• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Kolonia wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Kolonia

Sty.
max min
23
Lu.
max 10° min
13
Mar.
max 14° min
5
Kw.
max 14° min
14
Maj.
max 21° min 11°
13
Cze.
max 25° min 13°
20
Lip.
max 28° min 16°
7
Sie.
max 30° min 17°
8
Wrz.
max 20° min 12°
20
Pa.
max 19° min 11°
16
Lis.
max 12° min
18
Gru.
max min
22

Tygodniowa prognoza pogody Kolonia

Pogoda Kolonia dni

Poniedziałek 22-04-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 2° / 9°
Wtorek 23-04-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 0° / 11°
Środa 24-04-2024 Średnie opady deszczu 2° / 10°
Czwartek 25-04-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 2° / 13°
Piątek 26-04-2024 Pochmurno 4° / 13°
Sobota 27-04-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 4° / 15°
Niedziela 28-04-2024 Pochmurno 6° / 17°
Poniedziałek 29-04-2024 Zachmurzenie 7° / 16°
Wtorek 30-04-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 7° / 9°
Środa 01-05-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 10°
Czwartek 02-05-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 8° / 13°
Piątek 03-05-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 7° / 12°
Sobota 04-05-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 5° / 15°
Niedziela 05-05-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 6° / 14°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Kolonia atrakcje i porady turystyczne

Wynajętym samochodem mogą Państwo łatwo i wygodnie zwiedzić Kolonię i spędzić wspaniałe chwile w stolicy piwa Kölsch. Wynajem samochodu z HAPPYCAR zapewni Państwu niezależność od publicznych środków transportu, dzięki czemu mogą Państwo indywidualnie dopasować dzień i czas podróży. Jest to także możliwość na spędzenie dłuższej chwili poza granicami miasta, aby lepiej poznać okolice.

Informacje ogólne

Położona w Nadrenii Północnej Westfalii Kolonia jest czwartym co do wielkości miastem w Niemczech. Uniwersytet w Kolonii jest jedną z najstarszych uczelni w Europie i kształci ponad 44 tyś. studentów rocznie. Początki miasta sięgają 50 r.n.e kiedy to jako osada nad rzeką Ren, zostało założone przez cesarzową Agrypinę, żonę Klaudiusza i nadano jej nazwę Colonia Claudia Ara Agrippinensium i została podniesiona do rangi miasta. Klimat w Kolonii jest łagodny i należy do najcieplejszego w całych Niemczech. W zimie temperatura spada ledwo poniżej zera, a latem przeciętna temperatura wynosi 25 stopni. Dlatego poleca się wynająć samochód z klimatyzacją. Kto chce jechać wynajętym samochodem do i przez Kolonię, powinien zdecydowanie wybrać wiosenne miesiące i te na początku jesieni. Wtedy temperatury są najprzyjemniejsze, a opady deszczu najmniejsze. Aby dostać się do Kolonii najlepiej skorzystać z połączeń lotniczych do tego miasta lub do portu lotniczego w Düsseldorfie i tam wypożyczyć samochód, aby dostać się do centrum.

Zabytki Kolonii, wynajem samochodu Kolonia

Kolonia jest bardzo bogata w zabytki, szczególnie te sakralne. Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny, znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, jest jedną z największych świątyń gotyckich ze zbudowanymi wieżami w XIX wieku. Katedra posiada szczególnie cenne prezbiterium. W jej wnętrzach znajdują się cenne zbiory sztuki średniowiecznej np. Relikwiarz i Ołtarz Trzech Króli, Krucyfiks Gerona, Madonna Mediolańska. Spoczywają tu także prochy królowej Rychezy. Katedra jest najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem miasta. Znajduje się tu także zespół kościołów romańskich między innymi Kościół Świętej Urszuli, Świętego Andrzeja, Świętego Kuniberta, Świętego Seweryna i wiele innych. Są także kościoły gotyckie takie jak Opactwo Deutz, kościół św. Piotra, kościół Franciszkanów, Antonianów i Kartuzów. Inne zabytkowe świątynie to barokowy kościół Jezuitów, neogotycki kościół Świętego Maurycego, Świętej Agnieszki i Najświętszego Serca Jezusowego. Świeckie zabytki, które można zobaczyć to ratusz w stylu gotycko-renesansowym, gotycki dom tańca Gürzenich, fragmenty obwarowań miejskich z gotyckimi bramami: Ulrepforte Severinstor i Hahnentor. Znaleźć tu można także liczne muzea. Wallraf-Richartz-Museum, w którym znajduje się bogata kolekcja dawnego malarstwa kolońskiego m.in dzieła Stephana Lochnera, jak i zbiory malarstwa europejskiego z XV-XIX wieku. Dużą atrakcja dla miłośników może okazać się Muzeum Czekolady. Jej główne atrakcje to miniatura fabryki czekolady, w której produkowane są miniaturowe tabliczki i rozdawane zwiedzającym. Dostępna jest także palmiarnia z drzewami kakaowca, fontanny czekoladowe oraz sklep z wyrobami czekoladowymi. Można także obejrzeć kolekcję srebra i porcelany związaną ze spożywaniem czekolady. W Kolonii znajduje się także największe skupienie browarów w jednym miejscu - jest ich tu aż 24.

Położona w południowej części nowego miasta Kolonii belgijska dzielnica jest szczególnie lubianą przez turystów częścią miasta. Znaleźć tu można wiele różnorodnych, przytulnych knajpek i kawiarenek, w których warto spędzić dłuższą chwile i odpocząć. Nazwa dzielnicy wzięła się od znajdujących się tu wielu ulic o belgijskich i holenderskich nazwach. Centralnym punktem tego rejonu jest Plac Brukselski (Brüsseler Platz), który razem z kościołem św. Michała zalicza się do najładniejszych neoromańskich kościołów kolońskich.  

Wycieczki z wynajętym samochodem w Kolonii

Wypożyczenie samochodu w Kolonii gwarantuje Państwu bezproblemowe planowanie i podróżowanie wedle własnych upodobań. W tych rejonach znajduje się więcej niż 50 zamków, pałaców i dworów, które są położone zaledwie parę kilometrów od miasta. Jeśli podróżują Państwo całą rodziną, to doskonałym pomysłem może okazać się wycieczka do Phantasialand znajdującym się pod Brühl. Jest to trzeci największy park rozrywki w Niemczech. Największą atrakcją jest górska kolejka Black Mamba. Z atrakcji można korzystać do woli lecz trzeba wcześniej kupić bilet wstępu do lunaparku. Region, w którym leży Kolonia jest najludniejszym w całych Niemczech, stąd też w okolicy jest dużo miast. Wynajęcie samochodu w Kolonii sprawdzi się, jeżeli chcieliby Państwo zwiedzić sąsiednie miasta, np. Dortmund, znane z przemysłu ciężkiego (wydobycie węgla kamiennego, hutnictwo, przemysł maszynowy, itd.) czy Duesseldorf. Ciekawym pomysłem może być również wycieczka do Bonn, byłej stolicy Republiki Federalnej Niemiec, do czasów Zjednoczenia Niemiec.