• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Albufeira wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 15% u różnych wypożyczalni - Ważne do 26 czerwca 2024
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Albufeira

Sty.
max 17° min
7
Lu.
max 16° min 10°
9
Mar.
max 17° min 12°
16
Kw.
max 20° min 11°
12
Maj.
max 25° min 16°
1
Cze.
max 28° min 17°
3
Lip.
max 31° min 20°
0
Sie.
max 29° min 18°
1
Wrz.
max 27° min 18°
6
Pa.
max 25° min 18°
9
Lis.
max 21° min 16°
9
Gru.
max 15° min 11°
18

Tygodniowa prognoza pogody Albufeira

Pogoda Albufeira dni

Piątek 21-06-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 14° / 26°
Sobota 22-06-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 17° / 28°
Niedziela 23-06-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 19° / 28°
Poniedziałek 24-06-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 19° / 27°
Wtorek 25-06-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 17° / 30°
Środa 26-06-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 18° / 30°
Czwartek 27-06-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 18° / 27°
Piątek 28-06-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 20° / 28°
Sobota 29-06-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 20° / 27°
Niedziela 30-06-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 20° / 30°
Poniedziałek 01-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 17° / 28°
Wtorek 02-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 16° / 28°
Środa 03-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 18° / 26°
Czwartek 04-07-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 18° / 25°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Albufeira atrakcje i porady turystyczne

Tanie wynajęcie samochodu Albufeira

Jednym z najpiękniejszych miast Portugalii bez wątpienia jest Albufeira. To malownicze miasto oczaruje zwiedzających ciekawą zabudową oraz niesamowitą, ciepłą atmosferą. Turyści kochają to urocze miasto ze względu na bezpośredni dostęp do pięknej piaszczystej plaży, ciągnącej się także wiele kilometrów poza nie. Podróżnicy wybierający Albufeirę na cel swojej wyprawy chwalą sobie niewielką, niespełna czterdziestokilometrową, odległość portu lotniczego w Faro od miasta.

Wynajem samochodu w mieście Albufeira

Mobilność podróżnych zwiększa możliwość szybkiego wynajęcia samochodu w momencie dotarcia do tej niewielkiej aglomeracji. Wypożyczenie samochodu w Albufeira znacznie ułatwia użycie porównywarki, która pozwoli na wybór optymalnego usługodawcy. Klient może, według swoich potrzeb i preferencji, zdecydować się na Auto Europe, Auto Escape, Hertz i wielu innych. Porównywarka wypożyczalni samochodów umożliwi wynajem taniego i komfortowego auta, dzięki któremu poruszanie się po mieście oraz jego okolicach będzie wygodne i niezależne od rozkładów jazdy lokalnych przewoźników. Wybrana za pomocą porównywarki wypożyczalnia samochodów w Albufeira gwarantuje błyskawiczny odbiór auta na miejscu, bez zbędnej biurokracji.

Albufeira, to typowe centrum turystyczne. W mieście znajduje się silnie rozwinięta infrastruktura rekreacyjna, gastronomiczna oraz noclegowa, a mimo to zachowuje urok i czar starego portu rybackiego. Każdy zwiedzający znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnicy ciszy i spokoju mogą zdecydować się na odosobnioną zatokę kąpielową, natomiast zwolennicy przygód oraz zawierania nowych znajomości mogą wybrać się na plażę, do dawnej knajpy rybackiej lub nowoczesnej dyskoteki. Wielbiciele sportów wodnych mają możliwość wybrania się na żagle lub serfowania na desce. Wszyscy natomiast powinni odwiedzić kawiarnie i restauracje serwujące lokalne specjały oraz obowiązkowo wybrać się na spacer miejską Starówką. Urokliwe małe, białe domki w stylu mauryjskich ulokowane na skalistych zboczach nadają wieczornym wyjściom niezapomnianego, magicznego klimatu. Dostanie się do wybranych miejsc i skorzystanie z upragnionych atrakcji znacznie ułatwi w Albufeira wynajem samochodu. Poruszanie się własnym środkiem lokomocji gwarantuje niezależność w wyborze lokalnych atrakcji oraz kolejności ich zwiedzania. Umożliwia również opuszczenie miasta i zwiedzenie całego regionu. Na południowym wybrzeżu kraju położony jest urokliwy kurort Algarve z niesamowitymi, wielobarwnymi klifami oraz ruinami dawnej twierdzy. Niedaleko od miasta znajdują się również wypoczynkowe miejscowości Porches i Praia de Rocha. Przyciągające swoimi malowniczymi krajobrazami.

Dla regionu Algarve, poza plażami, w tym, najbardziej na świecie znanej plaży Praia da Marinha w Lagos, charakterystyczne jest także pagórkowate ułożenie terenu z niezwykle żyznymi dolinami. Dlatego występuje tu wiele gatunków rzadkiej flory. Uprawiane są tu niektóre gatunki cytrusów, migdałowców oraz fig. Zwiedzając miejscowe uprawy można zakosztować w smaku świeżych, ogrzanych słońcem Portugalii owoców. Jednym z najpiękniejszych miejsc okolicy jest klifowe wybrzeże z wieloma wyrzeźbionymi w wapieniu przez wody oceanu jaskiniami. Jednymi z najciekawszych miast regionu są Lagos oraz Vila Real de Santo António. W miastach tych, można zobaczyć niezwykłe zabytki, min. malowniczy deptak osłonięty palmami w Logos oraz przepiękny, sięgający XVIIw. rynek w Vila Real de Santo António.

Zwiedzanie okolic Albufeira wynajętym samochodem

Mając do dyspozycji samochód, warto przygotować wycieczkę krajoznawczą i połączyć dojazd do Vila Real de Santo António z podziwianiem urzekających widoków typowych dla okolicy. Wyjeżdżając z Albufeiry w kierunku wschodnim podróżnik ma okazję zobaczyć niemal całe południowe wybrzeże kraju. Wypożyczalnia samochodów w Albufeira udostępni odpowiedni pojazd, którym w komfortowych warunkach, miłośnik podróży dotrze do wybranej przez siebie miejscowości, bez konieczności przesiadek i restrykcyjnego trzymania się rozkładu jazdy autobusów. Po opuszczeniu Albufeiry trzymając się głównej trasy w kierunku zachodnim koniecznie trzeba zobaczyć urokliwe miejsca przy rzece Ribeira de Quarteira, takie jak grotę z niezwykłym pomnikiem Azenha de Paderne, ciekawy, średniowieczny zamek Castelo de Paderne oraz Ponte Mediewal de Paderne, czyli przepiękny, średniowieczny, zbudowany z kamienia most. Jadąc dalej można zatrzymać się w okolicach Pocanco de Paragilna na krótki odpoczynek w Casa Mocho Branco lub w okolicach Vale de Judeu zjeść pyszny posiłek w znanej restauracji Retiro de Camponies. Dalej, za Colmeal, na południowej trasie można zobaczyć, piękny, dawny obelisk, Cerro do Gulhium. Natomiast w pobliżu Vale Formoso, znajduje się ciekawa pod względem architektonicznym świątynia Ermida Nossa Senhora da Saúde. Nie zjeżdżając z trasy, zanim dotrze się do Vila Real de Santo António, warto zobaczyć jeszcze kemping Calico Park. W pobliżu miasta docelowego podziwiać można rezerwat przyrody Sapal de Castro Marim e Vila Real de Santo António oraz przepiękne widoki związane z brzegami rzeki Esteiro da Carrasqueire.

Wyprawa do każdego wybranego przez turystę miejsca okaże się ciekawsza i bardziej efektywna, gdy zdecyduje się on na wynajem samochodu. Dzięki temu, jego podróż okaże komfortowa, a on sam nie będzie musiał rezygnować z obejrzenia wybranych miejsc.