• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Faro Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Faro Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Port lotniczy w Faro jest jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych w Portugalii. Oddalone jest o ok. 4km od Faro, stolicy regionu Algarve. To międzynarodowe lotnisko wita miliony turystów rocznie, spragnionych słońca i malowniczej architektury. Bezpośrednio z lotniska nie ma połączeń z innymi miejscowościami w Algarve, co dla większości przybywających oznacza konieczność udania się do centrum Faro. Jednakże, HAPPYCAR służy pomocą! Wypożyczalnie samochodów na lotnisku w Faro są zaopatrzone w różne samochody, a ich wynajęcie jest bardzo proste. Przed urlopem zarezerwujcie Państwo samochód, który spełni Wasze wymagania, wskażcie dogodny termin i lokalizację. Po przylocie do Faro odbierzcie Państwo samochód i wyruszcie w niezapomnianą podróż po Portugalii. Wynajem samochodu zagwarantuje Państwu komfort i niezależność w podróżowaniu, a także uniknięcie zatłoczonych autobusów i pociągów regionalnych.

Dojazd do Faro

Zdecydujcie Państwo jaki kierunek chcecie obrać i wyruszcie przed siebie. Najlepiej zacząć od miasta Faro, najbardziej wysuniętego na południe miasta Portugalii. Jak w większości miast, stare miasto w Faro jest interesującym i dość istotnym punktem na mapie. Znajduje się tam XIII- wieczna katedra, która jest otwarta codziennie, poza niedzielą. Jest to pierwsza chrześcijańska świątynia w Faro. Wynajętym samochodem szybko przedostaną się Państwo do barokowego klasztoru Capuchos Convent, który sąsiaduje z kolorowymi domami i ulicą pełną sklepów jubilerskich, kawiarni i delikatesów z portugalskimi przysmakami. Kolejne miajsce warte odwiedzenia, mieszczące sie na Largo Doutor Francisco Sa Carneiro, to Mercado Municipal. Jest to targ, na którym zaopatrują się lokalni smakosze w najlepsze przysmaki. Można tu nabyć świeże oliwki, różne rodzaje mięsa oraz mnóstwo słodkości. Warto skosztować portugalskiego przysmaku, jakim są małe babeczki (pasteis de nata) wypełnione kremowym nadzieniem. Kolejnym punktem zwiedzania jest Largo do Carmo. Plac na, którym znajduje się XVIII-wieczny barokowy kościół Naszej Pani z Carmo (Igreja Nossa Senhora do Carmo). Będąc wewnątrz kościoła trzeba koniecznie zobaczyć Kaplicę Kości (Capela dos Ossos), ktorej ściany są pokryte ludzkimi kośćmi i czaszkami, które zostały wydobyte z klasztornego cmentarza znajdującego się w pobliżu.

Okolice Faro

Wynajętym na lotnisku w Faro samochodem, bardzo łatwo dostać się w okolice miasta. Niedaleko znajduje się miasto Lagos, w którym znajdują się mury miejskie z V w. Osiedlali się tu także Fenicjanie, Grecy i Kartagińczycy. Ponadto będąc w mieście warto zobaczyć kościół Sao Joao z VIII wieku. Dla tych, ktorzy chcą spędzić popołudnie na plaży, okolice Faro oferują piaszczyste plaże oddalone od centrum miasta o 7 kilometrów. Dla amatorów zbieractwa muszli, plaża ta jest idealnym miejscem. Znaleźć tu można wiele ciekawych i dużych okazów. Chcąc przyjemnie zakończyć dzień, warto udać się do Parku Naturalnego (Parque Natural da Ria Formosa). Jest to rezerwat przyrody położony na obszarze 170 km2 u ujścia rzeki Ria do oceanu. Warto zagospodarować trochę czasu na wizytę w Parque Natural do Vale do Guadiana, urzekającym widokami i graniczącym z Hiszpanią. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się również Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina, odwiedzany przez fanów flory i fauny z całego świata. Różnorodność gatunków w tym parku jest zaskakująca, stąd też warto spędzić tam cały dzień. Aby nie martwić się o późny dojazd do naszej turystycznej bazy, wynajęcie samochodu jest szczególnie dobrym i komfortowym pomysłem. Turyści chętnie wybierają się również do Porto, jednakże, jeżeli jest to dla Państwa zbyt daleka odległość od bazy w Faro, proponujemy wyjazd wynajętym samochodem do hiszpańskiej Sewilii, aby zapoznać się z andaluzyjskim folklorem, czyli „flamenco”. Jest to świetna opcja, aby zaczerpnąć i porównać dwie jakże podobne, ale odmienne kultury – portugalską i hiszpańską.

Aby zwiedzić wszystkie te interesujące miejsca i mieć czas na odpoczynek na pięknych, piaszczystych portugalskich plażach warto rozważyć wynajęcie samochodu poprzez portal HAPPYCAR i cieszyć się każdą chwilą. Wynajmując samochód na urlop w Faro, gwarantują sobie Państwo niezapomniane i udane wakacje w komfortowych warunkach.

Zespół HAPPYCAR życzy Państwu Przyjemnej Podróży