Wypożyczalnia Samochodów Stambul

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 44 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 06 wrz 2020, 02:25 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Stambul

Mały samochód

Mały samochód

Od 44 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 06 wrz 2020, 02:25 .

Ta oferta została znaleziona 06 wrz 2020, 02:25 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 50 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 06 wrz 2020, 02:25 .

Ta oferta została znaleziona 06 wrz 2020, 02:25 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 60 zł za dzień
przy 3 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 wrz 2020, 08:33 .

Ta oferta została znaleziona 20 wrz 2020, 08:33 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 96 zł za dzień
przy 3 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 wrz 2020, 08:33 .

Ta oferta została znaleziona 20 wrz 2020, 08:33 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Stambul

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Stambul:

4.5 do 5 (208 oceny)

(4.6 do 5)
Profesjonalni ludzie na serwisie, po wysłaniu tysięcy maili nie stracili cierpliwości co do mnie, chwała im za to!
Ocena wynajętego samochodu przez Natalia F.- 17 lip 2015, 06:00
(4.3 do 5)
Jak mawiaja do trzech razy sztuka. Jak dotąd moja trzecia rezerwacja także przebiegła pomyślnie.
Ocena wynajętego samochodu przez Michał T.- 18 lip 2015, 12:56
(4.4 do 5)
Z mojej rezerwacji byłem bardzo zadowolony, dziekuje za wasze usługi.
Ocena wynajętego samochodu przez Adam W.- 18 lip 2015, 16:02
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Stambul

Tanie wynajęcie samochodu Stambuł

Choć Turcja kojarzona jest głównie z dobrą pogodą, pięknymi plażami, bazarami i wielkimi hotelami, to ma do zaoferowania o wiele więcej. Stambuł, metropolia położona na dwóch kontynentach, ruiny antycznych miast, cuda natury, niesamowite zabytki i atmosfera miasta, zachwycą każdego. Niegdyś nazywany Konstantynopolem, dziś jest największym miastem Turcji. Dawna stolica Cesarstwa Bizantyjskiego i Imperium Osmańskiego. Wynajem samochodu w Turcji pozwoli osobiście zapoznać się z tym niezwykłym miastem usytuowanym na dwóch kontynentach.

Informacje, wynajem samochodu Stambuł

Stambuł, dawniej znany jako Konstantynopol jest największym miastem Turcji, centrum przemysłowym i kulturowym. Zachwyca w nim praktycznie wszystko. Małe sklepiki z dywanami, niezwykłe herbaciarnie, bazary, kramy z bibelotami i wiele ciekawych atrakcji. Stambuł rozciąga się od północnego wybrzeża Morza Marmara, cieśniny morskiej między Morzem Śródziemnym a Morzem Czarnym. Część Stambułu znajduje się w europejskiej Tracji, a część w azjatyckiej Anatolii. Jest najludniejszym miastem Europy zamieszkiwanym przez prawie 14 milionów ludzi. W Stambule mieści się także 5 uniwersytetów z czego najstarszy Uniwersytet Stambulski założony został w 1453 roku. Wynajem samochodu w Stambule to dobra opcja dla osób, które chciałyby zwiedzić nie tylko ten region Turcji, ale i Ankarę czy Antalye.

Atrakcje, wynajem samochodu Stambuł

Najbardziej znanym zabytkiem miasta jest zdecydowanie Hagia Sophia. Obecnie muzeum, dawniej świątynia chrześcijańska przebudowana na meczet. Obiekt uważany jest za najwspanialszy budynek architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery. Jako świątynia nosił nazwę Kościoła Mądrości Bożej, zwany także Wielkim Kościołem. Stanowił najwyższą rangą świątynię w Cesarstwie Bizantyjskim. Ufundowana przez Justyniana I Wielkiego, przez wieki uważana była za niedościgniony wzór świątyni doskonałej. Po zdobyciu Konstantynopola przez Turków zmieniona została na meczet. Najbardziej znana kolumna to „płacząca kolumna”, na której umieszczona jest stela św. Grzegorza Cudotwórcy. Z kolumną tą związana jest legenda. Jeśli po włożeniu kciuka w otwór znajdujący się na kolumnie, możemy obrócić kciuk o 360° a kciuk będzie lekko wilgotny nasze życzenie spełni się.

Kolejną atrakcją jest pałac Topkapı Sarayı. Znajduje się w centrum Stambułu i od od roku 1453 stanowił rezydencję sułtanów, przez okres ponad 380 lat. Budowa rozpoczęła się zaraz po zdobyciu Konstantynopola za panowania Mahmeda II Zdobywcy. Prace zakończono w 1465 roku. W kolejnych wiekach pałac był przebudowany lecz jego podstawowy, czterodziedzińcowy układ został zachowany. Pałac od miasta oddziela Brama Imperialna, która została zbudowana za panowania sułtana Mehmeda II Zdobywcy, zwana jest także Bâb-ı Hümâyûn. Nad bramą widnieje inskrypcja z 1478 roku, a po jej bokach znajdują się pomieszczenia dla strażników. W Sali Tronowej przechowywane są muzułmańskie relikwie. Godnym uwagi jest płaszcz samego proroka Mahometa, który został odziedziczony po kalifach umajjadzkich i abbasydzkich przez sułtana Selima I. Są tu także przechowywane 2 z 9 mieczy Mahometa oraz jego łuk. W pałacu znajduje się także harem. Dawniej były to pomieszczenia mieszkalne rodziny sułtańskiej. Harem składa się z kilkuset komnat, ale dla odwiedzających udostępnione jest tylko kilkanaście z nich. Obecnie Topkapı jest drugim głównym obok Hagia Sophia ważnym punktem w wycieczce po Stambule.

Inny znany obiekt to Błękitny Meczet. Został zbudowany z polecenia sułtana Ahmeda I. Jest to jeden z ostatnich i zarazem najwspanialszych przykładów klasycznego okresu sztuki islamskiej w Turcji. Ambicją sułtana było stworzenie wspanialszej budowli od stojącej nieopodal Hagii Sofii. O wysokiej randze świątyni świadczyło również jej położenie, bezpośrednio przy Pałacu Topkapı. Swojego znaczenia nie stracił nawet po przeniesieniu sułtanatu do Pałacu Dolmabahçe. Do meczetu został także dołączony kompleks innych budynków: medresa, szpital, jadłodajnie dla ubogich, hale handlowe, mauzoleum, szkoła, karawanseraj i fontanna.

Okolice Stambułu wynajętym samochodem

Osobom które zaplanowały sobie wystarczająco długi urlop i mają ochotę na dłuższe wyprawy samochodem proponujemy odwiedzenie najpiękniejszych tureckich kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Miasta takie jak Antalya, Bodrum czy Marmaris przyciągają turystów pragnących wypocząć na plaży czy w hotelu.

Wynajem samochodów w Turcji to możliwość zobaczenia na własne oczy tych wszystkich wspaniałych atrakcji i zabytków oraz pozwoli na komfortową i niezależną podróż. Zapraszamy do rezerwacji z HAPPYCAR już dziś.