Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Lublana

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Od 64 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 2 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 17 wrz 2017, 04:20 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Lublana

Mały samochód

Mały samochód

Od 64 zł za dzień
przy 2 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 17 wrz 2017, 04:20 .

Ta oferta została znaleziona 17 wrz 2017, 04:20 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 81 zł za dzień
przy 2 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 17 wrz 2017, 04:20 .

Ta oferta została znaleziona 17 wrz 2017, 04:20 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 92 zł za dzień
przy 2 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 17 wrz 2017, 04:20 .

Ta oferta została znaleziona 17 wrz 2017, 04:20 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Lublana

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Lublana:

4.6 do 5 (73 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko OK. Auto troszkę zabrudzone wewnątrz.
Ocena wynajętego samochodu przez Filip K.- 19 paź 2017, 15:13
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18

Wypożyczalnia samochodów Lublana

Mimo iż Lublana posiada wszelką infrastrukturę cechującą ja jako nowoczesną stolicę, zachowała ona swoją sielską atmosferę, przyjacielskość i otwartość małego miasta. Wynajem samochodów Lublana i HAPPYCAR dają możliwość poznania wszystkich atrakcji i ciekawych miejsc w tym uroczym mieście. Czy to podróż rodzinna z dziećmi czy wypad ze znajomymi na niezapomnianą przygodę, HAPPYCAR znajdzie dla Państwa najodpowiedniejszą ofertę wynajmu samochodu w Lublanie.

Informacje ogólne

Lublana jest stolicą Słowenii i położona jest w środkowej części kraju nad rzeką Lublanicą. W XV wieku Lublana uchodziła za znaczący ośrodek sztuki. W roku 1511 wielkie trzęsienie ziemi zniszczyło znacznie miast, po czym odbudowano je w stylu renesansowym, a także zbudowany został nowy mur obronny wokół miasta. Gdy pod koniec XVII wieku do miasta przybyli zagraniczni architekci, wtedy także rozwinęła się architektura barokowa. W roku 2011 Lublana stała się siedzibą unijnej Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetykii. Słowenia a zatem i Lublana jest położona w aktywnej strefie sejsmicznej, o czym świadczą liczne trzęsienia ziemi występujące w przeszłości (było ich około 60). Klimat panujący w Lublanie jest umiarkowany kontynentalny. Lublana leży w środkowej części kraju i w centrum słoweńskiej sieci dróg, które prowadzą do wszystkich zakątków kraju, dlatego wynajem samochodu w Lublanie jest jak najbardziej dobrym pomysłem.

Atrakcje i zabytki Lublany

W Lublanie pozostały do dzisiaj ślady 5000 letniej historii. Dowodem na to są pozostałości rzymskiego miasta Emona lub kompleks starego miasta ze średniowiecznym zamkiem i barokowymi murami. Charakterystyczne dla Lublany są malownicze mosty, które przecinają rzekę Lublanice. Warto także zawitać do parku Tivoli, który szczyci się olbrzymi obszarami zieleni. Duży wpływ na architekturę miasta ma włoski barok oraz Art Nouveau, które znlazły swoje odzwierciedlenie w wielu budynkach wybudowanych po trzęsieniu ziemi w 1895 roku. Obiektem zyskującym największe zainteresowanie jest Wzgórze Zamkowe, którego początki sięgają IX wieku. Do początku XVII wieku zamek był siedzibą prowincjonalnych władców, później przeszedł w zarząd prowincjonalnego garnizonui kolejno był więzieniem. Dla turystów otwarta na zamku jest wieża, kaplica i kawiarnia. Kolejny punkt to ratusz, w którym zachowały się pamiątki przeszłości: fontanna Herkulesa i Narcyza wykonane w warsztacie Francesco Robba i gotycka sala. Obecnie budynek jest siedzibą rady miasta. Inny ważny obiekt to Katedra (Stolnica). Obecna konstrukcja kościoła zbudowana została wg. planów rzymskiego jezuity i udekorowana freskami. Pozostałościami po starym kościele są: kamień z wyrzeźbioną głową Chrystusa i posąg Piety, który znajduje się przy południowej stronie katedry. Będąc w Lublanie trzeba także odwiedzić Pałac Arcybiskupa. Obecny Pałac powstał w okresie renesansu, a prace nad nim rozpoczęto w roku 1512. Stare Miasto w Lublanie dzieli się na Rynek Miejski, Stary Rynek i Górny Rynek. Dwa pierwsze wymienione nachodzą na siebie by kolejno wtopić się w Górny Rynek. Wszystkie trzy rynki otaczają Wzgórze Zamkowe. Większość domów znajdujących się na Starym Mieście reprezentuje styl barokowy, a niektóre z nich posiadają swój średniowieczny układ. Dominujący element na Rynku Miejskim to Katedra, zaś na Górnym rynku jest Kościół św. Floriana. Z Górnego Rynku do zamku można dostać się ciągiem dla pieszych.

Wycieczka po Lublanie

Stolica Słowenii oferuje wiele możliwości i atrakcji. Wynajem samochodu Lublana pozwala na odkrycie tego wspaniałego miasta. Dzięki HAPPYCAR Państwa podróż będzie komfortowa i dużo przyjemniejsza. Mając do dyspozycji samochód będą Państwo niezależni i indywidualnie zaplanują trasę wycieczki. Czy to rodzinne wakacje, czy wycieczka ze znajomymi, z HAPPYCAR nie ma się czym martwić., podróż na pewno będzie udana. Wystarczy spakować walizki i już dziś ruszyć w podróż!