Wypożyczalnia Samochodów Lublana

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 104 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 40 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 21 wrz 2020, 07:24 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Lublana

Mały samochód

Mały samochód

Od 104 zł za dzień
przy 40 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 21 wrz 2020, 07:24 .

Ta oferta została znaleziona 21 wrz 2020, 07:24 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 118 zł za dzień
przy 40 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 21 wrz 2020, 07:24 .

Ta oferta została znaleziona 21 wrz 2020, 07:24 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 125 zł za dzień
przy 40 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 21 wrz 2020, 07:24 .

Ta oferta została znaleziona 21 wrz 2020, 07:24 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Lublana

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Lublana:

4.6 do 5 (212 oceny)

(4 do 5)
Wszystko ok.
Ocena wynajętego samochodu przez Olek B.- 19 lip 2015, 00:04
(4.7 do 5)
Miła obsługa, szybkośc dopasowania ofert po przystepnej cenie
Ocena wynajętego samochodu przez Grzesiek L.- 18 lip 2015, 14:16
(4.9 do 5)
Nie ma na co narzekać
Ocena wynajętego samochodu przez Kasia W.- 19 lip 2015, 20:12
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Lublana

Tanie wynajęcie samochodu Lublana

Mimo iż Lublana posiada wszelką infrastrukturę cechującą ja jako nowoczesną stolicę, zachowała ona swoją sielską atmosferę, przyjacielskość i otwartość małego miasta. Wynajem samochodów Lublana i HAPPYCAR dają możliwość poznania wszystkich atrakcji i ciekawych miejsc w tym uroczym mieście. Czy to podróż rodzinna z dziećmi czy wypad ze znajomymi na niezapomnianą przygodę, HAPPYCAR znajdzie dla Państwa najodpowiedniejszą ofertę wynajmu samochodu w Lublanie.

Informacje ogólne, wynajem samochodu Lublana

Lublana jest stolicą Słowenii i położona jest w środkowej części kraju nad rzeką Lublanicą. W XV wieku Lublana uchodziła za znaczący ośrodek sztuki. W roku 1511 wielkie trzęsienie ziemi zniszczyło znaczną część miasta. Odbudowano je w stylu renesansowym, a także zbudowany został wokół niego nowy mur obronny. Gdy pod koniec XVII wieku do miasta przybyli zagraniczni architekci, rozwinęła się tu architektura barokowa. W roku 2011 Lublana stała się siedzibą unijnej Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki. Słowenia, a zatem i Lublana jest położona w aktywnej strefie sejsmicznej, o czym świadczą liczne trzęsienia ziemi występujące w przeszłości (było ich łącznie około 60). Klimat panujący w Lublanie jest umiarkowany kontynentalny. Lublana leży w środkowej części kraju i w centrum słoweńskiej sieci dróg, które prowadzą do wszystkich zakątków kraju, dlatego wynajem samochodu w Lublanie jest jak najbardziej dobrym pomysłem.

Atrakcje i zabytki, wynajem samochodu Lublana

W Lublanie pozostały do dzisiaj ślady 5000 letniej historii. Dowodem na to są pozostałości rzymskiego miasta Emona lub kompleks starego miasta ze średniowiecznym zamkiem i barokowymi murami. Charakterystyczne dla Lublany są malownicze mosty, które przecinają rzekę Lublanice. Warto także zawitać do parku Tivoli, który szczyci się olbrzymi obszarami zieleni. Duży wpływ na architekturę miasta ma włoski barok oraz Art Nouveau, które znlazły swoje odzwierciedlenie w wielu budynkach wybudowanych po trzęsieniu ziemi w 1895 roku. Obiektem zyskującym największe zainteresowanie jest Wzgórze Zamkowe, którego początki sięgają IX wieku. Do początku XVII wieku zamek był siedzibą prowincjonalnych władców, później przeszedł w zarząd prowincjonalnego garnizonui kolejno był więzieniem. Dla turystów otwarta na zamku jest wieża, kaplica i kawiarnia. Kolejny punkt to ratusz, w którym zachowały się pamiątki przeszłości: fontanna Herkulesa i Narcyza wykonane w warsztacie Francesco Robba i gotycka sala. Obecnie budynek jest siedzibą rady miasta. Inny ważny obiekt to Katedra (Stolnica). Obecna konstrukcja kościoła zbudowana została wg. planów rzymskiego jezuity i udekorowana freskami. Pozostałościami po starym kościele są: kamień z wyrzeźbioną głową Chrystusa i posąg Piety, który znajduje się przy południowej stronie katedry. Będąc w Lublanie trzeba także odwiedzić Pałac Arcybiskupa. Obecny Pałac powstał w okresie renesansu, a prace nad nim rozpoczęto w roku 1512. Stare Miasto w Lublanie dzieli się na Rynek Miejski, Stary Rynek i Górny Rynek. Dwa pierwsze wymienione nachodzą na siebie by kolejno wtopić się w Górny Rynek. Wszystkie trzy rynki otaczają Wzgórze Zamkowe. Większość domów znajdujących się na Starym Mieście reprezentuje styl barokowy, a niektóre z nich posiadają swój średniowieczny układ. Dominujący element na Rynku Miejskim to Katedra, zaś na Górnym rynku jest Kościół św. Floriana. Z Górnego Rynku do zamku można dostać się ciągiem dla pieszych.

Okolice Lublany wynajętym samochodem

Stolica Słowenii oferuje wiele możliwości i atrakcji. Warto wybrać się także poza miasto. W Słowenii znajdują się jedne z najpiękniejszych jaskiń w Europie. Pierwsza z nich to jaskini Podstojna. Jest to jaskinia typu krasowego, idealnie udostępniona do ruchu turystycznego. Wizyta w niej rozpoczyna się od przejażdżką kolejką. Kolejne to jaskinia Skocjańska. Jest to ogromna grota, po której można swobodnie przespacerować wytyczonymi ścieżkami. Będąc w Słowenii warto wybrać się do sąsiednich krajów i ich wyjątkowych miast. 250 km od Lublany znajduje się na przykład romantyczna Wenecja. Nieco bliżej, bo około 140 km mieści się stolica Chorwacji - Zagrzeb. Nieco Dzięki HAPPYCAR Państwa podróż będzie komfortowa i dużo przyjemniejsza. Mając do dyspozycji samochód będą Państwo niezależni i indywidualnie zaplanują trasę wycieczki.