Wypożyczalnia Samochodów Litwa

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 87 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 9 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 05 lis 2019, 08:56 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Litwa

Mały samochód

Mały samochód

Od 87 zł za dzień
przy 9 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 05 lis 2019, 08:56 .

Ta oferta została znaleziona 05 lis 2019, 08:56 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 94 zł za dzień
przy 9 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 05 lis 2019, 08:56 .

Ta oferta została znaleziona 05 lis 2019, 08:56 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 111 zł za dzień
przy 9 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 05 lis 2019, 08:56 .

Ta oferta została znaleziona 05 lis 2019, 08:56 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Litwa

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Litwa:

4.9 do 5 (206 oceny)

(4 do 5)
Jestem zadowolona z usług happycar!
Ocena wynajętego samochodu przez Dagmara R.- 17 lip 2015, 19:28
(4.3 do 5)
miła i szybka obsługa klienta, cany także przystępne, więc ogólnie jestem zadowolony.
Ocena wynajętego samochodu przez Jan Z.- 18 lip 2015, 18:13
(4.1 do 5)
Pozdrawiam zespół HAPPYCAR :-D
Ocena wynajętego samochodu przez Ada J.- 19 lip 2015, 22:38
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Litwa

Litwa to nasz bliski sąsiad, lecz często słabo znany. Wynajem samochodów Litwa oferuje poznanie tego fascynującego kraju od podstaw. Większość Europejczyków kojarzy Litwę jako państwo położone gdzieś tam na północy, nad Morzem Bałtyckim. Litwa graniczy z krajami Estonia i Łotwa. Ten stosunkowo mały kraj, do zaoferowania ma wiele atrakcji, wspaniałych krajobrazów i bogatą kulturę. HAPPYCAR dodatkowo dopasuje ofertę wynajmu samochodu do Państwa potrzeb.

Informacje ogólne

Republika Litewska jest jednym z krajów bałtyckich, członkiem Unii Europejskiej i NATO. Pod względem geograficznym kraj jest położony w Europie Środkowej. Według francuskich naukowców na terenie Litwy znajduje się geometryczny środek Europy. Najwyższym punktem jest góra Auksztota znajdująca się na wzniesieniach w Miednikach Królewskich, miesząca zaledwie 294 m n.p.m. Klimat panujący w kraju jest raczej ciepły, przejściowy między morskim i kontynentalnym. Najdłuższą rzeką jest Niemen (Nemunas). Na Litwie znajduje się także sporo jezior oraz 5 Parków Narodowych i 30 Rezerwatów Przyrody. Ludność Litwy liczy niespełna 3 miliony ludzi. Ta niewielka liczba jest spowodowana ujemnym przyrostem naturalnym oraz emigracja zarobkową.

Atrakcje i zabytki, wynajem samochodu Litwa

Pierwsze wzmianki o państwie Litewskim pochodzą z 1009 roku, tak więc jest to młode państwo i dość zróżnicowane kulturowo, a na jego terenach można znaleźć wiele pamiątek historii. To na pewno jest wielką wartością jeśli chodzi o znaczenie turystyczne. Litwa to dynamicznie rozwijający się kraj, który potrafi docenić znaczenie turystyki. Oprócz wielu zabytków, zachwycająca jest także przyroda, która znajduje się pod ochroną w Parkach Narodowych i rezerwatach. Znaczącym zabytkiem jest zamek w Trokach. Położony jest na jeziorze Galwe. Wzniesiony został przez Wielkiego Księcia Litewskiego Klejstuta na przełomie XIV-XV wieku. Obecnie zamek jest w znacznym stopniu rekonstrukcją z drugiej połowy XX wieku. Litwa to nie tylko znane zabytki, jak wymieniony tu zamek w Trokach, ale także wiele ciekawych obiektów, jak choćby Nida. Jest to zespół 54 rybackich domów, w tym jeden z nich należący do Tomasza Manna. Kolejny historyczny zabytek to przestrzenny układ z XVIII wieku w Rakiszkach, wieś Połusze w Auksztockim Parku Narodowym, niewielkie miasteczko pod Druskiennikami oraz wioski Silute i Brewiki. Na jeziorze Galve znajduje się wyspa, na której umiejscowiony jest obronny zamek z XIV wieku będący siedzibą Karaimów. Wpisana na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO Mierzeja Kurońska rozciąga się na terenie piaszczystym pasie, który oddziela Zatokę Kurońską od Bałtyku. Na tych unikatowych wydmach położone są stare wioski rybackie. Także ciekawą turystycznie atrakcja jest osada Kernave. Ona też została wpisana na listę UNESCO. Jest to jedyny obszar archeologiczny na terenach Litwy, w którego skład wchodzi pięć grodzisk, otwarte osady i cmentarzyska. Będąc na Litwie koniecznie trzeba odwiedzić Wilno, stolicę Litwy. Tu znajduje się wiele wspaniałych kamienic i magnackich rezydencji. Wilno to najważniejsze miasto na Litwie, centrum architektoniczne, kulturalne, gospodarcze i polityczne. Turystów przyciąga do miasta nie tylko wyjątkowa architektura i jedna z największych starówek w Europie, ale także bogata w rozrywki i propozycje kulturowe oferta. Turyści chętnie przyjeżdżają także do Kowna i Druskiennik. To pierwsze jest zabytkowe, artystyczne z bogata historią. Druskienniki natomiast to rekreacyjne i wypoczynkowe miejsce, dające wytchnienie w lasach, nad jeziorem Druskonis i nad Niemnem.

Wycieczka po Litwie, wynajętym samochodem

Jak wynika z badań Francuskiego Narodowego Instytutu Geograficznego, Litwa ma zaszczyt posiadania geograficznego centrum Europy, a ten fakt został zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa. Naukowcy ustalili, że centrum znajduje się 26 km na północ od Wilna nieopodal wsi Purnuškiai. Jednym z najstarszych na Litwie jest Wzgórze Zamkowe w Bernotai. Wnioskuje się, że między I-V wiekiem stał tu zamek obronny. Zostały tu także odkryte przez archeologów elementy ceramiki z tego okresu. Najlepiej samemu zobaczyć na własne oczy wspaniałości jakie oferuje nam Litwa. Wynajem samochodów w Litwie to idealny sposób aby w wygodny i szybki sposób odwiedzić najważniejsze miejsca w tym niesamowitym kraju.

Zapraszamy do rezerwacji już dziś!