Wypożyczalnia Samochodów Kolonia

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 101 zł za dzień
Klasa średnia

Tani przykład cenowy Klasa średnia

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 03 wrz 2020, 12:29 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Kolonia

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 101 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 03 wrz 2020, 12:29 .

Ta oferta została znaleziona 03 wrz 2020, 12:29 .

Mały samochód

Mały samochód

Od 104 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 10 wrz 2020, 06:51 .

Ta oferta została znaleziona 10 wrz 2020, 06:51 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 111 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 10 wrz 2020, 06:51 .

Ta oferta została znaleziona 10 wrz 2020, 06:51 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 119 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 10 wrz 2020, 06:51 .

Ta oferta została znaleziona 10 wrz 2020, 06:51 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Kolonia

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Kolonia:

4.9 do 5 (209 oceny)

(5 do 5)
Samochód był super wyposażony, dużo bajerów, nowoczesna nawigacja, dlatego szybko znaleźliśmy cel podróży.
Ocena wynajętego samochodu przez Patrycja W.- 18 lip 2015, 02:34
(4.1 do 5)
Obeszło się bez rekamacji, dziękujemy!
Ocena wynajętego samochodu przez Klaudia E.- 17 lip 2015, 04:36
(4.1 do 5)
Szybkość procesu rezerwacyjnego mi się podobała.
Ocena wynajętego samochodu przez Irena T.- 18 lip 2015, 12:34
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Kolonia

Wynajętym samochodem mogą Państwo łatwo i wygodnie zwiedzić Kolonię i spędzić wspaniałe chwile w stolicy piwa Kölsch. Wynajem samochodu z HAPPYCAR zapewni Państwu niezależność od publicznych środków transportu, dzięki czemu mogą Państwo indywidualnie dopasować dzień i czas podróży. Jest to także możliwość na spędzenie dłuższej chwili poza granicami miasta, aby lepiej poznać okolice.

Informacje ogólne

Położona w Nadrenii Północnej Westfalii Kolonia jest czwartym co do wielkości miastem w Niemczech. Uniwersytet w Kolonii jest jedną z najstarszych uczelni w Europie i kształci ponad 44 tyś. studentów rocznie. Początki miasta sięgają 50 r.n.e kiedy to jako osada nad rzeką Ren, zostało założone przez cesarzową Agrypinę, żonę Klaudiusza i nadano jej nazwę Colonia Claudia Ara Agrippinensium i została podniesiona do rangi miasta. Klimat w Kolonii jest łagodny i należy do najcieplejszego w całych Niemczech. W zimie temperatura spada ledwo poniżej zera, a latem przeciętna temperatura wynosi 25 stopni. Dlatego poleca się wynająć samochód z klimatyzacją. Kto chce jechać wynajętym samochodem do i przez Kolonię, powinien zdecydowanie wybrać wiosenne miesiące i te na początku jesieni. Wtedy temperatury są najprzyjemniejsze, a opady deszczu najmniejsze. Aby dostać się do Kolonii najlepiej skorzystać z połączeń lotniczych do tego miasta lub do portu lotniczego w Düsseldorfie i tam wypożyczyć samochód, aby dostać się do centrum.

Zabytki Kolonii, wynajem samochodu Kolonia

Kolonia jest bardzo bogata w zabytki, szczególnie te sakralne. Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny, znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, jest jedną z największych świątyń gotyckich ze zbudowanymi wieżami w XIX wieku. Katedra posiada szczególnie cenne prezbiterium. W jej wnętrzach znajdują się cenne zbiory sztuki średniowiecznej np. Relikwiarz i Ołtarz Trzech Króli, Krucyfiks Gerona, Madonna Mediolańska. Spoczywają tu także prochy królowej Rychezy. Katedra jest najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem miasta. Znajduje się tu także zespół kościołów romańskich między innymi Kościół Świętej Urszuli, Świętego Andrzeja, Świętego Kuniberta, Świętego Seweryna i wiele innych. Są także kościoły gotyckie takie jak Opactwo Deutz, kościół św. Piotra, kościół Franciszkanów, Antonianów i Kartuzów. Inne zabytkowe świątynie to barokowy kościół Jezuitów, neogotycki kościół Świętego Maurycego, Świętej Agnieszki i Najświętszego Serca Jezusowego. Świeckie zabytki, które można zobaczyć to ratusz w stylu gotycko-renesansowym, gotycki dom tańca Gürzenich, fragmenty obwarowań miejskich z gotyckimi bramami: Ulrepforte Severinstor i Hahnentor. Znaleźć tu można także liczne muzea. Wallraf-Richartz-Museum, w którym znajduje się bogata kolekcja dawnego malarstwa kolońskiego m.in dzieła Stephana Lochnera, jak i zbiory malarstwa europejskiego z XV-XIX wieku. Dużą atrakcja dla miłośników może okazać się Muzeum Czekolady. Jej główne atrakcje to miniatura fabryki czekolady, w której produkowane są miniaturowe tabliczki i rozdawane zwiedzającym. Dostępna jest także palmiarnia z drzewami kakaowca, fontanny czekoladowe oraz sklep z wyrobami czekoladowymi. Można także obejrzeć kolekcję srebra i porcelany związaną ze spożywaniem czekolady. W Kolonii znajduje się także największe skupienie browarów w jednym miejscu - jest ich tu aż 24.

Położona w południowej części nowego miasta Kolonii belgijska dzielnica jest szczególnie lubianą przez turystów częścią miasta. Znaleźć tu można wiele różnorodnych, przytulnych knajpek i kawiarenek, w których warto spędzić dłuższą chwile i odpocząć. Nazwa dzielnicy wzięła się od znajdujących się tu wielu ulic o belgijskich i holenderskich nazwach. Centralnym punktem tego rejonu jest Plac Brukselski (Brüsseler Platz), który razem z kościołem św. Michała zalicza się do najładniejszych neoromańskich kościołów kolońskich.  

Wycieczki z wynajętym samochodem w Kolonii

Wypożyczenie samochodu w Kolonii gwarantuje Państwu bezproblemowe planowanie i podróżowanie wedle własnych upodobań. W tych rejonach znajduje się więcej niż 50 zamków, pałaców i dworów, które są położone zaledwie parę kilometrów od miasta. Jeśli podróżują Państwo całą rodziną, to doskonałym pomysłem może okazać się wycieczka do Phantasialand znajdującym się pod Brühl. Jest to trzeci największy park rozrywki w Niemczech. Największą atrakcją jest górska kolejka Black Mamba. Z atrakcji można korzystać do woli lecz trzeba wcześniej kupić bilet wstępu do lunaparku. Region, w którym leży Kolonia jest najludniejszym w całych Niemczech, stąd też w okolicy jest dużo miast. Wynajęcie samochodu w Kolonii sprawdzi się, jeżeli chcieliby Państwo zwiedzić sąsiednie miasta, np. Dortmund, znane z przemysłu ciężkiego (wydobycie węgla kamiennego, hutnictwo, przemysł maszynowy, itd.) czy Duesseldorf. Ciekawym pomysłem może być również wycieczka do Bonn, byłej stolicy Republiki Federalnej Niemiec, do czasów Zjednoczenia Niemiec.