonarodowym. Warto zwiedzić jego muzea, pospacerować nad Dunajem i podziwiać wspaniały gmach węgierskiego parlamentu. Będąc w Budapeszcie przekonacie się Państwo, że nie na darmo stolica Węgier jest nazywana drugim Wiedniem. Starówka i sama zabudowa miasta do złudzenia niekiedy przypomina klimat i charakter stolicy Austrii. Co warto zwiedzić? Na pewno historyczne Wzgórze Gellerta, jeden z najstarszych europejskich uniwersytetów czyli Uniwersytet Loránda Eötvösa, wybudowany w XVII wieku. Ogromną atrakcją są budapesztańskie mosty takie jak na przykład Most Łańcuchowy czy Most Małgorzaty.

Zwiedzamy Budapeszt wypożyczonym samochodem

Choć warto chociaż jeden raz pojechać budapesztańskim metrem, to jednak zwiedzanie miasta jest zdecydowanie łatwiejsze, gdy skorzystacie Państwo z wypożyczonego samochodu. Po Budapeszcie można z powodzeniem poruszać się samochodem. Znajdziemy tu wiele renomowanych wypożyczalni, które oferują bezpieczne samochody.

Dzięki takiemu transportowi zobaczycie piękno tego miasta - barokowe kościoły i pałace, wszystkie mosty, dotrzecie z powodzeniem do Pesztu i Budy. Warto udać się także do węgierskich restauracji. Specjałem jest węgierski gulasz lub leczo. Tradycyjna węgierska kuchnia jest bardzo smaczna, a dania podawane w czardach przy cygańskiej, tradycyjnej muzyce smakują jeszcze lepiej.

Wynajętym samochodem poza Budapesztem

Kto z Państwa nie słyszał o Balatonie lub gorących, leczniczych źródłach? Może warto udać się z Budapesztu i w tym kierunku? Balaton znajduje się zaledwie w odległości 80 km od Budapesztu. Jest to największe słodkowodne jezioro na Węgrzech i jednocześnie w Europie. Łagodny węgierski klimat gwarantuje, ze woda w Balatonie jest czysta i ciepła. Wypożyczalnia samochodów w Budapeszcie oferuje możliwość wycieczek poza miasto, więc dlaczego z niej nie skorzystać i nie odpocząć nad Balatonem? Osobom, którym podróżowanie nigdy się nie nudzi proponujemy rozważenie udania się do Wiednia. W Budapeszcie wynajem samochodu na wycieczkę nie stanowi problemu. Najlepszą wycieczkę można odbyć tylko samochodem, a przy okazji zwiedzić fragment pięknych Węgier, które zachwycą kulturą i przyjaznym uśmiechem mieszkańców. Warto? Warto!